Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #119

Strange Tales #119

Strange Tales #119

"The Torch Goes Wild!"

Postacie
Cytat

"I can confuse the American people! Convince them that their friends are really enemies... and their enemies... such as I... really their friends! And if I am successful, I, too, shall be rewarded with a position of power in some puppet nation... I might even become another Castro!"

Streszczenie

HUMAN TORCH

Zdenerwowany Human Torch nisko przelatuje nad ludźmi, powodując strach wobec jego osoby. Zaczynają się plotki mówiące o tym, że dziewczyna go rzuciła dla innego, że został wyrzucony ze szkolnej drużyny, że Fantastic Four nie zabrali go na wakacje, że zazdrości Spider-Manowi popularności, że rozwścieczył go Rabble Rouser.

Rabble Rouser – człowiek, który spędza całe dnie mówiąc ludziom, jak niebezpieczny jest Human Torch. Mając w posiadaniu wysysającą wolę różdżkę, sprawia, że coraz większe tłumy mu wierzą.

Do Johnny'ego przybywa Spider-Man, który wiedząc, jakie to uczucie być prześladowanym przez opinię publiczną, wyraża chęć pomocy Stormowi. Torch jednak gwałtownie reaguje, każąc odejść pajęczemu herosowi. Kilka minut później członek Fantastycznej Czwórki zostaje pouczony przez policjanta, że nie wolno mu płonąć w mieście bez pisemnej zgody burmistrza. Johnny'emu kończy się cierpliwość i odlatuje. W ten sposób dostarcza Rabble Rouserowi kolejnej sposobności do ataku na swoją osobę.

Później, tajemniczy agitator w swojej kryjówce planuje dalsze konfundowanie obywateli Ameryki, które zaprowadzić ma go na pozycję dyktatora.

Tymczasem Johnny postanawia przyjąć wszystkie narzucone na niego restrykcje. W tym czasie Rabble Rouser przekonuje ludzi, że nie wolno pomagać innym narodom. Następnie, używając zmodyfikowanego pojazdu przeznaczonego do podróży pod ziemią*, zamierza porwać księcia Nakano, ważnego obcokrajowca.

Niedługo potem, przed przejeżdżającym dygnitarzem, spod ulicy wyłania się przestępca i wciela swój plan w życie. Human Torch odmawia pościgu, nie chcąc złamać prawa. W końcu pojawia się burmistrz, który udziela pozwolenia na używanie płomienia przez Storma w sytuacjach wyjątkowych.

Superbohater rusza więc w pościg za przestępcą, którego śledzi, wyczuwając ciepło z jego silników. Gdy go atakuje, Rabble Rouse używa silników by pokonać nastoletniego herosa, jednak ten apsorbuje ogień. Niestety traci przy tym siły i sam nie może się zapalić. Zaczyna się walka wręcz, którą Storm zaczyna przegrywać, udaje mu się jednak przechwycić różdżkę i sprawić, że Rabble Rouser stał się miłośnikiem Ameryki.

Na koniec wszystkie prawa przeciw Human Torchowi zostają cofnięte, różdżka zniszczona przez samego bohatera, a jego dziewczyna, Doris, wyjaśnia, że umówiła się z innym mężczyzną, gdyż chciała zrobić na złość Johnny'emu, ale teraz, gdy już zna jego temperament, już więcej tego nie uczyni.

DOCTOR STRANGE

"Beyond the Purple Veil!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Steve Ditko

Postacie:
* Dr. Strange
* Aggamon
* Wong

Dwóch złodziei wkrada się do domu Dr. Strange'a by ukraść kosztowności. Zamiast tego napotykają tajemniczy artefakt i trafiają do purpurowego wymiaru. Gdy Stephen się o tym dowiaduje, podąża za nimi. Okazuje się, że zostali niewolnikami w wymiarze dziwnych, człekokształtnych istot. Strange pokonuje kilku strażników, po czym zawiera umowę z ich przywódcą – Aggamonem, że zastąpi dwóch mężczyzn jako niewolnik. Niedoszli złodzieje wracają do swojego świata, a Strange stwierdza, że zgodził się zostać niewolnikiem, lecz nie zgodził się nim pozostać na zawsze. Rozpoczyna się mistyczny pojedynek z dowódcą wrogich sił. Stephen Strange wychodzi z niego zwycięsko. Po walce wraca do swojego wymiaru. Tam, idąc wieczorem ulicą, spotyka policjanta, który opowiada mu o dwóch złodziejach, którzy sami oddali się w ręce prawa.

* Zmodyfikowanego względem pojazdu z "Fantastic Four" #21.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.