Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #13

FF #13

FF #13

"The Bridge"

Postacie
Zapowiedź

Bitwa pomiędzy Radą Reedów a Future Foundation rozprzestrzenia się poprzed MOST i dociera do świata rządzącego przez Złych Celestiali.

Cytat

Franklin [o Celestialach]: "It's weird, Leech. I can hear them thinking... vI think they're sick or something. So, you got any advice?"
Leech: "Win."
Franklin: "Okay."

Streszczenie

Latveria. Przeteleportowane górne piętra Budynku Baxtera. Dzieci z Future Foundation, wraz z Nathanielem, Doomem, Kristoffem i alternatywnym Reedem, otwierają Most, z którego wylatują szczątki jednego z członków Rady. Podczas, gdy Kristoff wysyła do boju Doomboty, Valeria pociesza brata, zapewniając, że wszystko będzie dobrze, tej jednak już to wie – czuje bowiem, że to, co robią, jest słuszne. Po drugiej stronie czekają już na nich szaleni Celestiale.

Miesiące temu, Baxter Building. Gdy Valeria się pakuje, jej dziadek pyta, czy zna ona pojęcie punktu krytycznego – po jego osiągnięciu następuje fundamentalna zmiana równowagi. Pyta, jaki to może mieć związek z wszystkim tym, co jej powiedział, dziewczynka domyśla się więc, że chodzi mu o Teorię Katastrof – serię zdarzeń i kataklizmów, które same w sobie są zagrożeniem dla całego świata, a połączone, zwiastują koniec ludzkości. Gdy pyta, czemu Nathaniel po prostu nie cofnie się w czasie i nie powstrzyma części z tych wydarzeń, ten odpiera, że na niektóre rzeczy nikt nie ma wpływu – nie da się powstrzymać odrodzenia Black Bolta, Kosmicznego Odkupiciela, co z kolei zaowocuje równie niepowstrzymanym odrodzeniem Supremora. Nieunikniona jest wojna między tymi dwoma, a jedynym, co może uratować Ziemię od zniszczenia w wyniku tej wojny, jest Johnny Storm i jego Annihilation Wave. Niebezpieczeństwo zniszczenia ich planety sprawi też, że zjawi się Galactus. Do tego Szaleni Celestiale z innego Wszechświata w końcu dostaną się do ich rzeczywistości, by zniszczyć ją razem z ostatnim Reedem z rady – ich Reedem. Wszystko, co się wydarzyło do tej pory – jak powstanie Future Foundation czy Wojna Czterech Miast – dało im jedynie większą szansę na to, co musi być zrobione – muszą znaleźć więcej czasu. A żeby tego dokonać, Nathaniel zamierza zabrać wnuczkę tam, gdzie inne dzieci nie będą jej przeszkadzać, po czym teleportuje się razem z nią.

Teraz, międzywymiarowa siedziba Rady. Celestiale bez problemu radzą sobie z Doombotami. Victor każe się uwolnić, Richards nie zamierza jednak nawet o tym słyszeć, pewien, że jeśli uda mu się dotrzeć do portalu do swojej rzeczywistości, będzie mógł skorzystać z mocy Infinity Gauntlet. Nagle jednak Valeria zaczyna do niego celować z Ultimate Nullifiera, żądając uwolnienia jej "wujka", na co ten w końcu się zgadza. Ich kłótnię przerywa jednak Alex, który zwraca ich uwagę na Franklina, spokojnie podążającego ku kosmicznym bóstwom. Wznosi się on w powietrze, by stanąć z nimi twarzą w twarz, i prosi ich, by zaprzestali walki. Zeskanowawszy go, Celestiale dochodzą do wniosku, że jego poziom mocy jest dla nich zagrożeniem i próbują go zniszczyć, chłopiec jednak bez problemu zamienia wystrzelony w niego promień w kwiaty, po czym sprawia, że kolejne zaczynają rosnąć na twarzy jednego z bóstw. Ci postanawiają więc zmienić taktykę i przenoszą umysł Franklina do całkowitej pustki, stwierdzając, że to właśnie go czeka – jeśli zechce, może bowiem żyć wiecznie i patrzeć, jak wszyscy, których kocha, umierają. Koniec końców, każdy, kogo zna, odwróci się przeciw niemu i Franklin pozostanie sam. Chłopiec wybucha i każe im zostawić go w spokoju, w końcu wracając do rzeczywistości. Jeden z Celestiali wykorzystuje sytuację i wystrzeliwuje swoje palce w kierunku Mostu. Te przywierają do przejścia i nie pozwalają na jego zamknięcie. Większość Future Foundation zaczyna się ewakuować z powrotem do swej rzeczywistości, Valeria i Nathaniel zauważają jednak, że nadal potrzebują więcej czasu. Reed domyśla się, że próbują oni uniknąć określonej przyszłości i wręcza swemu "ojcu" włącznik do "Kowadła", samemu zabierając od Val Ultimate Nullifier, stwierdzając, że on i jego "bracia" doprowadzili do tego wszystkiego, na nim więc spoczywa odpowiedzialność. Nagle, Doom oznajmia, że on również zostaje – Reed, który jest tu z nimi, jest co prawda jedynie cieniem Richardsa z ich rzeczywistości, jednak nawet Mr. Fantastic nie poradziłby sobie sam. Do tego zaraz po drugiej stronie Mostu żyją jego poddani, a on nie zamierza pozwolić, by stała im się krzywda. Gdy dziewczynka stwierdza, że nie chce, by Victorowi coś się stało, ten zapewnia, że wszystko będzie w porządku – w końcu jest Doomem, Niszczycielem Światów. I nawet bogowie nie ważą się stanąć przeciwko niemu.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #13 FF #13 FF #13 FF #13 FF #13 FF #13 FF #13 FF #13 FF #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.