Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #4

Wolverine & the X-Men #4

Wolverine & the X-Men #4

Just Another Day in Westchester County

Postacie
Zapowiedź

• Nowi studenci! Kim są?
• Przyszłość powraca, by nawiedzić szkołę!
• Kto jest w CIĄŻY?

Cytat

Genesis: "Please... Just tell me... Who am I?"
Deathlok: "That... is what you are here to discover."

Streszczenie

Wolverine rozmyśla o swoim podwójnym życiu - za dnia jest dyrektorem Instytutu Jean Grey, nocami wraz z X-Force brutalnie rozprawia się z zagrożeniami czyhającymi na mutantów. Wspomina niedawną chwilę, gdy przyznał się do tego Beastowi i Shadowcat. Przedstawił im wtedy nowe nabytki szkoły.

Teraz wraz z gronem pedagogicznym podsumowuje pierwszy tydzień funkcjonowania Instytutu. Iceman ostrzega, że zdążyli już wyczerpać budżet. Marvel Girl narzeka, że kanclerz Imperium Shi'Ar tylko się zaśmiał, kiedy zapytała, czy Kid Gladiator nie powinien wrócić do domu. Husk martwi się, że nie nadaje się na nauczycielkę, ale nikt jej nie słucha. Beast się nie wysypia a Shadowcat ciągle ma mdłości i znalazła u siebie pierwszy siwy włos. Z drugiej strony przynajmniej obyło się bez poważnych incydentów, nie licząc agresywnych Bamfów. Hank dodaje, że Krakoa wyraźnie się uspokoiła. Rachel chwali postępy Idie i Broo, jednocześnie narzekając na Quentina. Wolverine mówi, że rozwiązał problemy finansowe dzięki wsparciu Worthington Industries. Unika odpowiedzi, kiedy Iceman pyta go, co u Warrena.

Shadowcat prowadzi zajęcia z historii przyszłości. Zaczyna od przedstawienia nowego ucznia - Genesisa. Rockslide i Anole są zaniepokojeni jego wyglądem. Broo wita go wylewnie, co spotyka się z krytyką ze strony Quentina a Kubark wyzywa go od mięczaków. Idie mówi Evanowi, by się nim nie przejmował, w końcu wszyscy obecni są potworami i demonami.

Wolverine i Iceman obserwują siedzącego na dachu szkoły Warrena. Według Bobby'ego wygląda na szczęśliwego. Logan ostrzega go, że Worthington wiele ostatnio przeszedł, ale nie mówi, co konkretnie. Drake stwierdza, że sam go zapyta, ale kiedy prowadzili tę rozmowę Angel zdążył gdzieś odlecieć.

Warren ląduje w ogródku, w którym ojciec z dwójką dzieci właśnie grzebie pieska. Angel mówi, że śmierć jest częścią życia - ale cudy również. Wyciąga z ziemi pudełko z martwym zwierzakiem. Wściekły ojciec wyrywa mu je z rąk. W tym momencie pojawia się Iceman i odciąga przyjaciela.

Shadowcat ucisza klasę i przedstawia specjalnego gościa - Deathloka. Cyborg wyjaśnia, że pochodzi z roku 2030 i dodaje, że niemal połowa obecnych uczniów zginie zaniem osiągnie dorosłość. Kitty próbuje rozbroić sytuację, mówiąc, że przyszłość jest zmienna, ale Deathlok zapewnia, że jego tachionowe generatory prawdopodobieństwa pozwalają mu prognozować przyszłość z zabójczą dokładnością. I kontynuuje: Idie ma 34,7% szans na zostanie przywódczynią X-Men i 39,7% na śmierć z rąk Hellfire Clubu w ciągu następnych sześciu tygodni. Quentin na 38,9% wyleci ze szkoły przed upływem roku. Na 67,3% wcześniej ją spali. Kubark ma niemal równe szanse na walkę u boku Avengers lub przeciwko nim. Broo może w ciągu następnych trzech lat wynaleźć lekarstwo na raka. Trochę większe są szanse na to, że w tym samym czasie zje przynajmniej czworo innych uczniów. Deathlok przerywa słowotok, kiedy jego spojrzenie pada na Genesisa. Cyborg ogłasza koniec wykładu i wychodzi.

Uciekając przed wściekłym ojcem, Iceman próbuje dowiedzieć się, co napadło Warrena. Przekonuje się, że Angel stracił pamięć.

Genesis wybiega za Deathlokiem. Zawsze miał wrażenie, że jego opiekunowie mu czegoś nie mówią. Błaga go, by powiedział mu, co przyniesie jego przyszłość. Cyborg patrzy na chłopca i wspomina...

Własną śmierć. Deathlok leży martwy w ruinach płonącego Instytutu, ale jego kamera wciąż rejestruje obraz. Zgromadzili się nad nim X-Men przyszłości - dorośli: Broo, Kid Gladiator, Oya i Kid Omega z symbolem Feniksa na piersi. Kubark mówi, że nie mogą się dłużej okłamywać - wszyscy wiedzą, kto jest sprawcą otaczającego ich chaosu. Idie nie chce w to uwierzyć, ale Quentin mówi swojej dziewczynie, że to prawda. Evan w końcu został Apocalypse'em.

W odpowiedzi na ponowione pytanie, Deathlok oznajmia Genesisowi, że właśnie w Instytucie przekona się, kim jest. Chłopak odchodzi. Cyborg pyta Logana, co mu powiedział. Wolverine wyjaśnia, że nie wspomniał Evanowi, że jest klonem Apocalypse'a bo chciał mu dać pełną swobodę w kształtowaniu własnego przeznaczenia. Deathlok ostrzega go, że potencjał Genesisa nie ma granic - stanie się zbawcą lub przyniesie światu zagładę. Tak czy inaczej Wolverine będzie za to odpowiadał.

Cyborg odchodzi a Logana zaczepia Iceman. Chce wiedzieć, czemu pan dyrektor nie powiedział mu, że Warren stracił pamięć i sądzi, że jest prawdziwym aniołem. Wolverine zaczyna wyjawiać mu prawdę o swoim podwójnym życiu, ale Bobby nie daje mu dokończyć - domyśla się, do czego to prowadzi i nie chce więcej słyszeć. Nie obchodzi go, co dzieje się poza terenem szkoły. Logan zamiast tego mówi, że Worthington stracił pamięć w wyniku walki z Apocalypse'em. Sprowadził go do szkoły, licząc na to, że to pomoże odzyskać mu pamięć. Iceman decyduje, że to on będzie się zajmował Warrenem. Znalazł już dla niego miejsce.

Shadowcat przedstawia klasie kolejnego nowego ucznia - Angela.

Wolverine powtarza sobie w myślach, że nie może zawalić sprawy - zbyt wiele zależy od powodzenia jego przedsięwzięcia. Szkoła musi wypalić. Uda się - o ile obejdzie się bez kolejnych niespodzianek.

Nocą, w pewnym ogródku, mały piesek strząsa z siebie ziemię. Właśnie wygrzebał się ze swojego grobu.

Jakiś czas później Shadowcat przerywa lekcję z powodu nudności. Zamyka się w łazience i dłuższą chwilę wymiotuje. Wreszcie patrzy w lustro. Nie ma pojęcia, dlaczego ni stąd ni z owąd jest w bardzo zaawansowanej ciąży.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4 Wolverine & the X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.