Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #11

Ultimate Comics Ultimates #11

Ultimate Comics Ultimates #11

"Two cities. Two worlds." Part 5

Postacie
Zapowiedź

• Początek nowej ery dla Stanów Zjednoczonych.
• Jak poradzą sobie Nick Fury i Ultimates w konfrontacji Ludzie kontra Dzieci?

Streszczenie

Falls Church, Virginia. Carol Danvers od czasu wybuchu w Waszyngtonie nie opuszcza domu. Jest w szoku. Jej poczta głosowa jest pełna wiadomości, a część z nich, ku jej zaskoczeniu, pochodzi od Starka. Gdy Carol odsłuchuje najnowszą wiadomość, dowiaduje się, że Tony i Thor, są ścigani przez agentów S.H.I.E.L.D. Stark prosi Carol o pomoc i spotkanie z nowo wybranym prezydentem.

Whitley Plaza, obrzeża Bakersfield w Kalifornii. Monica informuje towarzyszy o szczegółach programu W.C.O.S. - West Coast Operational Security, który miał być ochroną dla Fury'ego przed wewnętrzną opozycją w S.H.I.E.L.D., a jego szczegóły znało tylko kilka osób. Program miał także na celu stworzenie West Coast Ultimates – Wackos.

Gdy już wchodzą do bazy W.C.O.S., zostają zatrzymani przez dr Hugo Lopeza – wynajętego przez Nicka naukowca, który miał zarządzać całym przedsięwzięciem. Chwilę potem zostają zaatakowani przez agentów S.H.I.E.L.D.

Nowy Gabinet Owalny, zachodnie wybrzeże USA. Prezydent Howard rozmawia z dyrektorem Flumm. Przerywa im jego urzędnik, który informuje, że Nowa Republika Teksasu ogłosiła niepodległość.

Dallas, pierwsze spotkanie Kongresu Nowej Republiki Teksasu, trzy dni wcześniej. Obrady zostają przerwane przez tajemniczego mężczyznę, który prezentuje Kongresmenom walizkę pełną sztabek złota i proponuje uznanie ich za nowy kapitał kraju.

Arlington, Virginia. Tony siedzi przy barze i rozmawia znów z małym chłopcem. Projekcję umysłu przerywa pojawienie się Carol, która chce wiedzieć czy Stark jest w stanie powstrzymać Reeda. Tony cieszy się z jej wizyty i zapewnia, że ma plan. Carol informuje więc, że ma dobrą i złą wiadomość. Dobra to taka, że prezydent zgadza się na spotkanie. O złej wiadomości informuje już Thor – są otoczeni przez oddział S.H.I.E.L.D.

Kalifornia. Ultimates rozprawiają się z agentami S.H.I.E.L.D. To nie kończy ich problemów, gdyż po chwili pojawia się oddział Giant-Men.

Waszyngton. Thor i Tony spotykają się z prezydentem. Stark przedstawia mu swój plan. Howard nie jest przekonany do tego, czy powinien pomagać osobom ściganym przez S.H.I.E.L.D.

Kalifornia. Po długiej walce Hawkeye, Black Widow i Falcon zostają pojmani przez Giant-Men.

The City. Maker odbiera przekaz od prezydenta USA. Howard chce zawrzeć pokój z The City. Reed pyta, co takiego USA może mu zaoferować w zamian za nieagresję?

Morze Bałtyckie. 115 mil na północ od the City. Agenci S.H.I.E.L.D. przekazują w ręce Children of Tomorrow więźnia. Reed Richards wita w Kopule Tony'ego Starka.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #11 Ultimate Comics Ultimates #11 Ultimate Comics Ultimates #11 Ultimate Comics Ultimates #11 Ultimate Comics Ultimates #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.