Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #11

Amazing Spider-Man #11

Amazing Spider-Man #11

"Turning Point"

Postacie
Cytat

"If only Peter were here! He's the only one I can turn to... But, it's too late! Everything's too late... and Bennett is dead... because of Spider-Man!!" - Betty po śmierci swego brata.

Streszczenie

Peter Parker rozmyśla nad tajemniczym zniknięciem Betty Brant. Z zadumy wyrywa go wiadomość w radio o planowanym wypuszczeniu na wolność Dr. Octopusa za dobre sprawowanie. Spider-Man natychmiast udaje się do naczelnika więzienia by temu zapobiec, lecz nie jest w stanie nic wskórać. Zamiast tego, w zaciszu domowym, konstruuje urządzenie namierzające, działające w zgodzie z jego pajęczym zmysłem. Tak powstaje spider-tracer.

Przygotowany heros udaje się, by przyjrzeć się wypuszczeniu Octaviusa. Ku zdumieniu pajęczego superbohatera odbiera go nie kto inny, jak Betty Brant. Spidey umieszcza swój nadajnik na jej samochodzie i podnosi z ziemi mapę, która z niego wypadła. Jest to mapa Filadelfii, tablice rejestracyjne pojazdu również pochodzą stamtąd, więc tam też musi być miejsce, do którego zmierza Otto.

Tymczasem w więzieniu w Filadelfii, adwokat, nazwiskiem Brant, rozmawia z osadzonym przestępcą – Blackiem. To on zmusił prawnika, by ten wykorzystał swoją siostrę do przywiezienia Dr. Octopusa. Otóż Brant z powodu uzależnienia od hazardu jest winien złoczyńcy dużą sumę pieniędzy. Nie mogąc jej spłacić, wypełnia ze strachu polecenia złoczyńcy.

Gdy smutny Bennett Brant wraca do swego apartamentu zostaje świadkiem sceny, gdzie Octavius zaczyna brutalnie obchodzić się z Betty za to, że nie chciała z nim rozmawiać. Prawnik łagodzi sytuację i zaczyna rozmawiać z superprzestępcą oraz siostrą. Otto ma pomóc Blackiemu Gaxtonowi w ucieczce. Betty natomiast martwi się, że jej brat będzie współwinny przestępstwa, rozpacza też nad tym, że uciekła od Petera i oddawała wszystkie swoje pieniądze na długi brata.

Peter Parker w tym czasie informuje swoją ciocię, że wyrusza w edukacyjną wycieczkę do Filadelfii. Gdy już tam dociera, jako Spider-Man rusza by rozwikłać tajemnicę. W końcu udaje mu się namierzyć sygnał swego tracera i, z powrotem jako Peter, odnajduje Betty. Po romantycznej wymianie zdań, Brant opowiada o wszystkim Parkerowi. Ten mówi jej, by się nie denerwowała, gdyż Spider-Man jest w mieście by przypilnować Octopusa. W myślach nastolatek podejmuje decyzję, iż po zakończonej sprawie zdradzi dziewczynie swoją sekretną tożsamość.

W innej części miasta zaś, Dr. Octopus uwalnia z więzienia Gaxtona i razem udają się do portu, gdzie Blackie ma zapłacić Octaviusowi pieniądze za pomoc. Na miejscu dokonania przestępstwa pojawia się też Spider-Man, lecz przybywa za późno. Udaje mu się jedynie skupić na sobie uwagę policji, która zastanawia się, czy Ścianołaz miał coś wspólnego z ucieczką. Sam zainteresowany zaś postanawia jak najszybciej udać się do Betty i sprawdzić, czy nie znajduje się ona w niebezpieczeństwie.

Gdy Spidey mknie ku ukochanej, ona, wraz z bratem, zostaje zabrana przez ludzi Gaxtona na statek, gdzie rodzeństwo ma zostać zabite. Na szczęście użyli oni samochodu, na którym znajduje się spider-tracer. Tak też, na pokładzie jednego statku, znaleźli się wszyscy.

Blackie atakuje Benneta, co wywołuje krzyk Betty. Spider-Man, po jego usłyszeniu rusza natychmiast do akcji, jednak robi to nieostrożnie i skręca sobie kostkę. Heros pozwala zabrać się do pomieszczenia, gdzie znajdują się główni przestępcy i Brantowie. Gaxton nie jest zadowolony z obrotu sytuacji, lecz Octopus uspokaja go, twierdząc, że z łatwością pozbędzie się superbohatera. Spidey zaś przypuszcza natychmiastowy atak, którym pokonuje ludzi Gaxtona i używa ich, by wypchnąć Octaviusa z pomieszczenia. Gdy Blackie wyciąga pistolet, Spider-Man atakuje go, przez co przestępca nie panuje nad strzałem. Zbłąkany pocisk trafia w Benneta Branta, zasłaniającego swoim ciałem siostrę.

Brant umiera, ciesząc się z ostatniego dobrego uczynku. Zrozpaczona Betty atakuje Spider-Mana, winiąc go za śmierć brata. Chciałaby aby Peter Parker teraz tutaj był, lecz jest już za późno.

Gaxton postanawia wykorzystać chwilę oddechu i uciec. Po chwili dogania go wściekły heros, który bezlitośnie rozprawia się z przestępcą i pozostałymi jego ludźmi. Superbohater nie ma jednak chwili wytchnienia. Zostaje zaatakowany przez Dr. Octopusa. Rozpoczyna się długa i zacięta walka. W jej trakcie, dwóch pozostałych przy przytomności bandziorów zabiera pieniądze przeznaczone dla Octaviusa i Betty jako zakładniczkę. Zaraz jednak pieniądze i Betty przejmuje Otto, pokonując dwóch gangsterów. Szybko atakuje go Spidey. Octopus zostawia więc dziewczynę i przenosi walkę na mniejszą łódź, gdzie ma przewagę. Walka trwa do momentu, gdy pojazd się rozbija, a na miejscu pojawia się policja. Z wraku nie wyciągają jednak nikogo, zarówno Spider-Man, jak i Dr. Octopus uciekli.

Stróże prawa mówią Betty by się nie denerwowała. Blackie przyznał się do wszystkiego i powiedział, że dziewczyna jest niewinna. Po pewnym czasie Peter pojawia się by porozmawiać z ukochaną. Pogrążona w żałobie Brant zwierza się Parkerowi, że winiła za śmierć brata Spider-Mana. Wie jednak, że jest on niewinny. Mimo to, nie chce go nigdy więcej widzieć. Peter mówi, że rozumie ją, po czym smutny odchodzi ciemną ulicą.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.