Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #642

Journey Into Mystery #642

Journey Into Mystery #642

"Everything Burns" - Part the First: "The Match”

Postacie
Zapowiedź

• Rebelia przeciw Asgardowi! Początek drugiej wojny Aesir/Vanir!
• Jaką moc Venir skierują przeciwko Thorowi?
• Fortel Lokiego ujawniony! Czy Loki przetrwa? Albo Asgardia?
• Thori planuje powstrzymać pożogę w niekonwencjonalny sposób.

Streszczenie

Mephisto zajęty jest dręczeniem dusz. Przerywa mu posłaniec. Po przeczytaniu wiadomości władca piekła cieszy się, że ktoś postanowił zdradzić Lokiego.

Loki i Thor bezsilnie patrzą na płonące Drzewo Świata. W tym samym czasie do Veniru przybywa posłaniec Surtura. Próbuje przekonać królową do powstania przeciwko Asgardii. Od zawarcia pokoju przez Freyję Odin i jego pobratymcy nie dotrzymali ani jednego przyrzeczenia. Czas na rebelię. Ta po namyśle przyjmuje ofertę.

W Asgardii Heimdal opisuje Wszechmatkom swoją wizję. Widzi rebelię Venirów. Od razu zlecają Thorowi zebranie oddziału, który zgniecie bunt w zarodku.

W Venirze buntownicy czekają na nadejście Asgardczyków. Po chwili w strugach deszczy zjawia się Thor ze swoimi wojownikami. Na miejscu pojawia się także Loki, który ma zamiar z daleka obserwować potyczkę. Odinson daje szansę buntownikom na pokój, ale ci nie odstępują. Rozpoczyna się bitwa. Wydaje się, że bitwę wygrają wysłannicy Wszechmatek, kiedy nagle z ziemi zaczynają powstawać płonące, olbrzymie konie. Loki rozpoznaję w stworzeniach twór Manchestera, któremu niedawno pomagał.

Warriors Three doradzają Thorowi odwrót. Do Odinsona podchodzi Loki. Wyznaje, że ma coś do powiedzenia. Później w jaskini w pobliżu Asgardii, Loki wyjawia bratu wszystkie swoje machlojki i pakty zawarte z Mephisto, Helą i Surturem, aby umożliwić pokonanie Seprenta. Opisuje także swoje późniejsze przygody oraz mówi o tym kim była Leah. Mimo dużych emocji, Thor wybacza bratu. Wierzy w jego szczytne intencje. Teraz czas na pogawędkę z Master Wilsonem i bogami Manchesteru.

Thor przybywa do Otherworldu, gdzie spotyka Wilsona. Ten od razu przyznaje, że jego bogowie są dziełem Surtura. Przyznaje, że się tego wstydzi. Otrzymali od niego niezbędną pomoc, której tak potrzebowali. W ramach zapłaty oddał cześć swoich maszyn do jego dyspozycji. Jednak nie uważa, że zrobił zły interes. Tego wymagał od niego jego lud.

Kiedy wracają do Asgardii zastają wielkie zbiegowisko. W jego sercu stoi Volstagg. Trzyma on tablet, na którym są zdjęcia oraz filmy ze wszystkimi działaniami Lokiego. Wojownik oskarża chłopaka o zdradę. Materiały te obciążają także Freyję. Królowa apeluje o spokój i pojednanie. Nie mogą dać się skłócić. Jej poddani chcą zatrzymania wszystkich Wszechmatek. Wstawia się za nimi Thor, a kiedy dodatkowo padaja pomysły aresztowania Lokiego, Odinson wybucha. Rusza do walki jednocześnie każąc bratu uciekać.

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Mighty Thor #19 – przyp. Spell]

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642 Journey Into Mystery #642

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.