Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #22

FF #22

FF #22

"You Are Whatever You Want To Be"

Postacie
Zapowiedź

• Crossover z Fantastic Four #610.
• Będziecie świadkami spotkania Bentleya 23 ze swoim ojcem Wizardem.
• Zły ojciec, gorszy syn.

Cytat

Bentley: "I don't wear helmets."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Członkowie Future Foundation relaksują się – Alex i Dragon Man czytają gazety, Uhari pływają, a Onome gra w ping-ponga przeciw Korrowi, Mikowi i Turgowi. I wygrywa, przynajmniej dopóki Alex nie używa swoich mocy, by zmienić kurs piłki meczowej – oczywiście tylko po to, by uchronić nową koleżankę przed zemstą Moloidów. Nagle do pomieszczenia wpada Val, prosząc Bentley'a na słówko. Już na zewnątrz ujawnia, że Fantastycznej Czwórce udało się odnaleźć jego "ojca" – wraz z AIM przejął kontrolę nad państwem na Karaibach, a drużyna dopiero co wyruszyła, by zapanować nad sytuacją. Każe klonowi założyć hełm i wsiąść na jej pojazd – czyli starego, dobrego Hover Horse'a.

Godzinę później dzieciaki zbliżają się do Barbudy, gdzie obserwują ostrzeliwany Fantasticar. Udaje im się wylądować niezauważonymi nieopodal pola bitwy, skąd obserwują rozwój wypadków. Gdy doktor Forson zasypuje Wizarda gradem strzałek usypiających, Bentley jest oburzony tą zdradą, Val zauważa jednak, że jego "ojciec" jest jeszcze przytomny, po czym wyciąga karabinek snajperski i wystrzeliwuje w stronę Wittmana kolejną strzałkę.

Jakiś czas później, w Budynku Baxtera. Torch, Thing i Spider-Man relacjonują dzieciakom wydarzenia z AIM Island – Reed rozpoczął rozmowy pokojowe z nową twarzą AIM, które zakończyły się powodzeniem, mimo awantury w jadalni – supernaukowcy zaproponowali nawet, jako gest dobrej woli, ekstradycję Wizarda. Transferem zajmują się Reed, Valeria i Bentley.

Teraz, ośrodek P.A.V.L.O.V.. Reed upewnia się, że Bentley na pewno chce to zrobić, po czym wchodzi do celi. Podczas, gdy on zapewnia uwięzionego Wizarda, że nadal chce mu pomóc, zwłaszcza, że teraz Wittman jest bardziej chory, niż kiedykolwiek, Valeria przekonuje przyjaciela, że da sobie radę. Ten stwierdza, że po prostu wie, jak jego "ojciec" będzie się zachowywał i nie podoba mu się to. Po chwili Fantastic wychodzi z celi, wpuszczając do niej Bentley'a. Chłopak wyjmuje z pudełka hełm Wizarda, wyjaśniając, że wszyscy w jego klasie uznali, że byłoby lepiej, gdyby Wittman posiadał coś, co pomogłoby mu się identyfikować. Łotr poprawia jednak klona: coś, co pomogłoby IM się identyfikować. Przypomina, że są tą samą osobą – Bentley może udawać grzeczne dziecko tak długo, jak tylko chce, ale nie może zmienić swojej natury. To powiedziawszy, każe klonowi założyć hełm, ten jednak odmawia, stwierdzając, że nie lubi hełmów. Słysząc to, Wizard wybucha, krzycząc, że wszystko, czym jest klon, pochodzi od niego, że jest jego twórcą i Bogiem i rozkazuje mu założyć hełm. Bentley jednak z właściwą sobie finezją kopie "ojca" w czułe miejsce i każe mu się wypchać. Gdy wychodzi z celi, zagląda do niej Reed, przypominając przeciwnikowi, co mu kiedyś powiedział – obiecał udowodnić Wizardowi i całemu światu, że to, kim jesteśmy, nie jest z góry wyznaczone, i sprawić, że młody Bentley stanie się kimś lepszym od swojego "ojca". I najwyraźniej mu się to udało.

Później, dach Budynku Baxtera. Val podchodzi do stojącego samotnie Bentley'a i gratuluje mu tego, co zrobił. Młody klon przyznaje, że chyba kocha dziewczynkę, a gdy ta przypomina, że ma tylko trzy lata, każe jej nie psuć atmosfery.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #22 FF #22 FF #22 FF #22 FF #22 FF #22 FF #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.