Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #609

Fantastic Four #609

Fantastic Four #609

"The God Ship"

Postacie
Zapowiedź

• Defenders z przyszłości chcą wyruszyć w podróż swojego życia i tylko Fantastic Four mogą im to umożliwić.

Cytat

Mr. Fantastic: "There they go, like sailors of old. With just hope and an idea, the two most concrete things in their lives."

Streszczenie

Tydzień po śmierci Johnny'ego Storma. Reed nie jest przekonany do pomysłu Alyssy. Ta tłumaczy, że będą musieli poczynić przygotowania. Zauważa, że większość fragmentów organicznych jest zdekompostowana lub zniszczona przez czynniki zewnętrzne, a wytrzymałość kadłuba została sprawdzona już nie raz. Co więcej, szkielet jest stworzony ze sprasowanej Power Cosmic. Wysłuchawszy jej, Reed przyznaje kobiecie rację i, patrząc na ciało Galactusa z przyszłości przyznaje, że jej plan jest genialny. Pyta jednak, dlaczego wybrała właśnie ten moment, by go z nim omówić, odpowiada mu więc Lightwave – muszą to zrobić, bo to oni to wywołali.

Teraz, gdzieś na odludziu. Human Torch, Thing i Spider-Man zagradzają Maestro drogę do superstruktury. Ten nie zamierza odchodzić i atakuje, wymieniając ciosy z Benem i odrzucając Pająka za horyzont. Gdy jednak Torch chce uderzyć w niego mocą Cosmic Control Rod, walkę przerywa Lightwave, który właśnie pojawił się na powierzchni wraz z Richardsami. Pyta, po co Banner tu przybył po tym, jak odciął się od reszty uciekinierów z przyszłości. Ten więc wyjaśnia, że chciał zobaczyć, czy to czego próbują dokonać, jest możliwe. Pod naporem przyznaje, że zmienił zdanie i że nie chce zostać sam.

Jakiś czas później. Maestro, wraz z Lightwave'em i Spider-Manem – którego syn Hulka przeprasza za walkę – zjeżdżają windą do podziemi, gdzie były herold Galactusa tłumaczy, że choć samo zaprojektowanie ich przedsięwzięcia nie zajęło wiele czasu, jego ukończenie zależało od ilości siły roboczej. Na ich szczęście, pobliskie plemię moloidów zgodziło się im pomóc w zamian za niewielką część egzotycznych elementów, z którymi mają tu do czynienia. Banner nie jest pewien, czy zaufanie moloidom to dobry pomysł, Lightwave wyjaśnia więc, że nad ich ciałami kontrolę sprawuje Mother X – dawniej Natalie X – w której psychicznym kolektywie istnieją najwięksi inżynierzy Nu-Worldu. Dochodząc do stacji kontrolnej, kosmita prezentuje kompanom Galactusa, ich Boski Statek. Pyta Teda Castle'a, jak długo zajmą przygotowania, ten więc wyjaśnia, że Fantastic dokonuje jeszcze obliczeń. Wtedy zauważa Maestro i wściekły pyta, co on tu robi. Banner Junior przeprasza więc, przyznając, że Alyssa mogła uratować jego rodzinę, a on mylił się, obwiniając małżeństwo. Chce jedynie wrócić do domu.

Jakiś czas temu. Podziemia otwierają się, a przebudowane w statek kosmiczny ciało Galactusa startuje. Alyssa żegna się z Reedem i Sue, a ci życzą im szczęśliwej podróży. Invisible Woman przyznaje, że nie do końca rozumie, jak statek ma działać. Reed stwierdza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że koniec końców nie zadziała – wierzy jednak, że ich przyjaciołom się uda. Poproszony, opowiada, co się wydarzy – Boski Statek porusza się z prędkością równą 98% prędkości światła. Jego pierwszym celem będzie Mu Cephei, Czerwony Olbrzym oddalony o pięćset lat świetlnych od Ziemi – choć z perspektywy podróżników podróż będzie trwała znacznie krócej, a to ze względu na teorię względności. Oczywiście, prawie na pewno będą się zatrzymywać na co ciekawszych planetach, ale dopóki ich przystanki będą krótkie, w wyznaczonym czasie okrążą gigantyczną gwiazdę i zawrócą ku ich ostatecznemu celowi – Ziemi, tysiąc lat w przyszłości. Do tego czasu świadomość Mother X rozrośnie się do takich rozmiarów, że będzie w stanie kontrolować wszystkie systemy statku, który wyląduje w ich domu, stając się strażnikiem nowej przyszłości, domu dla dzieci zniszczonego jutra. Jest spora szansa, że im się to nie powiedzie, Reed wie jednak, że woleliby oni umrzeć niż nawet nie próbować. Dlatego wierzy, że im się uda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #609 Fantastic Four #609 Fantastic Four #609 Fantastic Four #609 Fantastic Four #609 Fantastic Four #609

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.