Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #30

New Mutants vol. 3 #30

Postacie
Zapowiedź

Gdy podczas Fear Itself Heli zostaje odebrane jej "królestwo", Moonstar, jako jedna z Walkirii, zmuszona jest interweniować. Reszta New Mutants nie chce puścić Dani samej, ale czy mogą zostawić X-Men, którzy próbują powstrzymać Juggernauta przed zniszczeniem San Francisco?

Streszczenie

Hel. Dani, na grzbiecie Brightwinga, kieruje się w stronę twierdzy Heli, wyczuwa jednak w powietrzu poważne zagrożenie. Zatrzymuje się, by przepytać towarzyszącą jej wronę, ta jednak powtarza jedynie, że musi ona pomóc Heli. Nagle dziewczyna zostaje otoczona przez całe zastępy zmarłych wojowników, uciekających przed losem gorszym od śmierci.

W Piekle Doug próbuje znaleźć i naprawić swój błąd, Mephisto zapewnia jednak, że nie znajdzie on wyjścia z jego dziedziny. Nate jest pewien, że po prostu trafili do nie tego wymiaru, co trzeba i ucieczka powinna być względnie łatwa, Bobby zapewnia jednak, że trafili do Piekła i zabrania kompanom w ogóle odzywać się do diabła. Ten oświadcza, że mutanci nie mają wyboru – sami trafili do jego królestwa i tylko on może ich wypuścić. Stwierdza, że nie muszą się śpieszyć z decyzją – w końcu świat nie stoi na krawędzi zagłady z rąk szalonych asgardzkich bóstw ani nic w tym stylu.

W Hel Dani próbuje się dowiedzieć od zmarłych, co się dzieje, ci więc oznajmiają, że przebudzili się Draumar – "Sny", koszmary kogoś potężnego i niebezpiecznego sprzed wieków, zapieczętowane w tym miejscu. Nikt nie pamięta, do kogo należały te sny, musiał się on jednak przebudzić, a one wróciły do życia razem z nim. Dani każe wskazać sobie miejsce, w którym owi Draumar się znajdują.

W Piekle Mephisto wyjaśnia, że mutanci już znajdują się w jego mocy i może zrobić z nimi, co tylko zapragnie, uważa jednak, że nie byłoby w tym nic ciekawego – w końcu najbardziej lubi, gdy jego ofiary same decydują się coś poświęcić. Bobby ma dość jego gadania i atakuje, nie robi to jednak wrażenia na diable, który zmienia się w gigantyczne monstrum i unieruchamia Sunspota. Wtedy jednak Amara używa swoich mocy, by rozpętać w Piekle kolejne piekło, co Mephisto uznaje za wspaniały pokaz i, przyjmując bardziej ludzki wygląd, przedstawia swoją propozycję – przeniesie drużynę do krainy Heli pod warunkiem, że Magma pójdzie z nim na randkę. Chłopacy protestują, Amara ucisza ich jednak i przyjmuje ofertę. W następnej chwili Mephisto wykonuje gest ręką, a mutanci znikają.

W Hel Dani dociera do twierdzy Heli, obleganej przez Draumar. Rzuca się w wir walki, wtedy jednak jeden z potworów zachodzi ją od tyłu i pożera.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #30 New Mutants vol. 3 #30 New Mutants vol. 3 #30 New Mutants vol. 3 #30 New Mutants vol. 3 #30 New Mutants vol. 3 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.