Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #21

Uncanny X-Force #21

Uncanny X-Force #21

"Otherworld" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine i Nightcrawler z AOA zmierzą się z nowym i śmiertelnym przeciwnikiem w Otherworld.
• Wyrok na Fantomexa zostaje ogłoszony i zostaje mu wstrzyknięte serum anti-reality...
• Psylocke zostaje Lady Briton!
• Deadpool traci głowę (dosłownie)!

Streszczenie

Fantomex jest zamknięty w pomieszczeniu, którego sufit to zbiór ostrzy i igieł. Tutaj spotka go śmierć. Sufit powoli się obniża i nie widać drogi ucieczki. Kiedy ostrza wbijają mu się powoli w głowę nagle ktoś rozrywa ścianę. To Psylocke w stroju korpusu. Mutanta zabiera towarzysza i chce uciec. Na jej drodze staje jej brat wraz z kilkoma członkami korpusu. Betsy powala ich przy pomocy telepatii.

Wolverine na polu bitwy staje naprzeciwko jakiegoś czarodzieja, który ma kozią głowę. Ten rzuca na niego kulę, która ma właściwości magnetyczne. Logan przykleja się do niej głową i powoli jest miażdżony przez jej przyciąganie. Tymczasem Nightcrawler jest atakowany przez wielkiego potwora z młotem. Szybko teleportuje się do Logana i zabiera zabijającą go kulę. Kolejna teleportacja umieszcza magiczny przedmiot pod młotem potwora. Elf dosiada szkieletu konia jednego z poległych wojowników i wciąga na grzbiet bezwładnego Wolverine'a i bezgłowe ciało Deadpoola. Samą głowę nabija na włócznię. Następnie teleportuje wszystkich w bezpieczne miejsce. Kozioł zaskoczony mocą przybyłych nakazuje swojej armii odwrót.

W cytadeli Psylocke pędzi po schodach w kierunku portalu do świata 616. Kilka metrów od celu zaskakuje ją Jamie, który zagina rzeczywistość i nie pozwala im uciec. Betsy atakuje go telepatią, a następnie wraz z Fantomexem wyskakuje przez okno. Captain Britan chce zebrać oddział i ruszyć w pościg, ale na miejsce przybywa posłaniec z wiadomością o porażce. Armia Kozła odniosła druzgocące zwycięstwo. Cap wysłał tam Meggan i martwi się o jej los. Musi zając się tym osobiście. Opal jest przeciwko. Kozioł chce zdobyć cytadele i mieć dostęp do portali. Muszą wzmocnić obronę na miejscu. To zadanie jest najważniejsze. Posłaniec opowiada o mocy ich przeciwnika. Kontroluje on 3 kule. Jedna pozwala mu kontrolować ziemię i metal, druga prawa fizyki, a trzecia pozwala wskrzeszać zmarłych. Opal odgaduje, że są to Orbs of Necromon.

Wolverine i Nightcrawler niosą rozczłonkowane ciało Deadpoola. Logan nie chce angażować się w lokalny konflikt. Jest tu, aby uratować swoich ludzi. Nagle otacza ich banda żołnierzy. Ich przywódca – brodaty osiłek żąda wyjaśnień. Nagle całuje Kurta. Okazuje się, że to tylko iluzja Meggan. Kobieta myśli, że to Brian wezwał X-Men na pomoc. Logan wyjaśnia jej jednak, że chce tylko uratować swoich przyjaciół i nic go nie powstrzyma.

Psylocke, szukając pomocy, dolatuje do Lasu Smutku. Tam odnajduje zamek i żąda widzenia z jego władcą. Jest nim istota nazywająca się Krokwel. Należał kiedyś do korpusu, ale Merlin i jej ojciec uwięzili go tu bojąc się jego magii. Teraz Betsy prosi o uzdrowienie Fantomexa, a w zamian dopilnuje aby został uwolniony. Stwór stwierdza, że jej przyjaciel jest pod wpływem anty-rzeczywistości i niedługo zostanie całkowicie wymazany z istnienia. Niedługo nikt nie będzie pamiętał, że istniał. Załamana Psylocke obiecuje, że zrobi wszystko, aby go uratować.

Brian przegląda pokój Merlina, gdzie wciąż znajdują się wszystkie Orbs of Necromon. Znajduje nawet jakieś zapiski o Koźle, ale przerywa mu pojawienie się wartownika. Cytadela jest atakowana przez wskrzeszonych wojowników korpusu.

Meggan prowadzi mutantów do swojego obozu. Niedługo zjawi się uzdrowiciel, który zajmie się Deadpoolem. Pokazuje też przybyszom twierdzę zbudowaną na ogromnym szkielecie jakiejś bestii. To tam Kozioł ma swoje legowisko. Aby móc wrócić do cytadeli korpusu będą, musieli stoczyć z nim bitwę. Nie ma innej drogi.

W twierdzy Kozioł rozmawia z tajemniczym przybyszem. Tak jak przewidział, zjawili się mutanci. Obecność Psylocke i Weapon XIII może mu przeszkodzić. Aby wykluczyć ich z gry będzie potrzebował kogoś, kto chce się na nich zemścić. Tym kimś jest jego rozmówca – człowiek bez skóry.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #21 Uncanny X-Force #21 Uncanny X-Force #21 Uncanny X-Force #21 Uncanny X-Force #21 Uncanny X-Force #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.