Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #3

Wolverine & the X-Men #3

Wolverine & the X-Men #3

"Welcome to the X-Men! Now die!" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Hellfire Club prawie pokonał X-Manów i jedyną szansą drużyny jest ...Quenton Quire?! Pytanie tylko, czy będzie mu się chciało.

Cytat

Kid Omega: "So that's it, huh? Next stop, the big house. The Wolverine Home for Wayward Boys. I can't wait for that scene in the third act when your tough love finally breaks through my thorny exterior to reach the frightened, lonely little boy underneath. There won't be a dry eye in the house. Should we skip the drama and just hug it out right here?"
Wolverine: "Shut your face, bub, before I cut it off. How's that for tough love?"
Kid Omega: "I'm feeling the magic already."

Streszczenie

Dwa tygodnie temu. Captain America ląduje quinjetem w hangarze. Jest zaskoczony, że Wolverine otwiera szkołę dla mutantów. Logan prosi o przysługę. Rogers zapewnia, że dla towarzyszy z Avengers zrobi wszystko, po czym zauważa Marvel Girl pilnującą Kida Omegi. Kapitan domyśla się, że nie jest tu po to, by zaaresztować Quentina za jego wybryk na posiedzeniu ONZ. Wolverine tłumaczy, że jeśli zamkną go w celi zrobią z chłopaka potwora. On chce go sprowadzić na właściwą ścieżkę. Zapewnia, że Rachel będzie miała na niego oko, a on sam będzie odpowiadał za wszystko, czego dopuści się Quire. Steve zgadza się. Radzi młodemu, by nie zaprzepaścił tej szansy. Na Quentinie nie robi to wrażenia.

Teraz. Rozbawiony Kid Omega obserwuje chaos na monitorach systemu bezpieczeństwa. Nagle przez ścianę przebija się zamieniona w Wendigo pani Marigold z kuratorium oświaty. Uciekający przed nią Broo gubi okulary. Oya podaje mu je. Quentin tłumaczy jej, że młody Brood nie potrzebuje ich - nosi je, bo błędnie sądzi, że dzięki nim wygląda mniej groźnie.
Przez ścianę wpada walczący z zamienionym w Saurona panem Cludem Kid Gladiator. Quire jest niepocieszony, bo Broo i Idie kojarzą już Kubarka z widzenia ale nie mają pojęcia, kim on jest. Telepatycznie nakazuje Sauronowi i Wendigo walkę ze sobą. Broo mówi, że jego moc przyda się by uratować szkołę, Kid Gladiator wychodzi szukając kogoś do pobicia a Oya wybiega za nimi, prosząc "Dentona" o pomoc. Wkurzony tym Quentin wrzeszczy, że skorzysta z zamieszania by zapanować nad światem. Po chwili idzie za nimi, jeszcze raz zastanawiając się, jakim cudem mogli o nim nie słyszeć.

Wolverine i Iceman próbują powstrzymać Krakoę. Rachel telepatycznie łączy ich z Beastem, który pracuje nad urządzeniem mającym unieszkodliwić potwora. Następnie Marvel Girl bezskustecznie próbuje włamać się do zbiorowego umysłu Krakoi.

Kid Omega bez problemu nawiązuje kontakt z Krakoą. Odkrywa, że to nie oryginalny ekosystem, ale coś wyhodowanego z jego pozostałości przez młodego Frankensteina (von Katzenelnbogena), który torturami wpajał mu nienawiść do wszystkiego, co żywe.

Krakoa chwyta Quentina i szykuje się, by go zjeść. Quire wyczuwa, że jest samotna - jedyna w swoim rodzaju, właściwie też jest mutantem, nikt jej nie rozumie. Ma dla niej propozycję.

Wolverine zastanawia się, czemu atak nagle się skończył. Rachel mówi, że Krakoa otworzyła przed nią swój umysł. Tłumaczy, że nie chciała nikogo atakować - Hellfire Club ją do tego zmusił. Przeprasza i chyba płacze. A teraz pyta, czy może dołączyć do X-Men.

Kade Kilgore domaga się, by Maximilian wyjaśnił, czemu Krakoa przestała reagować na rozkazy. Zaskoczony, słyszy wyjaśnienie Beasta - elektromagnetyczny sygnał, którym ją kontrolowali, został przerwany. Wolverine żąda, by szczenięcy Hellfire Club trzymał się z dala od jego Instytutu. Za plecami ma swoje grono pedagogiczne, uczniów i Krakoę a nawet Toada i Doopa. Dzieciaki pakują się do swojej latającej limuzyny, Shadowcat próbuje rozdzielić walczących ze sobą inspektorów a wszyscy są skołowani. Rozchodzą się. Niepocieszony Toad pyta, czy ktoś pomoże mu sprzątać.

Następnego ranka Matt Murdock odwiedza biuro Kade Kilgore'a. Reprezentuje Wolverine'a. Wręcza młodocianemu złoczyńcy pozew i zapowiada, że będą domagać się 879 milionów dolarów w ramach pokrycia szkód, które wyrządził.

W odbudowywanym Instytucie Iceman próbuje porozmawiać z Kitty o pocałunku z poprzedniego dnia, ale Shadowcat udaje, że go nie słyszy i jest bardzo zajęta.

Husk prowadzi zajęcia z literatury na trawniku przed szkołą - jej sala została zniszczona. Narzeka na ostre światło. Po chwili przesłania je gwałtownie rosnące drzewo. Paige dziękuje Krakoi.

Marvel Girl, Shadowcat i Wolverine rozmawiają o Krakoi. Rachel nie ma pojęcia, jak udało jej się z nią skontaktować. Zastanawia się, czy Quire się do tego nie przyczynił. Logan w to wątpi. Zszokowana Kitty patrzy na zataczających się ze śmiechu inspektorów eskortowanych przez Beasta do samochodu. Wolverine tłumaczy, że Hank przywrócił im ludzką postać. Skutkiem ubocznym była utrata wspomnień z ostatnich 24 godzin. Drugą wycieczkę po Instytucie zafundował im McCoy i wygląda na to, że poszła lepiej od poprzedniej. Shadowcat odchodzi, mówiąc, że pierwszy dzień nie był jednak taki zły. Wolverine przyznaje jej rację, po czym rusza w pogoń za stadkiem Bamfów, które ukradły mu whiskey.

Gdzieś indziej. Kade Kilgore zapowiada, że Wolverine i wszyscy jego podopieczni jeszcze będą całować mu stopy. Cena nie gra roli. Sabretooth zapewnia go, że nikt tak nie uprzykrzy życia Loganowi, jak on.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #3 Wolverine & the X-Men #3 Wolverine & the X-Men #3 Wolverine & the X-Men #3 Wolverine & the X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.