Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #5

Amazing Spider-Man #5

Amazing Spider-Man #5

"Marked for Destruction by Dr. Doom!"

Postacie
Cytat

"I have only one real motive... to make money! The more I attack Spider-Man, the more people read my papers! It's to our advantage to keep pounding away at that corny costumes clown! Everybody is interested in him... Whether they agree or not doesn't matter... Spider-Man sells papers! Understand??"

Streszczenie

W telewizji odbywa się właśnie emisja programu na temat Spider-Mana. Po pokazaniu bohatera w akcji, głos zajmuje J. Jonah Jameson, sponsor audycji, który ponownie opowiada o zagrożeniu dla ludzi, jakim jest zamaskowany pogromca zbrodni. Program w szkole oglądają m.in. Peter, Flash i Liz. Thompson broni Spider-Mana, Parker zaś, chcąc uniknąć wszelkich podejrzeń, zajmuje stronę wydawcy Daily Bugle. Rówieśnicy wyśmiewają nastoletnie alter ego Pająka.

Tymczasem w innej części miasta, audycja Jamesona, który ogłasza nagrodę w wysokości 1000 dolarów za ujawnienie, kim jest heros, trafia do innego widza. Jest nim sam Dr. Doom. Sądząc, że J.J.J. mówi prawdę, Victor postanawia odnaleźć Spider-Mana i wykorzystać go jako pomocnika w walce z Fantastic Four. Tworzy w tym celu urządzenie, wysyłające sygnały możliwe do odczytania przez pająki. W ten sposób wzywa arachno-bohatera.

Peter po usłyszeniu wezwania, przerywa trening i podążając za sensorycznymi impulsami rusza do akcji. Na miejscu zostaje zaskoczony osobą Dooma. Superprzestępca natychmiast wykorzystuje swoje umiejętności retoryczne i próbuje przekonać superbohatera, że jako wyrzutek społeczeństwa powinien dołączyć do Victora i wraz z nim rządzić światem. Spidey uważa to za dość zabawny pomysł, lecz odmawia, przez co staje się wrogiem Von Dooma. Pająk atakuje przeciwnika, tylko po to by się przekonać, iż stoi przed nim Doombot. Prawdziwy złoczyńca pojawia się obok i uruchamia pułapki w swojej bazie. Na nic się one zdają, lecz celny strzał przestępcy w Spider-Mana sprawia, że heros wypada przez okno, po czym salwuje się ucieczką.

Dr. Doom następnie wymyśla nowy plan. Postanawia odkryć tożsamość superbohatera, porwać go i użyć jako przynęty na Fantastyczną Czwórkę. Tymczasem sam zainteresowany wraca by kontynuować pojedynek. Niestety cała baza Victora eksploduje, nie pozostawiając żadnych wskazówek, co do miejsca przebywania przebywania superprzestępcy. Pająk wykorzystuje sytuację i robi zdjęcia płonącej budowli, a zgromadzony poniżej tłum dochodzi do wniosku, że to on jest podpalaczem.

Następnego dnia Peter sprzedaje zdjęcia Jamesonowi. Przy okazji wspomina mu, że ludzie mają powoli dosyć ataków Jonaha na Spider-Mana i zastanawiają się, jaka jest jego prawdziwa motywacja. Niespodziewanego sojusznika Parker odnajduje w Betty Brant, która popiera słowa fotografa, dodając, że J.J.J. może być zazdrosny o superbohatera z nieznanego powodu. Peter po raz pierwszy zauważa, jak atrakcyjną osobą jest sekretarka Jamesona, sam Jonah zaś decyduje się nie zmieniać poglądów, wyjaśniając, że w ten sposób ma tylko nadzieję zarobić dodatkowe pieniądze.

Tymczasem w innej części miasta Flash Thompson przebiera się za Spider-Mana i - wraz z kolegami i koleżankami - zamierza przestraszyć Petera Parkera. W tej samej chwili Dr. Doom uruchamia swój kolejny wynalazek, który namierzyć ma pajęczego bohatera. Niedługo potem Peter wraca do domu, a Flash czai się by go przestraszyć. Dr. Doom zaś zostaje doprowadzony do Spider-Mana. Przez pomyłkę jednak atakuje gazem usypiającym i porywa przebranego Thompsona.

