Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 Annual » New Avengers vol. 2 Annual #1

New Avengers vol. 2 Annual #1

Postacie
Zapowiedź

Simon Williams uważa, że Avengers nie pomagają światu i jest gotów zrobić wszystko, aby ich powstrzymać. Nawet stworzyć własny zespół – Revengers!

Streszczenie

[Uwaga: Historia ta ma miejsce przed wydarzeniami przedstawionymi w Fear Itself – przyp. S_O]

Simon Williams przedstawia się zebranym jako Wonder Man, były członek Avengers. Wie, że to, co teraz powie, może wydać się im dziwne, ale dopiero niedawno sam to odkrył – Avengers to zły pomysł. Na potwierdzenie tej tezy podaje pięć najgorszych rzeczy, jakie przytrafiły się temu światu – powstanie Ultrona, szaleństwo Scarlet Witch i wymazanie ze świata mutantów, Wojna Domowa między superbohaterami, Hulk oraz Mroczne Rządy Normana Osborna – wszystkie są jego zdaniem winą Mścicieli. Oznajmia, że kazał Wielkiej Trójcy – Kapitanowi Ameryce, Iron Manowi i Thorowi – rozwiązać zespół, teraz stwierdził jednak, że musi być bardziej proaktywny. Pyta zebranych – Anti-Venoma, Atlasa, Captaina Ultra, Century'ego, D-Mana, Devil-Slayera, Ethana Edwardsa i nowego Goliatha – czy wierzą w to samo, co on.

Jakiś czas później. Squirrel Girl zabiera małą Danielle Cage na spacer – pierwszy raz, gdy mała wychodzi z domu bez rodziców. Nieświadoma niebezpieczeństwa, Doreen mija w parku obserwujących rezydencję Brocka i Edwardsa, który, dzięki swemu rentgenowskiemu wzrokowi, wie dokładnie, kto znajduje się na miejscu. Upewniwszy się, że wszyscy Mściciele Luke'a Cage'a znajdują się w budynku, Williams wysyła do ataku Atlasa, który, powiększając się, w biegu wpada na budynek. Gdy Mściciele wypadają na zewnątrz, od razu zostają zaatakowani przez drużynę Wonder Mana, podczas, gdy Victoria Hand wzywa posiłki.

Do walki z Simonem staje Ms. Marvel, którą mężczyzna próbuje przekonać do swoich racji, podczas gdy Jessica Jones łamie nos gigantycznemu Atlasowi, po czym powala nie mniej olbrzymiego Goliatha. Tymczasem Victoria, która dotarła na pole walki, odnajduje informacje na temat ich przeciwników w bazie danych Avengers, i pomaga, jak tylko może, między innymi ujawniając, że Captain Ultra panicznie boi się ognia. Usłyszawszy to, Doctor Strange rzuca na niego iluzję, a po chwili przerażonego Kapitana nokautuje Luke. Widząc, że Atlas próbuje się zemścić na jego żonie, Cage próbuje go zaatakować, Josten jednak łapie go i odrzuca. Nagle cała rezydencja zawala się na niczego nie spodziewających się Avengers, a jedyny nadal utrzymujący się na nogach członek zespołu, Thing, szybko zostaje powalony, gdy cała drużyna Williamsa go atakuje. Po chwili obok nich spada z hukiem nieprzytomna Ms. Marvel, a zaraz za nią zjawia się Wonder Man, gratulując im i oświadczając, że nadszedł czas na zaatakowanie kolejnego celu – Avengers Tower.

[Uwaga: Ciąg dalszy tej historii można znaleźć w Avengers Annual – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1 New Avengers vol. 2 Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.