Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #6

Avenging Spider-Man #6

Avenging Spider-Man #6

"The Omega Effect" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

• "The Omega Effect" zaczyna się właśnie tutaj.
• Spider-Man, Punisher i Daredevil w pogoni przez Manhattan za tajemniczym skarbem, który na zawsze zmieni ich życie.

Streszczenie

Spider-Man walczy z wojownikami the Hand. Stara się uporządkować ostatnie wydarzenia, aby zrozumieć, jak dał się w to wplątać.

Reed Richards poprosił go o przysługę. Chciał, aby ten spróbował przemówić Daredevilowi do rozsądku. Wczoraj Matt przyszedł do Mr. Fantastica z urządzeniem zwanym Omega Device. Ma ono nieograniczona pamięć i bardzo zaawansowane zabezpieczenia. Według niewidomego bohatera są tam istotne informacje o 5 największych organizacjach przestępczych na świecie. Murdock poprosił o wydobycie z tego urządzenia informacji o Black Spectre. Kiedy dostał to, co chciał, Daredevil zwiał. Kiedy Spider przybył w okolice biura Matta, zauważył na sąsiednim dachu bandę ninja.

Wewnątrz budynku Murdock ma gościa. To Punisher. Daredevil od razu domyśla się, że Frank nie jest tu sam, a jego partnerem jest kobieta. Castle przechodzi do rzeczy. Przybył tu po urządzenie. Matt nie zgadza się. Wie, że te dane pomogą Punisherowi w zabijaniu kolejnych osób. Pokazuje dysk, który wisi na łańcuszku na jego szyi. Tu jest bezpieczny. Frank każe Rachel działać. Ta detonuje ładunki umieszczone piętro wyżej. Sufit się wali, a do środka wpadają granaty ogłuszające. Castle chce zabrać dysk, ale Matt mu nie pozwala. Rachel wyciąga broń i celuje nią w bohatera.

Nagle przez okno wpada Spider-Man z nieprzytomną parą ninja. Jest zdziwiony widząc Punishera i jego nową partnerkę na miejscu. Widząc przez okno hordę wojowników the Hand, Frank każe Rachel się wycofać. Zanim reszta rusza do walki Spider żąda, aby Castle powstrzymał się od zabijania. Matt podpiera te żądania groźbą, że to jedyna droga na dostanie Omega Drive. Razem wyskakują przez okno. Przeciwników jest sporo, ale i tak nie mają szans.

Chwilę później wszyscy stoją na dachu i omawiają sytuację. Daredevil wyjaśnia, że do tej pory był bezpieczny ponieważ Megacrime chciało odzyskać dysk bez wywoływania wojny z innymi organizacjami. Matt miał już dość czekania, dlatego zlikwidował Black Spectre na oczach przedstawicieli wszystkich grup. Spider próbuje przekonać przyjaciela, aby oddał urządzenie w ręce Avengers lub S.H.I.E.L.D. Ten jednak nie chce tego robić. Posiadacz dysku będzie w ciągłym niebezpieczeństwie i nie chce tego sprowadzać na swoich przyjaciół. Rachel wyśmiewa ten sposób rozumowania. Nie ważne co zrobią i tak niewinni ludzie będą cierpieć. Parker proponuje, aby wszyscy tu obecni skupili się na zajęciu Megacrime i innych organizacji, aby dać czas Reedowi na złamanie zabezpieczeń urządzenia. Nawet Frank nie może odpuścić takiej okazji, ponieważ w krótkim czasie będzie mógł się dobrać do skóry największym przestępcom na świecie. Na końcu zniszczą dysk na oczach wszystkich, aby dali spokój Mattowi. Castle podaje bohaterom adres, gdzie wszyscy spotkają się za godzinę. 

Autor: Spell

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6 Avenging Spider-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.