Peter nie niepokojony wraca do domu, gdzie jego ciocia ogląda telewizję. Po chwili program zostaje przerwany, sygnał jest przechwycony przez Dr. Dooma, który daje Fantastic Four jedną godzinę na przybycie po "Spider-Mana". Po upływie czasu, jego więzień zginie. Po chwili do Parkera dzwoni telefon, Liz Allan informuje go, iż porwanym jest prawdopodobnie Flash, który chciał "komuś" sprawić żart. Peter domyśla się, że tym "kimś" jest on sam i odmawia udzielenia pomocy. W myślach cieszy się, że Doom zajął się jego problemem, po czym i tak dochodzi do wniosku, że nie może pozwolić na to, aby coś złego stało się Flashowi i rusza do akcji. A raczej, ruszyłby, gdyby nie ciocia May, zabraniająca mu wyjścia z domu na noc, z obawy, że osoby pokroju Dooma i Spider-Mana mogą go zaatakować. Peter obmyśla więc plan, który zakłada wyłączenie korków w domu. Gdy zapada ciemność udaje, że idzie po nowe.

Podczas gdy Spider-Man w końcu zmierza do walki, Fantastic Four prowadzi u siebie w bazie dyskusje, co do uratowania herosa. Pajęczy superbohater wykorzystuje swój pajęczy zmysł celem zlokalizowania kryjówki Von Dooma. Sam Victor zaś jest zaskoczony jakim słabeuszem okazał się "Spider-Man" cały czas krzyczący, że nie jest sobą. Po chwili zostaje zaskoczony jeszcze bardziej, gdy atakuje go prawdziwy Człowiek-pająk. Rozpoczyna się walka, podczas której superbohater unika pułapek przeciwnika, lecz w końcu zostaje złapany w pułapkę elektryczną, która zwiększa napięcie aż osiągnie moc zdolną zabić Spider-Mana. Heros natychmiast strzela siecią w Dooma, w ten sposób podłączając superzłoczyńcę do prądu. Ten wyłącza urządzenie. Gdy Pająk ponawia atak, sam zostaje obezwładniony od tyłu przez Doombota i zaatakowany przez latającą maszynę strzelającą niszczycielskimi promieniami. Spider-Manowi udaje się wyzwolić z uścisku robota, lecz Dr. Doom atakuje go ponownie. Pośród zabójczych strzałów, na które Victor jest odporny, rozpoczyna się walka wręcz. Po pewnym czasie superbohater zaczyna tracić siły, podczas gdy jego wróg wciąż atakuje bez oznak słabości. Spider-Manowi udaje się ostatkiem sił wyłączyć strzelające urządzenie. Wtedy zostaje oślepiony przez wroga. Unika ciosów dzięki pajęczemu zmysłowi. Walkę nagle przerywa pojawienie się Fantasticaru za oknem. Nieprzygotowany na starcie z F4 Doom ucieka zostawiając swego przeciwnika. Spidey cieszy się, że będzie mógł się pokazać, jako ten, który pierwszy pokonał Dooma, lecz przypomina sobie o cioci May i szybko udaje się do domu.

Tymczasem Flash zostaje wzięty za Spider-Mana przez Thinga, jednak Human Torch poznaje, że to nie jest prawdziwy heros. Invisible Girl prosi Bena by ten odstawił przerażonego chłopaka, a Mr. Fantastic zauważa sieć i domyśla się, że Spider-Man jednak pojawił się na miejscu.

Peter wraca zaś do domu i z przerażeniem zauważa, że May w nim nie ma. Okazuje się, że wyszła ona porozmawiać z sąsiadami. Na pytanie, czy Parker kupił bezpiecznik, heros odpowiada, że bał się chodzić w ciemności.

Następnego dnia J.J.J. daje Peterowi reprymendę za brak zdjęć starcia z Dr. Doomem. Betty jednak uspokaja Parkera i mówi mu, że według niej jest on wspaniały.

Następnego dnia, gdy Parker przychodzi do szkoły jest zaskoczony faktem, że Flash wykreował siebie na bohatera, który wystraszył Dooma. Wyraz twarzy Petera sprawia, iż Liz mówi mu, by się nie smucił, choć to nic dziwnego zazdrościć takiemu He-Manowi jak Flash.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.