Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #117

Strange Tales #117

Strange Tales #117

"The Return of the Eel!"

Postacie
Streszczenie

HUMAN TORCH

Johnny Storm ogląda telewizję, z której dowiaduje się, że superprzestępca Eel został wypuszczony na wolność. Nastolatek natychmiast zmierza więc do więzienia. Tam spostrzega złoczyńcę w kostiumie, kierującego się w stronę samochodu. Human Torch atakuje go, mimo ostrzeżeń Eela. Po chwili pojawiają się pracownicy więzienia, którzy każą Stormowi zaprzestać ataku. Przestępca odsiedział swój wyrok i jest już wolny, a prawo nie zabrania chodzić w kolorowym kostiumie.

Po powrocie do bazy Fantastic Four, Johnny rozmawia z Reedem i Sue, którzy pocieszają najmłodszego członka grupy superherosów. Ten zaś nie martwi się o siebie, tylko o Eela, który z pewnością planuje coś złego.

Tymczasem Leopold Stryke, bo tak się nazywa Eel, wrócił do swojego starego miejsca zatrudnienia w oceanarium. Po pracy przywdziewa na powrót kostium. Tym razem jednak, jest on uzupełniony o możliwość emitowania ładunków elektrycznych. Następnie, superprzestępca, unikając latającego nad miastem Human Torcha, dokonuje odważnej kradzieży znaczków pocztowych.

O przestępstwie, członek Fantastycznej Czwórki dowiaduje się z gazet. Zastanawia się, czy może to być dzieło Eela. Susan twierdzi, że nie można tego przypuszczać, lecz Reed potwierdza słowa nastolatka. Niestety nie posiadają żadnego dowodu dla władz.

Stryke również jest czytelnikiem gazet i właśnie dowiaduje się z jednej z nich, że bezcenny rubin znajduje się niedaleko. Postanawia go ukraść. Gdy pojawia się na miejscu, okazuje się, że jest to pułapka zastawiona przez Human Torcha. Niestety, superprzestępca ucieka z miejsca nieudanej kradzieży swoim helikopterem.

Johnny jest wściekły na siebie, jednak Susan korzystając z pomocy prostej logiki, pomaga mu domyśleć się, gdzie helikopter może być przetrzymywany. Tak też Human Torch pojawia się w miejscu pracy Eela. Wywiązuje się między nimi walka, którą, za pomocą możliwości swego kostiumu, wygrywa złoczyńca. Nieprzytomnego Johnny'ego zamierza wrzucić na pożarcie rekinom. Storm odzyskuje zmysły w samą porę by wyrwać się wrogowi i wrzucić go do akwarium z elektrycznymi węgorzami. Następnie oddaje go w ręce policji.

Na koniec reszta F4 daje Johnny'emu prezent: akwarium.

DOCTOR STRANGE

"The Many Traps of Baron Mordo!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Steve Ditko

Postacie:
*Dr. Stephen Strange
*Baron Mordo
*Ancient One

Baron Mordo stworzył replikę domu Dr. Strange'a, która pokryła prawdziwy budynek. Niedługo potem, niczego nie podejrzwając, Stephen wraca do siebie. Wtedy, wraz z budynkiem, zostaje przeniesiony do nieznanego wymiaru. Czarodziej wykorzystuje swoje eteryczne ja by wykryć źródło złego czaru. W ten sposób dociera do Barona Mordo. Niestety, wpada w kolejną pułapkę, gdy wróg spuszcza na niego zaklęty cylinder. Zły mag zostawia swego przeciwnika na później, a sam idzie pokonać i przejąc wiedzę Ancient One'a.

Udając skruchę, Mordo pojawia się u sędziwego mistrza. Gdy staje przed nim, natychmiast rzuca potężny czar. Lecz w ogóle on nie działa, gdyż tak naprawdę znajduje się przed nim eteryczne ja Dr. Strange'a. Otóż, Stephen zamiast próbować zniszczyć cylinder, uciekł przez podłogę, a następnie przez środek Ziemi, w ten sposób docierając do Ancient One'a i o wszystkim go informując. Z łatwościę więc Baron zostaje pokonany i wypędzony.

Na koniec Ancient One ostrzega swego ucznia, iż moc Mordo wciąż rośnie, lecz Stephen informuje swego mistrza, że zawsze będzie przygotowany.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.