Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #12

FF #12

FF #12

"Too Many Kids"

Postacie
Zapowiedź

Historia rozgrywająca się równolegle do "Forever", rozpoczętej w Fantastic Four #600. Zobaczcie, jak konkretnie Doctor Doom i Future Foundation ocalą nas wszystkich.

Cytat

Valeria: "Yeah, by the way, grandpa... You probably shouldn't do that."
Nathaniel: "Encouraging less-than-noble behavior in my grandchildren?"
Valeria: "No. Well, I guess not that either."

Streszczenie

Trzy górne piętra Budynku Baxtera pojawiają się na stoku góry. Dragon Man gratuluje Val, stwierdzając, że gdyby nie teleportowała ich, żołnierze Annihilusa bez wątpienia zabiliby któreś z nich, Alex stwierdza jednak, że muszą zawrócić – portal do Strefy Negatywnej nadal pozostał w Nowym Jorku, jeśli więc robalom uda się go otworzyć, bohaterowie będą potrzebowali ich pomocy. A że nie mają żadnego pojazdu, muszą najpierw znaleźć kogoś, kto pomoże im się dostać z powrotem do Ameryki. Na to Valeria stwierdza, że z tym nie będzie problemu – są bowiem w Latverii, u "wujka Dooma".

W Castle Doom, Alternatywny Reed odkrywa teleportację i zgaduje, że stał za nią Nathaniel, co ten potwierdza i sugeruje, by przekonać ich gospodarza, by wysłał grupę robotów po dzieci. Gdy udają się do sali tronowej, jeden z gadżetów Reeda informuje go o tym, że Doom i Vernard próbują zdjąć obrożę kontrolną, komentuje więc on predyspozycję Victorów z multiversum do autodestrukcji. Gdy Richardsowie w końcu zjawiają się w pomieszczeniu, Kristoff żąda zdjęcia obroży, a choć Reed jest stanowczo przeciwko, Nathaniel zapewnia, że wkrótce to zrobią, zaznaczając, że wie to dzięki swej przeszłości w przyszłości, a następnie prosi "syna" Dooma, by posłał po jego wnuczęta i ich przyjaciół.

Tymczasem dzieci z Future Foundation przedzierają się przez śniegi, zmęczone i głodne. Nagle jednak zauważają kierujące się w ich stronę Doomboty.

Wkrótce później dzieci zostają zaprowadzone na audiencję do Dooma, gdzie wita ich Nathaniel. Szczęśliwy, mogąc widzieć swe wnuki, pyta, jakim cudem się tu dostały, na co Val szeptem stwierdza, że doskonale to wie, bo sam wszystko zaplanował.

Miesiące temu. Nathaniel odwiedza Valerię w jej pokoju, gdzie konstruuje ona miecz świetlny dla Bentley'a, który dopiero co po raz pierwszy obejrzał Gwiezdne Wojny i teraz chce być Sithem, mając nadzieję, że się nim zabije. Gdy dziadek stwierdza, że w przyszłości klon Wizarda okaże się bardzo pomocny, dziewczynka stwierdza, że nie powinien ujawniać on takich rzeczy, bo grozi to całemu kontinuum czasoprzestrzennemu, wtedy jednak Nathaniel zauważa, że gdyby naprawdę w to wierzyła, nie zawarłaby umowy z Doomem. Gdy Val pyta, skąd o tym wie, mężczyzna ujawnia, że to on przysłał do niej Franklina z przyszłości i że to on jest "przyszłym człowiekiem", o którym mówiła przepowiednia. Następnie zaczyna wyjaśniać wnuczce, co muszą zrobić.

Teraz. Usłyszawszy, co muszą zrobić, Kristoff protestuje, zostaje jednak skrytykowany przez Bentley'a, który stwierdza, że porządny superłotr nie panikuje. Kristoff pyta ojca, co powinni zrobić, ten więc odpiera, że on obróci alternatywnego Reeda w popiół, ale najpierw będzie walczył u jego boku przeciwko zagrożeniu dla całego ich świata. Oczywiście, pod jednym warunkiem – ma on zdjąć obrożę. Richards w końcu się zgadza, dodaje jednak, że zrobi to dopiero wtedy, gdy znajdą się po drugiej stronie. Gdy wszystko jest już ustalone, cała grupa udaje się do przeteleportowanego fragmentu Budynku Baxtera, gdzie Franklin pociesza Leecha, przypominając, że po to trenowali, a Val oddziela się na chwilę od grupy, by wyjąć z ukrycia Ultimate Nullifier. Gdy wraca do reszty, są już oni na miejscu, a Reed oznajmia, że pora, by wrócił już do domu i każe uruchomić Most.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #12 FF #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.