Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #23

Uncanny X-Force #23

Uncanny X-Force #23

"Otherworld" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Konkluzja historii The Trial Of Fantomex.
• The Multiverse jest zagrożony, The Captain Britain Corps jest zajęty walką i tylko X-Force mogą wszystkich uratować.
• Ktoś będzie musiał podjąć straszną decyzję, aby móc uratować rzeczywistość.

Streszczenie

Dawno temu. W rezydencji Braddocków Brian kończy jeden ze swoich wynalazków. Do domu właśnie wraca z polowania jego rodzeństwo. Chłopak biegnie do nich, aby pochwalić się swoim osiągnięciem. Niestety jego starszy brat jest pochłonięty czymś innym. Betsy upolowała swojego pierwszego lisa.

Teraz. W twierdzy Wolverine i Deadpool walczą z Kozłem i na razie nie idzie im najlepiej. W tym samym czasie Kurt, Meggan i jej armia desperacko walczą z przeważającymi siłami wroga. Dla nich najważniejsze jest, aby dać cywilom czas na ewakuację. W pewnym momencie Meggan zostaje ranna i Nightcrawler szybko zabiera ją z pola walki. Para myśli, że to już ich koniec i chcą się pocałować. Nagle na pole walki wkracza Captain Britan i wyrównuje szanse. Nikt nie wie, gdzie teraz jest Psylocke. Nieobecność Captaina odbija się negatywnie na reszcie Captain Britan Corps. Ich twierdza jest atakowana, a bez ich największego wojownika są bez szans.

W innym miejscu Otherworld Wapon III właśnie zdjął skórę z twarzy Fantomexa. Jean-Philippe poprzysięga mu krwawą i bolesną zemstę. Jego oprawca przymierza się do zadania kolejnych tortur, ale nagle pada nieprzytomny. To robota Psylocke. Odcinała także odczuwanie bólu swojemu koledze w czasie tortur. Teraz wyczuwa także obecność reszty drużyny w tym świecie. Są oni w ogromnym niebezpieczeństwie. Fantomex przykłada skórę do twarzy i zakłada maskę. Muszą ruszać do walki.

Obrona twierdzy jest w rozsypce. Niedobitki bronią dostępu do Tower Omniverse. Na szczęście na pomoc przybywa Captain Britan, Kurt i Meggan. Wspólnymi siłami udaje im się odepchnąć siły przeciwnika. Jest szansa na zwycięstwo.

W twierdzy wroga Kozioł szykuje się do wykończenia Logana i Deadpoola. Nagle przez okno wpadają do środka Merlin i Roma. Ich przeciwnik jest tym mocno zdziwiony. Przerażony desperacko atakuje ich całą swoją mocą. Wówczas iluzja opada. Okazuje się, że to Psylocke i Fantomex. Betsy wyczuwa kim naprawdę jest ich przeciwnik, ale ten powala ją i ucieka. Przy okazji niszczy swoją bazę.

W twierdzy dalej toczy się walka. Bracia Braddock walczą ramię w ramię. Nagle do środka wpada Kozioł i swoimi kulami powala obrońców. Chce, aby Jamie był świadkiem tego, co ma zamiar dokonać. Nagle Brian obiera wiadomość od siostry. Kozioł to tak naprawdę Jamie. Z jego umysłu dowiedziała się, że wiele lat w przyszłości ich brat zawrze pakt z demonem. Okaże się to jednak podstępem. Zawładnie on ciałem Jamiego i rozpocznie dzieło zniszczenia. Potworowi będzie zależało tylko na rozmnażaniu się i pochłonięciu całego życia. Po odkryciu istnienia Tower Omniverse postanawia ją wykorzystać. Kradnie kule oraz piedestał do podróży w czasie i wybiera ten okres na atak. Jedyny sposób na zatrzymanie go to zabicie Jamiego.

Podczas wciąż trwającej walki, Brian nie potrafi się zmusić, do zadania swemu bratu ostatecznego ciosu. Betsy nie ma innego wyjścia. Przejmuje kontrolę nad Brianem i skręca kark Jamiego. Cała armia Kozła znika wraz ze zniszczeniami jakie dokonali. Cała ich działalność została wymazana. Zrozpaczony Brian klęczy nad ciałem brata. Betsy oznajmia mu, że dobrze wiedział, że to jedyne wyjście. Nie potrafił jednak skalać swoich nieskazitelnych rąk bohatera. Ona musiała zrobić to za niego, aby on mógł pozostać tym dobrym.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23 Uncanny X-Force #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.