Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #601

Fantastic Four #601

Fantastic Four #601

"Forever" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Czas najwyższy. It's Clobberin' Time.

Cytat

Sentry #1: [Primary target increasing resilience. Calculating task completion... Calculating...]
Sentry #2: [Report amended temporal schedule.]
Thing: "Uhh! 'Report amended temporal schedule...' Is that some kinda robot way of askin' what time it is? Well... let me help you out with that. IT'S CLOBBERIN' TIME!"

Streszczenie

Na szczycie pola siłowego okalającego Nowy Jork grupa żołnierzy Kree próbuje umocować jakieś urządzenie, okazuje się jednak, że powierzchnia bariery jest absolutnie gładka, nawet na poziomie subatomowym. Kosmici poświęcają się więc, by upewnić się, że bomba znajduje się w odpowiednim miejscu, gdy ręcznie ją detonują. Eksplozja niszczy pole, a sprzężenie zwrotne powala Sue i Iron Mana.

Soho. Gdy jeden z przechodniów powstrzymuje próbującą rzucić się na ratunek Benowi Alicię, czterech Sentrych przygotowuje się do egzekucji Thinga, co ten przyjmuje z dziwnym spokojem.

Budynek Baxtera. Spider-Man nie może uwierzyć własnym oczom, Johnny jednak w końcu przekonuje go, że to on, po czym każe mu popilnować swojego Annihilusa – ma coś pilnego do zrobienia.

Gdy broniący Nowego Jorku bohaterowie spoglądają w niebo, zaniemawiają, a w oczach Sue pojawiają się łzy. Nad nimi bowiem właśnie pojawiła się gigantyczna, płonąca czwórka. Widzi ją także Thing, w którego wstępują nowe siły i który szybko miażdży roboty. Dopada do Alicii, by upewnić się, że wszystko z nią w porządku, a gdy kobieta pyta, czy to, co słyszy, jest prawdą, Ben oznajmia, że zamierza się dowiedzieć.

Nieopodal Wiecznego Miasta. Kree przygotowują się do przetransportowania Supremora na statek. Nagle zauważają, że Attilan łączy się ze statkiem-miastem Kosmicznych Inhumans, Supreme Intelligence każe więc przygotować swym poddanym Nega-Bomby. Wzywa Ronana do swego boku. Ten protestuje, stwierdzając, że nie tego pragnął. Przywódca Kree odpiera, że chciał on przywrócić ich Imperium do świetności, żaden wielki czyn nie obejdzie się bez poświęcenia. Gdy jednak Accuser nadal oponuje, Supremor oznajmia, że zawdzięcza mu życie, oszczędzi więc go. Pozostawiając Ronana i jego żonę na powierzchni Ziemi, radzi, by dobrze wykorzystał swe ostatnie godziny.

Budynek Baxtera. Pierwsza Rodzina nadal nie jest w stanie uwierzyć w powrót Johnny'ego, zauważają też, że jest starszy – co, jak wyjaśnia Reed, jest skutkiem czasu płynącego inaczej w Strefie Negatywnej. Fantastic zauważa też przytwierdzoną do ramienia szwagra Cosmic Control Rod, a na wspomnienie artefaktu Annihilus rzuca się na Torcha. Zostaje powalony przez Thinga. Tymczasem Captain America próbuje ustalić jakąś strategię walki z najeźdźcami. Richards zauważa, że armada nadal znajdująca się na orbicie wkrótce zacznie ich bombardować. Kal Blackbane oznajmia, że się tym zajmą, a gdy Cap pyta, czy posiada wystarczające siły, by zwalczyć Kree, Kyllenianin oznajmia, że nie powinien pytać jego, lecz Johnny'ego, który właśnie rozmawia z jednym techników Annihilusa. Po chwili obeliski zostają aktywowane, a olbrzymi portal do Strefy Negatywnej – otwarty. Jak wyjaśnia Storm, jako właściciel Cosmic Control Rod kontroluje Falę Annihilacji, która zaczyna się przelewać na Ziemię, i zamierza ją wykorzystać w dobrym celu. Następnie zaprasza swoją rodzinę na pokład swojego statku kosmicznego.

Wkrótce, na pokładzie flagowego okrętu Fali, "Zarazy". Johnny łączy się z członkami Light Brigade, którzy zajęli pozycje na mostkach pozostałych flagowych statków, i wyruszają przeciwko armadzie Kree. Tam, na pokładzie "Pięści Hali", Supremor pyta, czy przeciwnik ma przeciw nim jakieś szanse. Jeden z kosmitów oznajmia, że statki Strefy Negatywnej są niczym w porównaniu z ich okrętami, po czym zaczynają strzelać. Torch każe odpowiedzieć ogniem, salwa zatrzymuje się jednak na polach siłowych Kree. Nagle pomiędzy flotami zjawia się gigantyczny statek Inhumans, a Medusa łączy się z Fantastyczną Czwórką, oznajmiając, że sami zajmą się Kree – Nowa Hala, albo, mówiąc po ludzku, Ziemia, jest bowiem ich zdaniem ziemią obiecaną Inhumans. Johnny każe swojej flocie wspomagać Inhumans. Po chwili nadchodzi połączenie z Ziemi – to Captain, który informuje, że wraki statków opadają na planetę, niszcząc wszystko, w co uderzą. Gdy Sue pyta, co to znaczy, Reed oznajmia, że niezależnie od wyniku ich bitwy, ich świat zostanie zniszczony.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #601 Fantastic Four #601 Fantastic Four #601 Fantastic Four #601 Fantastic Four #601 Fantastic Four #601 Fantastic Four #601

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.