Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #21

FF #21

FF #21

"Ronance"

Postacie
Zapowiedź

• Posunięcie, które zaskoczy wszystkich: Black Bolt i Inhumans powracają na Ziemię!
• Co to oznacza dla pierwszej rodziny Marvela?

Streszczenie

Foundation, satelita umieszczony na orbicie geostacjonarnej nad Budynkiem Baxtera. Dzieciaki z Future Foundation obserwują wiszący nad nimi Attilan, zastanawiając się, co zrobić – w końcu z tego, co wiedzą, Inhumans wyruszyli na wojnę przeciw Kree. Reed uspokaja jednak swoich uczniów – Black Bolt i Supremor doszli do porozumienia.

Kilka tygodni wcześniej, układ planetarny Hali. Gdy Black Bolt kończy swą rozmowę z dorosłym Franklinem [patrz FF #18 – przyp. S_O], Supreme Intelligence każe swoim Oskarżycielom zaatakować króla Inhumans. Medusa próbuje go powstrzymać, jej mąż zatrzymuje ją jednak i podchodzi do przywódcy Kree, który postanawia postawić go przed swym kolektywem i telepatycznie się z nim łączy.

Teraz. Foundation. Do patrzącego w gwiazdy Reeda podchodzi Sue, informując go, że zostali wezwani na audiencję. Zapewnia, że dzieci zostały wysłane z powrotem do Budynku Baxtera, na co Fantastic sugeruje, że skoro są sami na stacji, mogliby się trochę spóźnić. Susan musi jednak ostudzić zapał męża – na satelicie zjawili się Johnny i Peter.

Kilka tygodni wcześniej, wewnątrz kolektywu Supremora. Co potężniejsi Oskarżyciele próbują pokonać Black Bolta, ten jednak bez większych problemów ich powala, nie atakuje jednak samej Najwyższej Inteligencji. Dalszą walkę powstrzymuje jeden z mędrców stanowiących część Supremora, zauważając, że król Inhumans poddaje się i że muszą wysłuchać tego, co ma do powiedzenia.

Teraz, Attilan. Reed i Sue stają przed obliczem rodziny królewskiej, podczas gdy Johnny zaciąga Petera na spotkanie z Light Brigade. Spidey przedstawia się im jako Spider-Man, którego nigdy w życiu jeszcze nie spotkali, nie jest jednak w stanie przekonać Els Udonty, która rozpoznaje jego zapach, a także jego jędrny i okrąglutki tyłeczek, czego jednak Pete nie przyjmuje jako komplementu. Reed tymczasem pyta Medusę, czemu zostali wezwani, ta więc, spoglądając na Crystal i Ronana, oświadcza, że ich pokój z Kree jest zagrożony.

Kilka tygodni wcześniej, wewnątrz kolektywu Supremora. Istota nie wierzy w "słowa" Black Bolta, mędrzec jednak każe mu spojrzeć głębiej, tłumacząc gesty króla Inhumans. Przyszłość uległa zmianie, a razem z nią ich przeznaczenie. Nie muszą się już nawzajem zabijać, co więcej, powinni pracować razem, by uratować całe istnienie przed śmiercią.

Teraz, Attilan. Reed staje przed Ronanem, stwierdzając, że nie jest w stanie przekonać go do niczego. Oskarżyciel stwierdza, że Richards jest do bólu logiczny, a jego mózg zawsze kieruje sercem. Fantastic odpiera, że wierzy, iż mężczyzna, który nie poświęca się za tych, których kocha, jest niczym.

Gdzie indziej w mieście Inhumans Sue rozmawia z Crystal. Stwierdza, że jeśli zdecyduje się ona na to, co jej nakazano, będzie cierpieć za każdym razem, gdy spojrzy na Ronana. Zapewnia, że gdy kobieta staje się matką, coś się w niej zmienia. Crystal wie to jednak i pyta, jakim cudem mogłaby w związku z tym zrobić to, o co ją proszą. Invisible Woman odpiera więc, że istnieją rzeczy ważniejsze od miłości. Jak odpowiedzialność.

Kilka tygodni wcześniej. Supremor wypuszcza Black Bolta, który przekazuje żonie warunki pokoju – Supreme Intelligence żąda powrotu swego Oskarżyciela. Samego.

Teraz. Attilan. Crystal, z ciężkim sercem, ogłasza Ronanowi, że nie jest dłużej mile widziany w mieście Inhumans. Gdy wyrywający się Oskarżyciel zostaje odciągnięty z sali, a Crystal, zapłakana, jest pocieszana przez siostrę, Sue spogląda na Black Bolta, króla, który ośmielił się zrujnować miłość.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #21 FF #21 FF #21 FF #21 FF #21 FF #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.