Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #2

Wolverine & the X-Men #2

Wolverine & the X-Men #2

"Welcome to the X-Men! Now die!" - Part two

Postacie
Zapowiedź

Nie dość, że X-Men Wolverine'a muszą sobie poradzić z nowym Hellfire Club, to do tego wraca pewien klasyczny przeciwnik mutantów...

Cytat

Wolverine: "Bobby... You were the first person I asked to come with me, to help me build something here."
Iceman: "Sure I was. Right after Maggot turned you down."

Streszczenie

Dwa tygodnie temu. Iceman i Wolverine stoją pośród ruin Instytutu Xaviera. Dookoła toczą się prace budowlane. Logan mówi, że kiedy postanowił zbudować szkołę, Bobby był pierwszą osobą, którą poprosił o pomoc. Drake zbywa go żartami, ale niezrażony Logan kontynuuje. Tłumaczy, że nie mogą sobie więcej pozwolić na "niewykorzystany potencjał" i Bobby będzie musiał dać z siebie wszystko.

Teraz. Wolverine sądzi, że wstrząsy są wynikiem trzęsienia ziemi, ale zostaje wyprowadzony z błędu kiedy uderza go kamienna pięść wyrastająca z podłogi. Szkoła została zaatakowana.

Kade Kilgore i jego równie nieletni pomocnicy obserwują demolkę, którą rozpętali. Baron von Katzenelnbogen obwieszcza, że odwiedził domy pani Marigold i pana Cluda, dosypując im do wody substancji własnego pomysłu. Uaktywnia się pod wpływem silnych emocji. Przerażeni inspektorzy transformują w kopie Wendigo i Saurona i zaczynają gonić Shadowcat. Młodociany Hellfire Club następnie ostrzeliwuje Instytut z moździerzy. Pociski zawierają zminiaturyzowane kopie potworów Frankensteina, które rosną do pełnych rozmiarów i atakują miotaczami ognia. Manuel jest zdezorientowany - sądził, że zależy im na mutantach, których świat będzie się bał, a nie martwych mutkach. Kade wyjaśnia, że ich żołnierze nie pozabijają uczniów Wolverine'a, tylko naznaczą ich na całe życie, by Logan wspominał tę klęskę za każdym razem, gdy na nich spojrzy.

Marvel Girl, Wolverine i Iceman toczą walkę z zastępami potworów. Rachel tłumaczy, że są martwe, więc nie może po prostu wyłączyć ich umysłów. Dodaje, że celem ataku są wszyscy mutanci na terenie Instytutu. Beast walczy w swojej piwnicy, Shadowcat i Husk bronią uczniów, a Kid Gladiator dobrze się bawi, walcząc ramię w ramię z Warbird.

Oya zastanawia się, czy powinna uciekać, czy może ma zabijać napastników. Zaskakuje ją jeden z potworów, ale w porę ratuje ją Broo. Idie przedstawia mu się, a młody Brood zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

Rachel ocenia, że przeciwników jest zbyt wielu. Wolverine przyrzeka, że nie straci ani jednego podopiecznego. Rozkazuje Icemanowi ewakuować uczniów. Bobby nie zgadza się. Na widok wody lecącej ze spryskiwaczy przeciwpożarowych wpada na pewien pomysł. Ostrzega pozostałych, że za chwilę zrobi się zimno i koncentruje się. Po chwili Instytut wypełniają dziesiątki lodowych postaci. Iceman jest nimi wszystkimi - jego świadomość jest w każdym ciele. Jednoosobowa armia przechodzi do kontrataku.

Beast jest pod wrażeniem. Warbird gapi się na tyłek jednego z Icemanów. Kolejny Bobby wyjaśnia Shadowcat, że ten pomysł nagle przyszedł mu do głowy, a przez lata nauczył się, że pod wpływem impulsu najlepiej... Zamiast dokończyć zdanie całuje Kitty. Lockheed niszczy to ciało.

Beast orientuje się, że Iceman przestał kontrolować swoje klony - są teraz tylko lodowymi figurami. Rachel gratuluje Bobby'emu, który osuwa się na podłogę, osłabiony.

Dzieci z Hellfire Club są niepocieszone. Kade Kilgore wprowadza w życie drugi etap planu. Sterowana przez nich Krakoa, na której wybudowano Instytut, ponawia atak. Beast nagle zdaje sobie sprawę z tego, co powodowało wstrząsy sejsmiczne, które od paru dni rejestrowały jego przyrządy.

Quentin Quire przypomina sobie, co wie o Krakoi - to obdarzony zbiorowym umysłem ekosystem, żywe skały i mobilna roślinność. Atakowanie jej pazurami czy lodem nie ma sensu. W całym Instytucie tylko jedna osoba może stawić jej czoło - on sam.

Na nieszczęście pozostałych, Kid Omega znakomicie się bawi obserwując otaczający go chaos.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2 Wolverine & the X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.