Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #10

Ultimate Comics Ultimates #10

Ultimate Comics Ultimates #10

"Two cities. Two worlds." Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Początek nowej ery dla Stanów Zjednoczonych.
• Jak poradzą sobie Nick Fury i Ultimates w konfrontacji Ludzie kontra Dzieci?

Streszczenie

Colorado, 45 minut po wydarzeniach z Waszyngtonu. Sekretarz Energetyki Howard zostaje odnaleziony przez Jamesa Rhodesa, który przekazuje mu informacje o aktualnej sytuacji w kraju. Przede wszystkim jednak zostaje poinformowany o tym, że zgodnie z konstytucją, po śmierci prezydenta i jego większości współpracowników, to on jest następny w kolejce do objęcia najwyższego stanowiska w państwie.

Południowo-wschodnia Azja. Fury i jego Ultimates zostają zatrzymani przez innych agentów S.H.I.E.L.D. Fury jest wściekły i prosi Kawatę, dowódcę jednostki agentów, o wyjaśnienia. Ten oznajmia, że zgodnie z rozporządzeniem prezydenta, Fury i Ultimates mają zostać zatrzymani, a dowództwo w S.H.I.E.L.D. objął agent Flumm. W takiej sytuacji Nick nie ma wyjścia – musi uciec. Rozprasza przeciwników i rozdzielając się z resztą drużyny ucieka. Kawata rozkazuje swym żołnierzom zapomnieć o zaistniałej sytuacji. Tylko tyle może zrobić dla dawnego przyjaciela.

Trzy dni później, Stark Tactical Enterprise. Tony, stojąc na dachu budynku, rozmawia z małym chłopcem. Wyjaśnia mu, kto zniszczył Waszyngton i stwierdza, że ma plan, jak go pokonać. Pojawienie się Thora uświadamia Tony'emu, że rozmówca był tylko wytworem jego umysłu. Thor pyta, czy wszystko w porządku. Stark nie zaprzecza i informuje przyjaciela, że ma plan. Chwilę potem traci równowagę i upada w ramiona Thora. Zanim wprowadzi plan w życie musi odwiedzić jeszcze doktora. Jedynego, któremu wciąż ufa.

Bakersfield, California. Hawkeye, Black Widow i Falcon zostają wykryci przez agentów S.H.I.E.L.D. Flumm każe ich natychmiast złapać. Zastanawia go jednak wciąż, gdzie jest Fury?

Baxter Building, Nowy Jork. Sue Richards informuje Tony'ego, że ma nawrót nowotworu. Mówi przy tym, że nie może mu pomóc, gdyż nie jest specjalistą w tej dziedzinie, jednak sądzi, że skoro już raz przezwyciężył chorobę, zrobi to po raz kolejny. Gdy Thor pospiesza Starka do wyścia, Sue pyta, kto zniszczył Waszyngton. Stark jest lekko zakłopotany. Gdy wyjawia prawdę, Sue nie może uwierzyć, że Reed mógł zrobić coś takiego.

Ruiny Asgardu. Z pomiędzy korzeni Yggdrasila przebija się ręka dzierżąca Mjolnir.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #10 Ultimate Comics Ultimates #10 Ultimate Comics Ultimates #10 Ultimate Comics Ultimates #10 Ultimate Comics Ultimates #10 Ultimate Comics Ultimates #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.