Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #631

Journey Into Mystery #631

Journey Into Mystery #631

"Fear Itself Aftermath"

Postacie
Zapowiedź

Loki jest sądzony za swoje zbrodnie przeciw dziewięciu światom!
Czy konsekwencje jego wielkiego planu ocalenia Asgardu przed Fear Itself w końcu go zniszczą?

Streszczenie

Disir czekają niedaleko ruin Asgardu na Lokiego. Chłopak obiecał im, że zdejmie z nich swój czar posłuszeństwa w zamian za ich pomoc podczas Fear Itself. Ten po chwili zjawia się. Zgodnie z obietnicą niszczy naszyjnik w którym ukryty był czar. Demonice nie są jednak wolne. Wciąż więzi je czar posłuszeństwa wobec Mephisto. Disir wiedzą, że Loki doskonale zdawał sobie z tego sprawę i je oszukał. Ich przywódczyni powstrzymuje je przed zemstą. Muszą być cierpliwe. Uczą się na swoich błędach i kiedyś będą wolne. Teraz zostają wciągnięte do portalu do piekła. Loki ma wyrzuty sumienia. Żal mu tych przeklętych dusz.

Później Loki ma prywatną audiencję przed All-Mothers. Przynosi im pilne wieści z piekła. Mephisto ma na swoich usługach Disir, a ponieważ Hela dzieli z nim piekło, obawia się ona o dusze zmarłych bogów. Prosi, aby zdjęto z niej klątwę. Będzie mogła wówczas wrócić do swojego wymiaru. Gaea przerywa mu. Nie da się zastraszyć wizją żerujących na jej duchu Disir. Przyznaje mu jednak rację. Postanawiają zdjąć klątwę. Loki dziękuje i zbiera się do wyjścia, ale boginie chcą go traktować jak prawdziwego syna i obowiązek nakazuje im dopytać się o postępy w jego edukacji. Ten chwali się swoimi odkryciami na temat świata śmiertelników, a zwłaszcza na temat Internetu. Władczynie martwią się, że nie jest dobrze traktowany przez innych Asirów. Loki pogodził się z tym jednak i rozumie to. Jego poprzednie życie sprawiło sporo kłopotów innym i musi poświęcić dużo czasu na odbudowanie zaufania. Chłopak znów chce odejść, ale zostaje zapytany o to, czy uwolnił Surtura. Zmieszany przyznaje się do tego. Tłumaczy się koniecznością w obliczu zagłady przez Serpenta. Musiał wymyśleć sposób na zniszczenie jego twierdzy. Stwierdził, że Surtur i tak kiedyś ucieknie i zagrozi Asgardowi. Wybrał więc zapobiegnięcie zagładzie za kilka godzin w zamian za zagrożenie zagładą w nieznanej przyszłości. Kobiety domyślają się, że to także on ukradł Destroyera. Loki i do tego się przyznaje. Gaea chce jednak wiedzieć, kto pilotował zbroję. Tego chłopak nie chce zdradzić i idzie w zaparte. Jest w stanie ponieść wszelkie konsekwencje. Boginie na razie mu darują, ale niedługo wrócą do jego roli wśród bogów.

Loki odprowadza Helę i jej poddanych do portalu prowadzącego do Niffleheimu. Królowa piekła zostawia Leah. Ma ona dopilnować, by chłopak wywiązał się ze swoich pozostałych obietnic. Po jej odejściu Loki pokazuje dziewczynie, gdzie będzie mieszkać. To jaskinia na pustyni niedaleko Asgardu i Broxton. Nie może jej zabrać do swojego domu, więc musi mieszkać tutaj. Śmiertelnicy jej się spodobają. Będzie jej przynosił ubrania, jedzenie i książki. Leah każe mu przestać ściemniać. Ma swój rozum. Kiedy Loki odchodzi dziewczyna odgryza się, że bóg kłamstwa musi być z siebie dumny. Wszystko idzie według jego planu i wszyscy tańczą jak im zagra. Loki jest jednak skromny. Stwierdza, że wiele rzeczy poszło inaczej niż zakładał i wszystko zawdzięcza szczęściu. Nazywa dziewczynę swoją B.F.F. czym ją strasznie denerwuje, gdyż nie rozumie tego skrótu. Zadowolony z siebie chłopak odchodzi.

Mephisto przywiązał jedną z Disir do stołu. Na jej plecach przy pomocy noża pisze list do Lokiego. Kiedy kończy zrywa skórę z jej pleców i każe jej siostrom dostarczyć wiadomość.

Hela przybywa dumnie do Nifflheimu. U jej boku stoi Tyr. Postanawia pozostać w piekle. Tylko tu nie będzie traktowany, jako potwór. Do tego bycie generałem armii piekła ma swoje uroki. Hela proponuje mu jeszcze jedną rolę. Może znajdą mu tu koronę, aby mógł władać razem z nią.

All-Mothers wzywają do siebie Lokiego. Wyjaśniają mu, że każdy wojownik walczy na swój sposób. Niektórzy są niezrównanymi szermierzami, a inni operują umysłem i słowami. Chłopak jest ich tajną bronią i mają wobec niego swoje plany. Jednak nie mogą nic po sobie dać znać, dlatego nie mogą go chronić, ani faworyzować. Jeśli Loki coś przeskrobie, będzie to miało swoje konsekwencje. Młody bóg rozumie, że jeśli rozpowiedzą, o jego roli w ucieczce Surtura, to Asirowie rozszarpią go na strzępy. Kobiety mają mu za złe, że ma on o nich takie złe zdanie. Radzą mu zmienić nastawienie, a wtedy one zmienią swoje nastawienie do niego.

Surtur przybywa do Muspelheim. Odstawia swój miecz i podchodzi do kowadła. Podnosi swój ogromny młot i przystępuje do pracy.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631 Journey Into Mystery #631

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.