Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #15

FF #15

FF #15

"The one where Power Pack Shows up"

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni rozdział Rady Reedów.
• Gościnnie: Power Pack.

Streszczenie

Latveria. Gdy Celestianie znikają, Valeria zauważa, że nadal nie mają jak za nimi podążyć. Problem ten jednak rozwiązuje Alex, który wzywa posiłki. W oczekiwaniu na ratunek, młode Moloidy próbują przytwierdzić olbrzymie działko do latającego pojemnika Tonga, gdy nagle członkowie Future Foundation zauważają, że Kristoff zaczyna rozkopywać gruzy Budynku Baxtera, próbując się dostać do Mostu. Nathaniel próbuje go przekonać, że panel kontrolny urządzenia jest zniszczony, nie posiada też ono źródła mocy, Vernard jest jednak nieprzejednany i zamierza zrobić wszystko, by uratować swego ojca. Dopiero, gdy Richards zauważa, że teraz najbardziej potrzebują go Latverianie, mężczyzna się uspokaja. Chwilę później na miejscu zjawia się Friday z trzema członkami Power Pack na pokładzie, dzieci ładują się więc do środka. Ostatnia na pokład wkracza Valeria, która przed odejściem zapewnia Kristoffa, że szczerze jej przykro z powodu utraty ojca.

Gdy Friday przemyka przez Atlantyk, Valeria łączy się z rodziną. Ujawnia, że jeden z alternatywnych Reedów dał jej klucz do Słonecznego Kowadła, gigantycznej broni, która być może pokona Celestian, a po wysłuchaniu jej ojciec oznajmia, że po powrocie do domu czeka ją szlaban. Franklin tymczasem siedzi w kącie i rozmyśla o tym, jak każdy moment przed śmiercią rozciąga się w nieskończoność, by jak najbardziej wydłużyć swe istnienie, i jak w takich chwilach, widząc swoich bliskich, człowiek naprawdę zaczyna rozumieć, jak bardzo ich kocha... A właściwie, szepcze mu to do ucha jego niewidzialny nauczyciel, którego poznał w stworzonym przez siebie Wszechświecie. Franklin prosi go, żeby przerwał na chwilę swoje dramatyczne przemowy, ten więc zamiast tego pyta, czy chłopak zrobił to, o co go poprosił. Franklin potwierdza, zapewniając, że utrzymywał całą swoją moc przy sercu, przyznaje jednak, że musiał odrobinę wykorzystać, gdyż wszyscy go potrzebowali. "Trener" zapewnia, że zrobił to, co podpowiadało mu serce, po czym zauważa, że przybyli na miejsce.

Gdy młodzi herosi wychodzą na zewnątrz, Julie zauważa, że gigantyczna budowla wygląda jak prosto z horroru i pyta, czy na pewno są tu bezpieczni. Franklin, popchnięty do tego przez swojego niewidzialnego kompana, stwierdza, że być może na gości zastawiono jakąś pułapkę, Jack każe więc przeciwnikom wyjść. Okazuje się, że w istocie przygotowana została na nich zasadzka, z budowli bowiem wyskakuje oddział wyewoluowanych Moloidów. Bohaterowie – poza pacyfistycznym Dragon Manem – nawiązują walkę, a w końcu Nathaniel odkrywa, że kombinezony ich przeciwników to jedyne, co utrzymuje ich w obecnej formie tak daleko od Wiecznego Miasta i radzi celować w ich szklane hełmy. Franklin pyta, czy powinien się przyłączyć do walki, jego nauczyciel zapewnia jednak, że jego przyjaciele sobie poradzą. I rzeczywiście – tak Power Pack, jak i Future Foundation utrzymują siły przeciwnika w szachu, do czasu, aż naprędce sklecone przez Valerię urządzenie wysyła impuls ultradźwiękowy, który rozbija wszystkie hełmy Moloidów.

Nieco później. Korr, Mikk i Turg prowadzą swoich pobratymców na pokład Fridaya, zapewniając, że nauczą ich mówić, używać sztućców i korzystać z toalety, a za nimi podąża reszta Future Foundation. Nathaniel prosi Alexa i Dragon Mana, aby, w razie niebezpieczeństwa, przejść przez portal do Strefy Negatywnej i tam się ukryć. Franklin żegna się z Leechem i Artiem, zapewniając, że wszystko będzie w porządku, jego niewidzialny kompan stwierdza więc, że jest on jeszcze zbyt młody, by mówić ludziom to, co powinni usłyszeć. Wtedy chłopiec pyta, czy jego "trener" miał kiedyś przyjaciela takiego, jak Leech, ten więc potwierdza.

Wkrótce. Nathaniel i Valeria pracują nad panelem sterującym Słonecznego Kowadła, gdy jednak dziewczynka sugeruje, by zaczął ładować broń już teraz, jej dziadek zauważa, że nie mogą pozwolić, by Celestianie zbyt wcześnie ich odkryli, a poza tym – potrzebują otwartego przejścia do Strefy Negatywnej, muszą więc czekać, aż przybędzie reszta. Wtedy Franklin zauważa, że "Zaraza" właśnie wylądowała przy gigantycznym centrum operacyjnym Kowadła. Podczas, gdy Franklin wita się ze swoim znowu żywym wujkiem Johnnym, Reed podchodzi do ojca, pytając, co się właściwie dzieje, ten jednak odpiera, że nie ma czasu na wyjaśnienia – muszą uzbroić urządzenie, nim przybędą Celestianie.

Gdy Mega-Celestianin pojawia się na miejscu, Kowadło wystrzeliwuje potężną wiązkę, która rozrywa pancerz giganta, pozostawiając jednak trzech Celestian praktycznie niedraśniętych. Gdy jedno z bóstw przygotowuje się do kontrataku, niewidzialny nauczyciel oznajmia Franklinowi, że trochę to zaboli.

Kilka minut później Franklin budzi się, by zobaczyć swą matkę, osłaniającą męża i siebie przed atakami. Nagle na niebie pojawia się oślepiający błysk, a jego nauczyciel każe spojrzeć mu w górę, zapewniając, że wszystko będzie dobrze. Już nie niewidzialny, ale z krwi i kości, dorosły Franklin oznajmia swojej młodszej wersji, że przybył wraz z ich siostrą.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #15 FF #15 FF #15 FF #15 FF #15 FF #15 FF #15 FF #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.