Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #225

X-Factor #225

X-Factor #225

Postacie
Zapowiedź

Sekrety skrywane przez członków X-Factor Investigations grożą rozbiciem grupy... Chyba że wcześniej dokona tego martwy przyjaciel, który właśnie powrócił do życia.

Cytat

Jamie: "Layla? You okay?"

Layla: "I'd be better if she hadn't used tongue."

Streszczenie

Grupa związkowców kłóci się z przedsiębiorcą. Powodem jest wynajęcie kogoś "z zewnątrz" do wyburzenia budynku. Rozmową przerywa wstrząs i po chwili z budynku zostają już tylko gruzy. Sprawcą całego zamieszania jest Rictor, który testuje swoje świeżo odzyskane moce [patrz: Avengers: The Children's Crusade #6 - przyp. Sc0agar4k]. Nie może się on doczekać, by powiedzieć o tym Rahne, czym wzbudza zazdrość u Shatterstara.

Theresa stara się pocieszyć Rahne, która nadal nie może dojść do siebie po tym, jak odtrąciła własne dziecko. Theresa przypomina jej, że sama przeżyła podobną sytuację, gdy Jamie wchłonął jej dziecko [patrz: X-Factor vol. 3 #39 - przyp. Sc0agar4k]. Dziewczyna uważa, że to nie to samo. Wściekła, przemienia się w wilka i roztrzaskuje stół. Według niej Bóg dał jej szansę, którą ona odrzuciła i teraz karą są jej sny, w których ponownie przeżywa swoje czyny. Pojawia się Layla, na której Sinclair również się wyżywa, twierdząc, że nic nie zrobiła, wiedząc, co ją czeka. Ta odpowiada, że za każdym razem, gdy coś robi, zostaje ukarana, a później czy prędzej również inni.
 
Rictor wraz z Madroxem i Shatterstarem wracają do biura. Pip informuje Jamie'go, że jest do niego telefon. Dzwoni detektyw Cresp z wydziału zabójstw w Lawrenceville. Sprawa dotyczy Sally Roland. Okazuje się, że nie mieszkała w starym domu Madroxa, tylko  przebywała tam nielegalnie, a teraz nie żyje. Detektyw prosi go o możliwie jak najszybsze przybycie, ponieważ może być ostatnią osobą, która widziała ją żywą.

Jamie wraz z Laylą i Longshotem, przy pomocy Shatterstara znajdują się na miejscu w dziesięć minut. Chce on pomóc w rozwiązaniu sprawy. W kostnicy detektyw pokazuje im ciało kobiety. Prawdopodobnie zginęła od ciosu tępego narzędzia, np. łomu. Longshot próbuje wyczytać z niej przebieg wydarzeń. W tym samym czasie Madrox sugeruje Layli, iż mogłaby wskrzesić Sally. Ta odpowiada, że już tego nie robi. A pytanie o wskrzeszenie Guido przemilcza. Sugeruje tylko, że Jamie nie poznałby czy ona kłamie, tak jak sam twierdzi. Longshotowi nie udaje się nic wyczytać, tak jakby coś go blokowało, a nic na tej planecie tego zrobić nie może. Detektyw wspomina o jej przeszłości kryminalnej. Nie wie natomiast nic na temat jej syna. Gdy tylko Jamie wspomina o Terrym, kobieta nagle się przebudza. Sally rzuca się na wszystkich, pytając o chłopca. Nie rozumie, dlaczego nie czuje bicia swojego serca. Madrox tworzy duplikaty, które próbują ją powstrzymać. Ona je odrzuca, podobnie jak Shatterstara. W pewnym momencie nie ma już Sally, pojawia się B.B., który opętał jej ciało. Jego uwagę przykuwa Layla. Nazywa ją akolitą. Nakazuje jej trzymać się z dala od jego spraw. Próbuje wyrwać jej serce, co prawie mu się udaje, pomimo wytworzonej przez dziewczyną bariery ochronnej. Z pomocą przychodzi jej Shatterstar, który odcina Sally głowę. B.B. to nie powstrzymuje. Przymocowuje swoją głowę z powrotem. Śmieje się, że to było ostrzeżenie. Następnym razem zabije ich wszystkich. Wszystkich z wyjątkiem akolity. Po czym całuje Laylę i ze śmiechem na ustach znika.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Factor #225 X-Factor #225 X-Factor #225 X-Factor #225 X-Factor #225 X-Factor #225

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.