Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #20

FF #20

FF #20

"Deus Ex Inhuman"

Postacie
Zapowiedź

• Przyjrzyjmy się bliżej grupie Inhumans.
• Co się stanie, gdy zostaną wezwani do Attilanu?
• Szokujące wydarzenia, gdy Black Bolt złapie nowe Supreme Intelligence.

Streszczenie

Zanim przyszłość została uratowana. Flagowy statek armady Kree, Pięść Hali, podąża do stolicy imperium. Na pokładzie odrodzona Supreme Intelligence wysłuchuje dźwięków istniejącego wewnątrz niej kolektywu. Za statkiem podąża jednak Attilan, dowodzony przez Black Bolta, któremu przeznaczone jest zabić Supremora. Oba statki walczą przez całą podróż na Halę, obie strony bezskutecznie próbują abordażu. Aż w końcu docierają do stołecznego układu planetarnego... i w tym momencie przyszłość zostaje rozpisana na nowo, a w związku z tym, gwiazda Hali zaczyna umierać.

Słońce zostaje jednak uzdrowione przez Franklina Richardsa. Od niego Black Bolt otrzymuje informacje, które zmuszają go do powrotu na Ziemię...

Teraz, Budynek Baxtera. Johnny Storm i Light Brigade stoją przed portalem do Strefy Negatywnej, z zamiarem odesłania tam jej demokratycznie wybranego władcy. Torch oświadcza Annihilusowi, że - aby upewnić się, że niczego nie będzie planował - zatrzyma Cosmic Control Rod i sugeruje, by nie nadużywał odzyskanej władzy. Gdy jednak tylko Robal zostaje przerzucony przez portal, Kal Blackbane wyczuwa wezwanie od swej matki.

Foundation, satelita umieszczony na orbicie geostacjonarnej nad Budynkiem Baxtera. Reed tłumaczy klasie, że choć w tej chwili Ziemia nie znajduje się w stanie wojny z żadną z kosmicznych cywilizacji, sytuacja ta nie jest stała – dlatego zamierza poświęcić jakiś czas na przybliżenie im co ważniejszych ras w ich galaktyce, a później – tych z galaktyk dalszych. Nagle jednak gwiazdy znikają członkom Future Foundation z pola widzenia – to Attilan wrócił na Ziemię.

W mieście Inhumans Light Brigade staje przed królowymi, jako pierwsza ofiara w historii, która wróciła do domu. Zostają oni sprowadzeni przed oblicze Black Bolta, który, ustami Medusy, oświadcza, że nie zamierza sądzić tak dzielnych wojowników i wita ich z powrotem wśród swoich.

Foundation. Valeria i Bentley siedzą w pokoju dziewczyny, omawiając jej najnowszy projekt. Nagle do środka wchodzi dorosła Valeria, wypędzając klona, a gdy jej młodsza wersja pyta, po co to przyszła, ta odpiera, że to zależy. Następnie pyta o datę i godzinę, a usłyszawszy odpowiedź, trzaska dziewczynkę po głowie, każąc jej "to" skasować. Po jej wyjściu, mała Val, zrezygnowana, usuwa swoje plany podboju Imperium Kree.

Nowy Jork. Starszy Franklin odwozi swoją młodszą wersję do szkoły, kierując autem za pomocą swojej mocy. Domyśla się, że chłopcu nie chce się wracać do szkoły, zapewnia jednak, że spędzi w tym miejscu – lub z ludźmi tutaj poznanymi – jedne z najlepszych lat swego życia. Następnie wskazuje niektórych z przyszłych przyjaciół Franklina, wspominając, co osiągną w przyszłości, aż w końcu zauważa jedną z bawiących się na boisku dziewczyn, Sarę Jessen. Nie chce jednak powiedzieć swojej młodszej wersji, o czym myśli, stwierdzając jedynie, że nie chce mu zrujnować niespodzianki.

Bo w końcu, kto chciałby zrujnować miłość? Tę idealną, delikatną rzecz, ostatnią wielką tajemnicę Wszechświata? Kto ośmieliłby się zrobić coś takiego?

Król. Król by się ośmielił.

Gdzieś na Ziemi. Ronan miażdży drżący "kamerton" Crystal, nim jednak mogą się pocałować, na miejscu zjawia się Medusa, każąc siostrze stanąć przed obliczem Black Bolta.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #20 FF #20 FF #20 FF #20 FF #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.