Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #537

Uncanny X-Men #537

Uncanny X-Men #537

"Breaking Point" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Czego może dokonać samotny kosmita uzbrojony zaledwie w nóż na wyspie pełnej najpotężniejszych mutantów na Ziemii? Okazuje się, że całkiem sporo - pod warunkiem, że nikogo nie obudzi...

Cytat

Wolverine: "The stink of what you've been doing is all over you. You're torturing my friends. Summers, too."

Streszczenie

Utopia, około wpół do czwartej nad ranem. W sypialni, którą dzieli z Kitty, Colossus budzi się, trafiony strzałką. Kruun radzi mu nie wołać o pomoc, przytykając do szyi Kitty nóż z breakworldowego metalu. Dziewczyna stwierdza, że jest niematerialna i kosmita nie może jej nic zrobić, ten udowadnia jednak, że jest inaczej i nacina jej skórę. Przypomina, że mutantka miała problemy z przenikaniem przez ich metal, więc odpowiednio wykute ostrze jej na to nie pozwoli. Następnie każe obojgu iść z nim na zewnątrz, niewiele robiąc sobie z gróźb Colossusa. Po drodze natykają się na Haleenę, która próbuje przekonać swego ukochanego, że nie musi tego robić, ten stwierdza jednak, że ich cywilizacja uległa zniszczeniu, więc jedynym, co może zrobić, jest ukaranie winnych. Słysząc to, kobieta odchodzi, mając nadzieję, że spotka się z Kruunem w przyszłym życiu. Gdy w końcu docierają na miejsce – występ skalny na skraju wyspy – były Powerlord każe Kitty zdjąć skafander i przybija ją do tablicy ostrzegawczej swym nożem, którego rękojeści mutantka nie może uchwycić. Piotr, rozzłoszczony, rzuca się na kosmitę.

W laboratorium Haleena odkrywa związanych Magneto i Jeffriesa, a także spory kawałek kosmicznego pocisku, i przystępuje do jego obróbki.

Kruun w końcu powala Colossusa, po czym wyciąga swój nóż z ramienia Kitty i tnie nim ciało Piotra. Wyjaśnia, że w drodze na Ziemię dużo czasu poświęcił na zbadanie ludzkiego ciała i dodaje, że choć samo cięcie nie zabiło mężczyzny, utrata krwi wkrótce to zrobi. Shadowcat rusza na poszukiwanie pomocy, większość mieszkańców Utopii nadal jednak śpi. W końcu trafia na obserwującego obraz z kamer Cyclopsa, śledzący ją Kruun wyjawia jednak, że przywódca X-Men jest sparaliżowany – może jedynie obserwować upadek swego państwa, niezdolny do jakiegokolwiek ruchu, co kosmita uważa za odpowiednią karę. Kitty próbuje się więc dostać do Emmy, a były Powerlord stwierdza, że być może udałoby jej się obudzić telepatkę, gdyby nie fakt, że pozbawił ją przytomności. Od razu dodaje, że Danger nie znajduje się na wyspie, a pozostali telepaci również są oszołomieni. Kitty pędzi więc na kolejny występ skalny, gdzie medytuje Wolverine. Kruun szeptem stwierdza, że mutant nawet jej nie zauważy, ten odpiera jednak, że wystarczyło, by wyczuł jego. Podczas, gdy Kitty wyrusza na dalsze poszukiwanie pomocy, Logan rzuca się na kosmitę.

Shadowcat dociera do laboratorium, gdzie czeka już na nią Haleena. Pyta ją, czy byłaby w stanie zrobić wszystko, by ocalić swego ukochanego, a gdy dziewczyna kiwa głową, kosmitka podrzyna jej gardło, stwierdzając, że ona również.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537 Uncanny X-Men #537

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.