Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #113

Strange Tales #113

Strange Tales #113

"The Coming of the Plantman!"

Postacie
Streszczenie

Johnny Storm właśnie się spóźnia na randkę z Doris. By przyspieszyć swe przybycie rusza w płąnącej formi. Nie spotyka się to z uznaniem ze strony jego dziewczyny, która nie życzy sobie by Jonathan zachowywał się jak w cyrku. Torch niezbyt ją rozumie, lecz gasi swój płomień. W tym momencie jej ojciec, podchodzi do stojącego obok ogrodnika z zamiarem wyrzucenia go. Ma dość tego, że zamiast zajmować się on pięlegnacją roślin konstruuje jakieś dziwaczne urządzenie. Samuel, bo tak ogrodnik ma na imię, twierdzi jednak, iż odkrył, że rośliny posiadają inteligencję, a jego urządzenie zwiększy jej poziom. Nie przekonuje to ojca Doris, który zwalnia pracownika, poprzysięgającego zemstę.

 

Kilka chwil później, podczas randki, Doris stara się przekonać Torcha, że przyjemniej jest powoli i bezpiecznie jechać samochodem niż latać w ogniu. Storm sam już nie wie, co jest lepsze, czuje jednak, że nie byłoby mu łatwo pożegnać się z superbohaterską stroną.

 

Gdy zapada noc Sam, były ogrodnik, postanawia wypróbować swe urządzenie na pobliskim drzewie. Na jego szczęście uderza w nie piorun, zwiększając jego moc. Okazuje się, że dzięki niemu Sam może umysłem kontrolować wszystkie rośliny. Godzinę później, już jako Plantman, okrada zakład jubilerski, w którym pracuje ojciec Doris. W sejfie zaś umieszcza "dowód" wskazujący na znienawidzonego byłego pracodawcę.

 

Niedługo później policja zajmuje się sprawą, podejrzewając o kradzież ojca Doris. O sprawie dowiaduje się Johnny Storm, który postanawia przyjrzeć się jej bliżej.

 W nrze ukazały się również historie science-fiction: The Search of Shanng, The Shoemaker's Strange Assistant oraz New Glasses!

Następnej nocy Human Torch natyka się na Plantmana przy miejscu zbrodni. Wywiązuje się walka, lecz zaskoczony atakiem roślin Torch szybko przegrywa pojedynek.

 

Następnego dnia Plantman przejmuje kontrolę nad Central Parkiem, wyrzucając z niego ludzi i rząda oddania mu całego miasta.

 

Gdy Human Torch się o tym dowiaduje po raz kolejny atakuje superprzestępcę. Gdy niemal przegrywa, wyrzuca z siebie kulę ognia, przez którą wyparowuje woda w okolicy. Rośliny, wściekłe, że do tego doprowadził ich przywódca, zwracają się przeciw Plantmanowi i niszczą jego urządzenie. Niestety sam Plantman ucieka.

 

Na koniec Doris dziękuje Johnny'emu za pomoc i prosi go by powtrzymał się od używania mocy, gdy nie ma takiej potrzeby.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.