Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #118

Strange Tales #118

Strange Tales #118

"The Man Who Became The Torch!"

Postacie
Cytat

"There is no power greater than which I possess... For mine is the basic power of the imagination... The gossamer thread of which dreams are woven!" - Dr. Strange o swojej mocy.

Streszczenie

HUMAN TORCH

Human Torch trenuje właśnie swe umiejętności, gdy przychodzą do niego koledzy. Na pytanie dlaczego tyle ćwiczy, nastoletni superbohater odpowiada, że nigdy nie wiadomo, kiedy powrócą starzy wrogowie.

W rzeczy samej, w tej właśnie chwili Wizard pokonuje strażnika więziennego, przebiera się za niego, po czym, używając swego nowego urządzenia – jednostki antygrawitacyjnej - odlatuje. Zagłebiając się w swej płodnej wyobraźni, Wizard, już na wolności, snuje marzenia o wielkich kradzieżach i podboju świata, dzięki pokonaniu przez siebie grawitacji. Wpierw jednak chce przyjąć inną tożsamość.

Kilka dni później Susan Storm przynosi swemu bratu list ze studia telewizyjnego, które chce zrobić program o Human Torchu, a zarobek przeznaczyć na cele charytatywne. Młodzieniec się zgadza i niedługo potem widzimy go przed kamerą w towarzystwie prowadzącego. Johnny wykonuje kilka sztuczek, po czym zostaje zaskoczony, gdy okazuje się, że kamera to zamaskowana broń. Chłopak pada nieprzytomny, a prowadzącym okazuje się być Wizard.

Po krótkim czasie, Storm budzi się związany specjalnymi pasami i obserwuje, jak jego przeciwnik przebiera się za Human Torcha i tak przygotowany wyrusza w swą przestępczą działalność. Najpierw jednak odwiedza Invisible Girl, którą usypia gazem.

W tym czasie, na Times Square, pojawiła się wielka reklama zapałek Smitha.

Następnie Wizard udaje się do Reeda i Bena, informując ich, że rodzeństwo zamierza udać się na wakacje i ma, póki co, dość bycia członkami Fantastic Four. Po wykonaniu kolejnej części swego planu, superprzestępca znów pogrąża się w marzeniach.

Johnny i Sue budzą się zamknięci w małym pomieszczeniu. Skoro jednak znajduje się w nim tlen, to znaczy, że zapali się także ogień. Niestety, tlenu jest za mało by Storm mógł przyjąć formę Human Torcha. Udaje mu się jednak stworzyć małą kulę ognia, która pokazuje szparę w celi. Wykorzystując ją, Johnny wypuszcza przez nią sygnał alarmowy F4, który wyłania się z reklamy zapałek Smitha.

Sygnał zauważają Mr. Fantastic i Thing, którzy natychmiast ruszają z pomocą. Kiedy wszystko zostaje wyjaśnione, Human Torch leci po swego wroga. Odnajduje go w mieszkaniu, gdzie wywiązuje się między nimi walka. Próbując z niej uciec, Wizard używa jednostki antygrawitacyjnej. Niestety urządzenie nie działa, jak należy. Przestępca leci coraz wyżej i wyżej, aż do miejsca, w którym nie ma tlenu. Johnny się zastanawia, czy jego przeciwnik mógł przeżyć.

DOCTOR STRANGE

"The Possessed!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Steve Ditko

Postacie:
*Dr. Stephen Strange
*istoty z innego wymiaru

Dr. Strange odkrywa, że w Bawarii nadnaturalne siły ingerują w ludzką egzystencję.

Jakiś czas później, w miejscu wykrytym przez Stephena, słychać głos, który rozkazuje rozpocząć opętywanie ludzi. W pobliskim miasteczku zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Po przejściu zacienionymi miejscami, ludzi pochłania dziwne lśnienie, które sprawia, że stają się opętani.

Niedługo potem, znikąd pojawia się Dr. Strange. Mieszkańcy winią go za ostatnie wydarzenia, a niektórzy uciekają. Stephen odnajduje jedną osobę, która opowiada mu o wszystkim, co zaszło. Następnie mistrz magii odnajduje jedną z ofiar opętania. Ta próbuje go zaatakować, lecz Strange unieruchamia człowieka i penetruje jego umysł. Istota, która zamieszkiwała go, ucieka, lecz Stephen wyczuł przez chwilę jej obecność. Istota wraca do swej bazy, gdzie informuje o dziwnym zagrożeniu, lecz dowódca humanoidalnych stworów, twierdzi, że Strange nie ma z nimi żadnych szans.

Stephen siedzi i kontempluje nowe zagrożenie, gdy nagle zostaje zaatakowany przez jedną z istot. Ta próbuje go opętać, lecz ciało Strange'a jest puste. Eteryczne ja czarodzieja zniewala intruza i skanuje jego umysł. Okazuje się, że istoty pochodzą z innego wymiaru i mają zamiar przejąć kontrolę nad Ziemią.

Najeźdźcy wykorzystują więc tłum, któremu wmawiają, że Strange jest ich wrogiem. Ten jednak używając czarów oddala się i przybywa do bazy przybyszów z innego wymiaru. Rozpoczyna się umysłowy pojedynek między dowódcą istot, a Stephenem. Strange wychodzi z niego zwycięsko, a przybysze wracają skąd przybyli.

Na koniec czarodziej wraca do swego domu, a miasteczko pozostawia z kolejną legendą.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.