Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #8

Amazing Spider-Man #8

Amazing Spider-Man #8

"The Terrible Threat of the Living Brain!"

Postacie
Cytat

Susan Storm do Spider-Mana: "You're entirely too clever, and adorable, to be fighting with us! I'll bet you're as handsome as you are muscular under that mask!"
Thing: "Aw, cut it out, Sue! I just ate!"

Streszczenie

Do klasy w liceum, do którego uczęszcza Peter Parker, wprowadzany jest właśnie dziwnie wyglądający robot. Komentarze Flasha wobec niego wynikają kłótnią z Peterem, któremu Thompson rozbija okulary. Ich utarczka zaostrza się, lecz przerywa ją Liz Allan. Dwaj młodzieńcy umawiają się, by wyrównać rachunek po lekcjach. Tymczasem nauczyciel, Warren, rozpoczyna prezentację wielkiego komputera. Po nim głos zabiera jeden z konstruktorów, jak go nazywa, żyjącego mózgu. Urządzenie posiada możliwość poruszania się i wykonywania prostych czynności. Najważniejsze jest jednak, że dysponuje ogromną wiedzą i potrafi, w oparciu o nią i różne zewnętrzne dane, udzielić odpowiedzi na każde niemal pytanie. Parker, jako najlepszy uczeń, zostaje wybrany do asystowania przy maszynie. W tym samym czasie, dwóch mężczyzn przysłuchuje się prezentacji i dochodzi do wniosku, że posiadanie takiego urządzenia znacznie poprawiłoby ich sytuację materialną.

Do pokazania właściwych umiejętności żyjącego mózgu, trzeba jednak zadać mu pytanie. Uczniowie wpadają na pomysł by spytać komputer o tożsamość Spider-Mana. Peter, przerażony sytuacją, wykonuje polecenie konstruktora i formuje zadanie. Odpowiedź wychodzi niemal natychmiast. Jednak jest ona zapisana w formie matematycznych symboli, odszyfrowanie ich będzie zadaniem domowym dla Parkera. Tymczasem dwóch mężczyzn podjęło decyzję o kradzieży maszyny.

Thompson nie chce, by Peter był w posiadaniu tak ważnej odpowiedzi, co wywołuje między chłopakami kolejną kłótnię. Nauczyciel sugeruje by rozwiązali wszelkie kwestie między sobą boksując się w sali gimnastycznej. Po lekcjach faktycznie dochodzi do pojedynku. Parker, mimo że osłabia swój cios, jak tylko może i tak posyła Flasha daleko poza ring. Thompson jednak nie rezygnuje z walki.

Tymczasem dochodzi do kradzieży komputera. Złodzieje, zauważeni przez konstruktora, wdają się z nim w szamotaninę, która kończy się uszkodzeniem żyjącego mózgu. Wpada on w amok i zaczyna siać chaos w całej szkole. Hałas odwraca na chwilę uwagę Flasha, który nie widzi nadchodzącego ciosu i zostaje znokautowany przez przeciwnika. Kibicujący uczniowie zarzucają Peterowi faul.

Mózg zaś dalej szaleje. Parker przywdziewa więc kostium Spider-Mana. Rozpoczyna się naprawdę długa walka. W końcu superbohaterowi udaje się wyłączyć uszkodzoną maszynę.

Po walce dwóch przestępców postanawia uciec, lecz potykają się o Flasha, który właśnie odzyskał przytomność, pozbawiając jej niedoszłych przestępców. Peter postanawia wykorzystać sytuację i wysnuwa na głos podejrzenia, że to Thompson jest Spider-Manem. Podobny wzrost, chęć odebrania odpowiedzi komputera, pokonanie wrogów, "udawanie" pobitego przez Parkera są tego dowodem. Uczniowie chętnie zgadzają się, co mocno konfunduje samego Flasha. Peter zaś postanawia, iż jutro zgłosi, że odpowiedź zaginęła podczas walki w szkole.

"Spider-Man Tackles the Torch!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Jack Kirby

Postacie:
* Spider-Man [Peter Parker]
* Fantastic Four: Mr. Fantastic [Reed Richards], Invisible Girl [Susan Storm], Human Torch [Johnny Storm], Thing [Benjamin Grimm]

Spider-Man, nieproszony, pojawia się na imprezie Human Torcha i straszy jego dziewczynę. Zdenerwowany członek Fantastycznej Czwórki postanawia dać pajęczemu intruzowi nauczkę. Rozpoczyna się między nimi walka. Kiedy Johnny zaczyna zwiększać przewagę, pojawia się reszta Fantastic Four. Spider-Man zamiast jednak wysłuchać ich, wplątuje się w starcie z Reedem i Thingiem. Potyczkę przerywa Invisible Girl, która zachodzi alter ego Petera od tyłu, gdy on się tego nie spodziewa. Spidey nie zamierza zostać na miejscu dłużej. Stwierdza, że tylko Susan jest wartościowym członkiem grupy, po czym się oddala, zostawiając za sobą pajęcze serce dla panny Storm.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.