Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #5

Wolverine & the X-Men #5

Wolverine & the X-Men #5

Mutatis Mutandis - part one

Postacie
Zapowiedź

• Kitty Pryde jest w ciąży?!?
• Miliardy Brood?!?
• Czy może być jeszcze gorzej?

Cytat

Shadowcat: "Henry... I have no idea how this happened."
Beast: "Then perhaps we should enroll you in one of professor's Gambit health classes."

Streszczenie

W siedzibie Worthington Industries odbywa się posiedzenie zarządu. Werdykt - "załamanie nerwowe" Angela sprawia, że nie nadaje się do kierowania firmą. Wszystkie jego uprawnienia zostają zawieszone. Zaciekawiony wszystkim dookoła Warren w ogóle się tym nie przejmuje, ale Iceman informuje Wolverine'a, że bez wsparcia finansowego WI Instytut się nie utrzyma. Cała trójka wychodzi. Milczący dotąd mężczyzna dziękuje członkom zarządu w imieniu Hellfire Club.

W Instytucie Beast prowadzi zajęcia z biologii. Pokazuje uczniom ciało mutanta - od środka. Kiedy wycieczka dobiega końca wyskakują z jamy gębowej Toada i dzięki technologii Hanka Pyma odzyskują swe normalne rozmiary. Po Hanka przychodzi Marvel Girl. Mówi, że Shadowcat zamknęła się w swoim pokoju i od paru dni nie wychodzi. Na szczęście Rachel znalazła kogoś, kto poprowadzi za Kitty lekcje.

Zajęcia ze wstępu do religioznawstwa. Doop polecił klasie obejrzeć "Żywot Briana", "Egzorcytę II" i "Pogromców duchów". Mają go nie budzić.

McCoy próbuje nawiązać rozmowę przez zamknięte drzwi. Kitty właśnie dzwoni na Utopię do Colossusa, jednak rozłącza się bez słowa. Wreszcie wychodzi, mówiąc, że faktycznie przydałaby się jej pomoc. Pozostali po raz pierwszy widzą, że jest w ciąży.

Uczniowie wymieniają się doświadzeniami z wycieczki po Toadzie. Kid Gladiator mówi Warbird, żeby nie dawała wiary pogłoskom o tym, że został pokonany przez leukocyty. Po korytarzach szaleją bamfy. Quentin proponuje przywiązywanie im petard do ogonów, ale zanim może wcielić swój plan w życie przychodzi po niego Wolverine. Quire dopytuje się, co takiego zrobił, ale Logan mówi mu tylko, że będzie miał okazję udowodnić, że jest taki mądry jak mu się wydaje. Po czym odlatują statkiem kosmicznym, który X-Men trzymają w piwnicy.

Shadowcat poddaje się badaniom Beasta, mówiąc, że nie wie co się jej stało i jak może w takiej sytuacji mówić uczniom o odpowiedzialności. Hank uspokaja ją, jednak po chwili uruchamia alarm i każe jej nie panikować. Dodaje, że nie jest w ciąży, tylko została zaatakowana. Pokazuje jej ekran na którym widać mikroskopijne Brood hasające po jej ciele.

Rozlega się alarm. Większość uczniów kieruje się do schronów, ale Broo słyszy zew swoich ziomków. Oya próbuje go przekonać, by się schował. Kid Gladiator korzysta z okazji i wymyka się swojej strażniczce, wciąż mamrocząc o tym, że nie został pokonany przez białe krwinki.

Beast tłumaczy Marvel Girl i Icemanowi, że miliony mikroskopijnych Brood pożerają Shadowcat od środka. Zostały zaprojektowane z myślą o tym, że celem będzie Kitty. X-Men muszą rozwiązać problem w ciągu najbliższych paru godzin albo dziewczyna zginie. Hank dodaje, że Wolverine'a nie ma na planecie, więc pan dyrektor nie może im pomóc, za to S.W.O.R.D. wysłał już swoich paramedyków, którzy mają doświadczenie w podobnych sprawach.

Za ich plecami Kid Gladiator zakłada kostium zmniejszający. Krzyczy, że jeszcze im wszystkim pokaże po czym wskakuje do nozdrza Kitty i atakuje mikro-Brood. X-Men wraz z Warbird szykują się do pościgu.

Wolverine mówi Quentinowi, że lecą uratować szkołę. Mijają kosmiczną barkę, zatrzymaną przez pojazd S.W.O.R.D. za próbę nielegalnego dostania się na orbitę okołoziemską. Ziemianie dostają się na jej pokład. Jeden z kosmitów nie słucha ich poleceń. Kiedy agenci go zaczepiają napuszcza na nich Brood, które trzyma na smyczy. Następnie robi dziurę w burcie okrętu i wyskakuje w próżnię wraz ze swymi zwierzakami. Szykuje się do "lądowania" w Instytucie Jean Grey.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #5 Wolverine & the X-Men #5 Wolverine & the X-Men #5 Wolverine & the X-Men #5 Wolverine & the X-Men #5 Wolverine & the X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.