Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #632

Journey Into Mystery #632

Postacie
Zapowiedź

Najbardziej nielubiany chłopiec w Asgardzie otrzymuje niespodziewany prezent. Co Loki zrobi z najbardziej niechcianym podarunkiem? Gościnnie pojawia się Volstagg!

Streszczenie

Asgardia. Zbliżają się święta. The All-Mothers wymyśliły, że zaproszą do nich na przyjęcie mieszkańców pobliskiego Broxton, aby ocieplić stosunki z sąsiadami. Chcą do organizacji tego zrekrutować Volstagga. Mają dla niego specjalne zadanie. Okazuje się, że wojownik zostaje Świętym Mikołajem, który rozdaje każdemu dziecku prezenty. Tej dość śmiesznej sytuacji przygląda się Loki. Od tyłu zachodzi go kilku wyrostków. Chłopak zbiera kilka ciosów i jego oprawcy odchodzą zadowoleni.

Leah siedzi samotna w swojej jaskini. Nagle pojawia się przed nią portal, z którego wychodzi Hela. Ma ze sobą paczkę, jednak nie jest to prezent dla dziewczyny. Do jaskini zbliża się Loki, który po drodze rozmawia ze swoim krukiem. Po wejściu widzi paczkę w rękach Leah. Myśli, że to prezent od niej. Ta wyprowadza go z błędu. Chłopak nie rozumie tego wszystkiego, ale szybko zabiera karton. Ten wypada mu z Ra, a z jego wnętrza wydostają się płomienie. Wysypują się z niego szczeniaki ziejące ognie oraz list. Jeden z psów, szczególnie rozbrykany, woła "śmierć Asgardowi" i ucieka z jaskini. Loki biegnie za nim. Po krótkiej gonitwie i wielu obelgach psa w kierunku Asirów, bestia zostaje złapana. Chłopak wraca do jaskini i otwiera list.

To wiadomość od Garma. Kiedy Loki włamywał się do piekła, napuścił na wilka Hel Wolfa. Bestie zwarte w walce zostały same, kiedy chłopak załatwiał swoje interesy. Efektem spotkania tych dwóch bestii są szczeniaki. Są one teraz odpowiedzialnością Lokiego.

Loki przynosi paczkę ze zwierzakami do All-Mothers. Kobiety nie pozwalają zostać tu psom. Chłopak ma znaleźć im odpowiednie domy lub pozbyć się ich w inny sposób.

Pierwsze kroki młody bóg skierował do piekła. Zaoferował tam psa Mephisto. Ten przyjął go. Napatrzył się na wilka Heli i uznał to za dobry pomysł. Następnego zaproponował Gaei. Sama kobieta nie była już tak kategoryczna na temat psów i przygarnęła najsłodszego z nich. Następnego wcisnął New Mutants. Przekazał go dla Dani, jako jednej z Valkyrii. Nie było jej w domu, więc odebrał go Warlock. Ponieważ Odin zniszczył tęczowy most, Heimdall stał się bezrobotny. Aby wypełnić mu czas, Loki podarował mu następnego szczeniaka. Następny trafił do Tyra. Wojownik zawsze uwielbiał polowania i mimo, że w zaświatach nie ma na co polować, to stęsknił się za psami. Przedostatni został zlicytowany w sieci.

Ostatni z nich, ten przeklinający, nie znalazł domu. Loki wrócił więc z nim do All-Mothers. Chłopak nie wspomina, że odstraszył on wszystkich chętnych. Stwierdza, że jego natura sprawia, że jest atrakcyjny tylko dla wrogów Asgardu. Freya nie widzi dla niego ratunku. Jest zbyt podobny do ojca. Smutny Loki odchodzi. Zastanawia się, jak może uratować psa. Ikol doradza mu, rzucić go do dziury, w której rośnie World Tree. W końcu to tam znaleziono jego ojca. Loki stoi nad przepaścią i bije się z myślami. Postanawia nie zabijać bestii. Nazywa ją Thori. Wraca z nim do jaskini. Tam siedzi markotna Leah. Chłopak oznajmia jej, że szczeniak będzie się tu ukrywał razem z nią. Następnie zabiera psa na zewnątrz. Tam rzuca mu kawałek mięsa. Nie zważa na jego przekleństwa i groźby śmierci. Stwierdza, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #632 Journey Into Mystery #632 Journey Into Mystery #632 Journey Into Mystery #632 Journey Into Mystery #632 Journey Into Mystery #632

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.