Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #226

X-Factor #226

X-Factor #226

Postacie
Zapowiedź

X-Factor są na tropie seryjnego mordercy, który wiesza swe ofiary. Problem w tym, że on również ich szuka...

Cytat

Rictor: "Hey, Layla. Wanna party down with Shatterstar and me?"
Rictor: "There, see?! This is the kind of reaction you can expect from-- Wait, what?"
Layla: "I bet he makes the earth move."
Shatterstar: "You have no idea."

Streszczenie

Los Angeles. Kobieta, która wezwała policje, wskazuje im miejsce, gdzie prawdopodobnie doszło do porachunków gangsterskich. Na miejscu okazuje się, że członkowie obu gangów już nie żyją. Najdziwniejszy jest fakt, że zmarli w wyniku uduszenia. Tylko nigdzie nie ma narzędzia zbrodni. Sprawca tego zajścia oddala się niezauważony.

Lawrenceville, Kansas. Jamie i Layla wraz z Longshotem i Shatterstarem ponownie odwiedzają farmę. Wygląda na to, że Sally stoczyła zaciekły bój z napastnikiem nim została zabita. W poszukiwaniu odpowiedzi udają się do stodoły, a w zasadzie do schrony zbudowanego pod nią, w którym młody Madrox ukrywał się, gdy tu mieszkał. Tam również widać ślady walki. Jamie prosi Longshota by się rozejrzał. Może coś w tym miejscu pozwoli mu na odczytanie całego zajścia. Mimo wszelkich prób, nie udaje mu się to, dlatego postanawia zaufać swoim mocom i dokonując bezwładnego opadania na ziemie odnajduje kartę identyfikacyjną. W między czasie, Layla i Shatterstar rozmawiają o ich wspólnym pobycie w Latverii oraz o kłopotach sercowych Stara, któremu wydaje się, że teraz, gdy Rictor odzyskał swoje moce, nie będzie go już potrzebował. Dziewczyna pociesza go, twierdząc, że pomimo obaw nie powinien dokonywać pochopnych działań.

Kiedy Pip w swoim stylu wyjaśnia Jamiemu znaczenie słowa "sag" [co znaczy zwisający/obwisły – przyp. Sc0aga4k] M o mało nie obija ich rzuconym butem. Madrox próbuje wytłumaczyć, że chodziło o "SAG", czyli Gildię Aktorów [ang. Screen Actors Guild – przyp. Sc0agar4k], której to gildii znaleźli kartę na nazwisko Jasona Rolanda, prawdopodobnego ojca zaginionego Terry'ego.

Rictor poszukuje w internecie informacji o aktorze. Narzeka, że nadal musi to robić, co przypomina mu o czasie, kiedy nie posiadał swoich mocy. Theresa próbuje mu wytłumaczyć, że nadal jest w tym najlepszy z nich wszystkich. Temat przechodzi na jego związek z Shatterstarem. Julio szybko ucina ten wątek, bowiem znalazł poszukiwane dane.

Okazuje się, że Roland był aktorem jednego filmu. Szybko zaczął zadawać się z różnymi sektami i teraz znany jest jako Hangman. Udało mu się również wygrzebać w bazie Mścicieli dokumenty rozwodowe z Sally Roland. Zjawia się Pip. Dzięki swoim umiejętnościom udało mu się zlokalizować miejsce pobytu właściciela karty. Jest nim Los Angeles.

Cała drużyna przenosi się na miejsce. Madrox dzieli ich na trzy grupy i rozpoczynają poszukiwania. Atmosfera jest napięta. Wolsfbane i Strong Guy nie chcą z nim rozmawiać, o tym co się im niedawno przydarzyło, Banshee i M sprzeczają się o kwestie religijne, a Star i Rictor kłócą się o swój związek, co kończy się zażartowaniem z tego drugiego [patrz cyt. numeru].

Jamie pyta każdą z grup o relacje z poszukiwań, nie zdając sobie sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa. Kilka sekund później pętla zostaje rzucona na jego szyję i zaczyna tracić grunt pod nogami. Tylko dzięki pomocy na szybko wypuszczonym klonom udaje mu się oprzeć uduszeniu. Z pomocą ruszają mu Rachne i Guido. Hangman atakuje Caroselle. Ten próbuje porozumieć się z Jasonem między kolejnymi atakami. Napastnik twierdzi, że Jason Roland nie żyje. Teraz jest tylko Hangman. Jednak zapytany czy swoją żonę też zabił wyraźnie jest tym zdziwiony i zaprzestaje walki. Wspomina, że przecież obiecał nie krzywdzić jego rodziny. Zapytany o kogo chodzi, odpowiada, że za wszystkim stoi Bloodbath i że jeśli nie zrobi tego co mu każe, to wszyscy zginą.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Factor #226 X-Factor #226 X-Factor #226 X-Factor #226 X-Factor #226 X-Factor #226 X-Factor #226

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.