Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #627

Journey Into Mystery #627

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Jest taka historia o diable, którą opowiadają barmani. Diabeł wybiera bar i tuż przed zamknięciem wchodzi do środka. Chce porozmawiać o tym, jak minął mu dzień. Jeśli wysłuchasz go i przeżyjesz, będzie miał dla ciebie radę. Historia jest nieprawdziwa, ale Mephisto dobrze się bawi odgrywając ją. A kiedy spędzi dzień szpiegując ziemskie bóstwa i wie, jaka będzie ich reakcja na Fear Itself, będziesz chciał go wysłuchać.

Streszczenie

Mephisto wchodzi do pewnego pubu tuż przed zamknięciem i siada przy barze. Jest jedynym klientem. Zamawia drinka i zmusza barmana do wysłuchania jego opowieści. Streszcza obecną sytuację świata oraz opowiada o ambasadzie nieskończoności, która została stworzona przez Living Tribunal na styku wszystkich wymiarów. Nikt przebywający w tym miejscu nie może zakłócić panującego tam pokoju albo stwórca ambasady dobierze się do niego. Dlatego to właśnie tam zebrali się wszyscy ważni bogowie, aby omówić powrót Serpenta. Mephisto odmówiono wstępu. Nic straconego. Od pijanego Dionizosa dowiedział się o wszystkim. Olimpijczycy mieli najwięcej do powiedzenia, jako że to oni straciliby najwięcej na planie Odyna.

Później w piekle zbierają się wszystkie demony i władcy „podziemnych” wymiarów. Mephisto wyjawia, że bogowie postanowili nie interweniować. To wewnętrzna sprawa Asgardu, która prawdopodobnie doprowadzi do kompletnego wyczyszczenia Ziemi. Po zebraniu spotyka się z Nightmarem. Ten użala się nad tym, że Serpent wchodzi na jego „działkę”. Przez niego nie jest wstanie żywić się strachem ludzi i głoduje. Nie może jednak samotnie stawić mu czoła. Mephisto stwierdza, że Nightmere nie ma wyboru: jeśli wygra Odin, on umrze. To samo spotka go w przypadku wygranej Serpenta. Musi zatem liczyć, że wydarzy się coś niespodziewanego, co doprowadzi do tego, że pojawią się jakieś ochłapy do zgarnięcia. Powinien siedzieć i na nie czekać.  

To koniec opowieści. Mephisto ma jeszcze sporo roboty i musi się zbierać. Barman cieszy się, że żyje, ale ośmiela się poprosić o napiwek. Demon oferuje mu życie wieczne, co ten akceptuje. Okazuje się, że chłopak zostaje przemieniony w atrament i w tej formie przetrwa na papierze przez wieczność. Zadowolony Mephisto pisze list. Następnie każe zanieść go do bram twierdzy Serpenta. Dyktuje także drugą wiadomość, która ma zostać zaniesiona do Asgardu po wojnie. Anonimowo donosi w niej, że Loki uwolnił Surtura z Limbo.

Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627 Journey Into Mystery #627

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.