Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #20

Uncanny X-Force #20

Uncanny X-Force #20

"Otherworld” Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Proces Fantomeksa - część 1 z 4!
• X-Men na wycieczce do Otherworld!
• Gościnnie Captain Britain i Captain Britain Corps!

Streszczenie

Betsy budzi się w rezydencji swojego brata. Ten stoi nieopodal i prosi ją, aby się uspokoiła. Musiał ją porwać w czasie jej snu, aby uniknąć konfliktu. Przyznaje, że od jakiegoś czasu ich psychiczna więź znów działa i wie o wszystkim, co kobieta robiła w ostatnich miesiącach. Rodzeństwo rozpoczyna dyskusję na temat zasadności działań każdego z nich. Oboje mają skrajnie odmienne zdania. Ostatecznie przerywają jałową dyskusję i przechodzą do sedna. Brian potrzebuje pomocy siostry w walce o Otherworld. Wojna ciągle zabiera spore ilości ofiar. Nie wiedzą kto stoi za atakami, ale wiedzą, że chce zdobyć dostęp do wieży Omniversu. Powoli schodzą po schodach. Na dole spotykają Jamiego. Ten wyjaśnia, że potrzebują jej pomocy, ponieważ ich przeciwnik zna ich za dobrze. Potrzebują wprowadzić do gry kogoś z zewnątrz. Bracia oferują jej powrót do rodziny, do jej domu. Mogą ją także przenieść do jej oryginalnego ciała Lady Britain.

X-Force siedzą w symulatorze, zaprogramowanym na hologram baru. Są tu obecni Sabretooth, Mystique oraz Lady Deathstrike i jej Reavers. Wszystko po to, aby Nightcrawler oswoił się z tą rzeczywistością. Musi być gotowy na zabicie osób, które mógł lubić w jego wymiarze. Po chwili nawiązuje walkę z Mariko i jej sługusami. Walka jest zażarta, ale cyborgi są bez szans. Elf zaczyna narzekać na poziom przeciwników i badziewny strój. Wdaje się w pyskówkę z Deadpoolem. Logan wierzy w bohaterskość Kurta. Ten jednak zaprzecza. Jest tu tylko dla zemsty. Nie powinni zakładać, że jest podobny do swojego zmarłego odpowiednika z tego wymiaru. Będą działać razem póki mogą sobie nawzajem pomóc. Dyskusje przerywa pojawienie się Ultimationa. Wykrył on przełamanie ich zabezpieczeń. Fantomex i Psylocke zostali porwani.

Brian próbuje przekonać siostrę do służby w Captain Britain Corps. Dzięki temu będzie miała szansę odkupić swoje winy. Dla jej przyjaciela nie ma takiej szansy. Za dzieciobójstwo trzeba ponieść konsekwencje. Fantomex w kajdanach prowadzony jest właśnie na rozprawę. Jego obrońcą jest Captain England, a oskarżycielem Jamie Braddock. Bohater chce jednak sam wygłosić oświadczenie. W krótkich słowach opisuje swoją misję i wyjaśnia, że zrobił to by uratować swój świat. Psylocke jest oburzona na brata, że wykorzystał jej wspomnienia na cele tego procesu. Captain broni się, że członek X-Force jest zwierzęciem. Nie istnieje w żadnym innym świecie i tu też nie powinien. Oskarżyciel rozpoczyna swoją przemowę, która mocno irytuje Fantomexa, który zaczyna się wyrywać. Przewodnicząca rozprawie ma już wyrobione zdanie. Oskarżony przyznał się do winy i nie widzi sensu dalszej rozprawie. Skazuje bohatera na śmierć.

Reszta drużyna jest w Australii. Gateaway przeniesie ich do Otherworldu. Po krótkiej odprawie i wyjaśnieniu, czego mogą się spodziewać po drugiej stronie, wszyscy przechodzą przez portal. Wchodzą prosto na pole walki pomiędzy korpusem i chordą potworów. Deadpool od razu traci głowę, a reszta zaczyna się desperacko bronić. Na polem walki pojawia się postać z głową kozła. Jest biegła w magii. Widząc go dowódca wojsk korpusu każe wszystkim uciekać.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20 Uncanny X-Force #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.