Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #8

FF #8

FF #8

"Ascension"

Postacie
Zapowiedź

Wojna czterech miast się nasila. Czego najbardziej boi się pierwsza rodzina Marvela?

Cytat

Nathaniel Richards: "Sacrifices were made in the fututre so that you could avoid the things I have seen firsthand. Know that if they succeed, these Reeds will crack this planet open and what follows will make that look like spring. I prepare for war, because that's what this is."

Streszczenie

Attilan. Black Bolt każe swoim poddanym zaatakować Wieczne Miasto.

Budynek Baxtera. Sue staje twarzą w twarz ze swym teściem, domagając się wyjaśnień, na przykład tego, czemu po budynku kręci się grupa łotrów, a sam Nathaniel zakłada swoją zbroję, jakby gotował się na wojnę. Gdy starszy Richards sugeruje, że do rozmowy powinna dołączyć Valeria, Susan odpiera, że wysłała córkę do pokoju. Wtedy podróżnik w czasie stwierdza, że nie rozumie, czemu synowa jest wściekła na niego, zmuszając również obecnego w pokoju Reeda do przyznania, że problem z Reedami z innych światów jest jego winą. Invisible Woman postanawia porzucić więc ten temat i zamiast tego pyta, czy mężczyzna może jej wyjaśnić, czemu muszą gościć Dooma. Nathaniel nie zamierza jednak tego tłumaczyć, zamiast tego mówiąc, że w przyszłości dokonał pewnych poświęceń, by upewnić się, że plan Reedów nie dojdzie do skutku – inaczej zniszczenie tej planety będzie tylko początkiem kataklizmu. Odchodząc dodaje, że w istocie przygotowuje się do wojny, to ich bowiem czeka. Sue zamierza towarzyszyć teściowi i mężowi, Reed jednak ją zatrzymuje, przypominając, że jej obrażenia odniesione na Antarktydzie są jeszcze zbyt świeże i prosi ją, by pozostała na miejscu. Gdy wychodzi z pokoju, czekający na niego Spider-Man dzieli się z nim dwiema wiadomościami – dobrą i złą. Nie udało mu się powstrzymać łotrów od przyłączenia się do eskapady, ale przynajmniej przebrali się oni w czarno-białe stroje Future Foundation.

Wkrótce drużyna zbliża się do Wiecznego Miasta, gdzie Reed, ku swemu zdumieniu, widzi unoszący się Attilan. Gdy lądują, Doom rzuca na wszystkich czar chroniący ich przed promieniowaniem, po czym grupa rozdziela się – Reed, Nathaniel i Spider-Man, Doom, Diablo i Thinker oraz Wizard i jego poplecznicy z AIM wyruszają, by zatrzymać alternatywnych Richardsów, podczas, gdy High Evolutionary zamierza wyłączyć swój wynalazek. Spidey pyta, czy nie powinni się rozdzielić i pilnować łotrów, Fantastic odpiera jednak, że ryzyko, że w takiej sytuacji by ich zdradzili, jest zbyt wysokie. Nathaniel zauważa, że Inhumans są odporni na działanie machiny Wyndhama, co Reed tłumaczy kontrolowaną ewolucją i terrigenezą. Nagle wszyscy trzej słyszą znajomy dźwięk – to Black Bolt włączył się do walki.

W Budynku Baxtera Valeria próbuje wydostać się z pokoju, jednak majstrowanie w systemie drzwi prowadzi jedynie do przedłużenia szlabanu. Wtedy jednak przez ścianę, z pomocą palnika, przedziera się Bentley z przekąskami.

W Wiecznym Mieście armia post-Moloidów powala Wizarda i jego ludzi, co obserwuje Reed. Po chwili odnajduje on swoje alternatywne odpowiedniki i z zaskoczeniem rozpoznaje w jednym z nich założyciela Rady. Gdy stwierdza, że mogli się pomylić w ocenie sytuacji, na miejscu pojawia się Medusa z Lockjawem i zaprasza bohaterów na audiencję.

Tymczasem, gdzie indziej w mieście, jeden z Reedów dowodzi połączonymi siłami Moloidów i post-Moloidów,, gdy nagle zostaje zaatakowany przez Dooma. Victor szybko go powala i każe sobie wyjaśnić, jak działa ich broń, wtedy jednak zostaje zaatakowany od tyłu przez Diablo i Thinkera.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #8 FF #8 FF #8 FF #8 FF #8 FF #8 FF #8 FF #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.