Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #606

Fantastic Four #606

Fantastic Four #606

"Adventures in Red"

Postacie
Zapowiedź

• Fantastyczna Czwórka w podrózy do Wakandy.
• Powrót Czarnej Pantery na łamy F4.
• Co się stanie, gdy na świecie zabraknie Vibranium?

Cytat

Doctor: "You could pray. Pray for a miracle."
Thing: "A miracle... Does this guy have any idea who's he talking to?"

Streszczenie

W swoim pojeździe Fantastyczna Czwórka podróżuje przez zupełnie obcy krajobraz. Nagle ciśnienie napierające na kadłub drastycznie wzrasta, a Ben traci kontrolę nad sterami, w końcu się rozbijając.

Wcześniej. Reed prowadzi odprawę. Stwierdza, że mają niewiele czasu i na trójwymiarowej mapie wskazuje ich cel. Johnny pyta, czego powinni się spodziewać, Richards wyjaśnia więc, że jest to jeden z najbardziej nieprzyjaznych ekosystemów, jakie są sobie w stanie wyobrazić. Sue oświadcza, że nie ma to znaczenia – musi się im powieść.

Teraz. Invisible Woman budzi się, zauważając pękającą przednią szybę. Utrzymuje ją w całości dzięki swym mocom, po czym budzi swoich towarzyszy. Reed każe ubrać Czwórce kombinezony, a po wyjściu na powierzchnię, czerwoną i całkowicie obcą, każe wyciągać nogi – muszą dostać się do celu, a na piechotę zajmie im to znacznie więcej czasu.

Przez kolejne godziny Czwórka wędruje przez szkarłatny krajobraz, z czasem otoczona przez żółtawe stworki, które jednak nie robią im większej krzywdy. W końcu jednak atakują ich olbrzymie, białe, kuliste stwory.

Wcześniej. Podczas odprawy Johnny pyta, czy czeka ich spotkanie z jakimiś agresywnymi mieszkańcami, Reed zapewnia więc, że naturalnie występujące tam drapieżniki powinny być łatwe do uniknięcia bądź zmylenia, o ile nie będą ich prowokować.

Teraz. Johnny atakuje stwory, mimo ostrzeżeń Reeda, że atmosfera jest zbyt nasycona tlenem. Rzeczywiście, płomień Torcha szybko wymyka się spod kontroli i przed wyrządzeniem większych szkód powstrzymuje go tylko pole siłowe Sue. Richardsowi tymczasem udaje się przejąć kontrolę nad jednym z kulistych stworów i każe reszcie zespołu wsiadać – właśnie zyskali środek transportu. Niedługo później trafiają na burzę elektryczną, co oznacza, że są blisko celu. Nagle jedno z wyładowań uderza prosto w nich, co jednak przeżywają bez większych problemów dzięki kombinezonom, które wykonane są w pełni z izolatorów. Po wylądowaniu zauważają, że dotarli na miejsce.

Wcześniej. Reed wyjaśnia, że ich cel jest gigantyczny, z różnych względów nie mogą jednak pozbyć się go na jeden ze zwykłych sposobów. Nie mogą go wysadzić, pociąć na kawałki ani stłuc na kwaśne jabłko. Gdy Johnny pyta, co wobec tego mają zrobić. Reed oznajmia, że będą musieli go ukraść.

Teraz. Czwórka staje przed olbrzymią, znacznie nad nimi górującą naroślą.

Znacznie wcześniej. W jednym z nowojorskich szpitali Czwórka czeka na wyniki badań. Po kilku godzinach lekarz ze smutkiem oznajmia, że nie mogą nic zrobić – Willie Lumpkin wkrótce umrze. Jakiekolwiek zabiegi, które poleciłby młodszym pacjentom z rakiem mózgu, jak chemio- czy radioterapia, tylko pogorszyłyby stan pacjenta w jego wieku. Oświadcza, że to tylko kwestia dni, góra tygodnia. Gdy Sue pyta, czy mogą cokolwiek zrobić, doktor oświadcza, że mogą jedynie modlić się o cud. Gdy odchodzi, Ben pyta, czy lekarz w ogóle wie, z kim rozmawia.

Teraz. Czwórka mocuje na narośli odbiorniki-nadajniki, które pomogą stworzyć mapę guza i wyteleportują go bez uszkadzania tkanek wokół – przynajmniej w teorii. Gdy ostatnie urządzenie trafia na swoje miejsce, Reed uruchamia translokator.

Nieco później. Sue budzi Williego, witając go z powrotem w świecie żywych. Trzyma przy tym słoiczek ze sporej wielkości glejakiem, a Thing stwierdza, że gdyby mu opowiedzieli, ile musieli przejść, by go zdobyć, staruszek dostałby zawrotów głowy. Zdezorientowany Lumpkin nie wie, co się dzieje ani gdzie jest, Reed wyjaśnia więc, że jest w szpitalu – był chory, ale już z nim lepiej. Ma nadzieję, że starczy mu sił, by przyjąć gości, przyszli go bowiem odwiedzić Franklin z Valerią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #606 Fantastic Four #606 Fantastic Four #606 Fantastic Four #606 Fantastic Four #606 Fantastic Four #606

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.