Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #8

Wolverine & the X-Men #8

Postacie
Zapowiedź

• Sabretooth Vs. Beast!
• Angel wyrusza na misję, aby naprawić złamanego Wolverine'a.

Cytat

Angel: "I'm sorry, Evan, I feel like I should know more about you, but I'm afraid I have no memory of my previous life. That part of me is dead."
Genesis: "It's all right. I'm still figuring out who I am, too. I know who people tell me I am. But I never quite believe them."
Angel: "Maybe we can find out together."
Genesis: "I'd like that."

Streszczenie

Sabretooth uczy Kade'a Kilgore'a jak zniszczyć szkołę Wolverine'a. W ramach analogii wręcza mu nóż i każe się zaatakować. Kiedy Kade po paru próbach wbija mu nóż w serce, gratuluje mu.

W Instytucie, Beast tłumaczy Wolverine'owi, że broń ochrony kasyna na planecie Sin zmieniła na moment strukturę molekularną jego szkieletu, sprawiając, że adamantium dało się połamać. Potem metal wrócił do swojej "niezniszczalnej" postaci. Logan stanowczo sprzeciwia się szukaniu pomocy u X-Men Cyclopsa, więc pomoc Magneto odpada. Hank stwierdza, że będą musieli odtworzyć efekty działania broni kosmitów, ale powinno im się udać. Logan grozi, że przyniesie mu tę broń razem z ręką jej użytkownika, ale McCoy uspokaja go, sugerując, by - jako nauczyciele - spróbowali rozwiązać ten problem bez stosowania przemocy.

Za trzydzieści pięć minut Beast rzuci się na kogoś, grożąc mu śmiercią.

Sabretooth chwali starania Kilgore'a. Mówi mu, że nawet szkoła ma swoje serce. Jeśli je znajdą, on je zabije. Kade zaczyna mu czytać akta Beasta.

Hank korzysta z instytutowego statku kosmicznego, by polecieć na orbitę.

Sabretooth mówi, że walcząc z X-Men należy stosować brudne zagrania, by przypomnieć im, że są zwykłymi ludźmi. Jego uwagę przyciąga wzmianka o "znanych kontaktach" McCoy'a.

Beast próbuje skontaktować się z bazą S.W.O.R.D., ale nikt mu nie odpowiada. Starania te przerywają zwłoki jednego z agentów tej organizacji uderzające o kokpit statku McCoy'a. Hank dostrzega w próżni Sabretootha, siłującego się z Abigail. Oboje są w skafandrach kosmicznych.

Angel rusza, by wypełnić misję od Boga. Drogę zastępuje mu Quentin. Odczytał jego myśli. Warren ma zamiar ukraść statek kosmiczny i zrobić coś, co pewnie zaowocuje intergalaktycznym incydentem. Quire nie zamierza go zatrzymywać, po prostu chciałby wziąć w tym udział. Broo, Oya, Kid Gladiator i Warbird dołączają do nich. Tymczasem Wolverine zastanawia się, gdzie się podziała jego klasa.

Beast rzuca się na Sabretootha. Z impetem wpadają do hangaru stacji i kontynuują walkę.

Angel pilotuje statek kosmiczny. Oya chce wiedzieć, dokąd lecą, ale Warren odpowiada zagadkowo, mówiąc o próbie wiary.

Poprzedniego dnia próbował uzdrowić Wolverine'a. Logan próbował pozbawić go złudzeń, przypominając mu, że nie jest prawdziwym aniołem tylko Warrenem Worthingtonem, mutantem.

Sabretooth mówi Beastowi, że jest mądrzejszy i silniejszy od Wolverine'a. Tkwi w nim zwierzę, tak jak w Loganie. Ale McCoy jest zbyt miękki. Tę ostatnią wypowiedź Creed punktuje, rozrywając bok Hanka. Zostawia go wykrwawiającego się na podłodze i idzie wykończyć Abigail. Szybko słabnący Beast odkrywa, że wszystkie znajdujące się w pobliżu kombinezony próżniowe zostały uszkodzone w czasie walki.

Uczniowie Instytutu demolują kasyno na planecie Sin. Kid Gladiator jest pod wrażeniem pokazu mocy Genesisa. Evan nawiązuje nić porozumienia z Angelem - obaj nie są pewni swojej przeszłości. Postanawiają, że wspólnie spróbują ją odkryć.

Abigail tkwi w próżni, parę centymetrów od pistoletu. Nie jest w stanie go dosięgnąć przed powrotem Sabretootha. Na pokładzie stacji, Beast widzi, jak Victor sięga po nóż. Nie mając wyboru, Hank z rozbiegu rozbija iluminator i wylatuje w próżnię w poszarpanym kombinezonie, bez hełmu. Zachowuje przytomność wystarczająco długo, by uderzeniem odepchnąć Creeda. Siła zderzenia posyła go w przeciwną stronę, z powrotem na stację, ale jego atak pozwolił Abigail sięgnąć po pistolet. Wykańcza Sabretootha kilkoma strzałami.

Wolverine wita swoich powracających uczniów obietnicą długiego szlabanu. Angel przyznaje, że to on był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. Logan pyta, czy miał dzięki temu uwierzyć w jego cuda. Warren odpowiada, że miał uwierzyć w nich wszystkich i wręcza mu broń, przy pomocy której kosmici połamali mu nogi.

Beast odzyskuje przytomność w ramionach wdzięcznej Abigail. Tymczasem Kade Kilgore czuje smak porażki. Ogłasza reszcie swojego nieletniego Hellfire Club, że Sabretooth miał rację, co do tego, jak zniszczyć szkołę Wolverine'a, ale kompletnie pomylił się co do tego, gdzie jest jej serce. Pyta, które wykroją jako pierwsze, pokazując reszcie zdjęcie uczniów Instytutu.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #8 Wolverine & the X-Men #8 Wolverine & the X-Men #8 Wolverine & the X-Men #8 Wolverine & the X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.