Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #23

FF #23

FF #23

"Run"

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni numer serii!
• Jonathan Hickman kończy swoją przygodę z pierwszą rodziną Marvela.
• Starszy Franklin uczy młodszego "Jak być Bogiem".

Cytat

"This door... is more than it appears to be. It separates who you are from who you can be. You do not have to walk through it... You can run."

Streszczenie

Dwa dni temu, Budynek Baxtera. Starszy Franklin obserwuje przygotowującą się do wyruszenia na pomoc Doomowi siostrę, niezadowolony z takiego obrotu sprawy. Valeria przypomina, że dokładnie tak to zaplanowali, na co Franklin stwierdza, że mimo wszystko nie podoba mu się myśl o rozłące. Val zapewnia, że jeszcze się spotkają, po czym przypomina, że brat jest jej ulubionym superbohaterem i odchodzi.

Teraz. Obaj Franklinowie wraz z Leechem przygotowują się do kolejnej lekcji w korzystaniu z ich mocy. Leech sięga po kapelusz, do którego wrzucają wszystkie pomysły na przygody, starszy Franklin pyta zaś chłopców o zasady, które ustanowili. Tych jest trójka: Po pierwsze, mogą rozgrywać tylko jeden "scenariusz"; po drugie: poza wyjątkowymi sytuacjami, Franklin może używać swoich mocy tylko w kieszonkowym wszechświecie, który trzyma w szafie; po trzecie: nie przeklinać. Następnie cała trójka wchodzi do szafy i do kieszonkowego wymiaru, gdzie chłopcy zaczynają się zastanawiać, kto z nich powinien wylosować przygodę. "Pan Franklin" proponuje więc, że to on tym razem będzie wybierać. Ku ich zaskoczeniu jednak nie zamierza wybrać jednej historii – wybiera wszystkie.

Szpiedzy, gry wideo, wegetarianołaki!
Smoki, odrzutowce, kwartet moloidowy!
Herosi, kosmici, pozaziemskie kurczaki!
Motory, Wampiry, Pierwszy HERBIE Światowy!

Podczas przerwy śniadaniowej starszy Franklin sugeruje swojej młodszej wersji, by pokazał swój świat dzieciakom z Future Foundation, ten jednak sądzi, że uznają go oni za głupi – zwłaszcza Valeria. "Pan Franklin" odpiera więc, że dobrze wie, że chłopiec jest zmartwiony tym, o ile jego siostra jest od niego mądrzejsza, zapewnia jednak, że kiedyś w przyszłości Val przyzna, że w porównaniu z nim jest nikim – tak, jak teraz to mówi "Duża Val", która właśnie się przed nimi pojawiła. Starszy Franklin przyznaje, że przez pewien czas nie będzie on w stanie tego zrozumieć, ale z czasem pojmie, o co jej chodziło, a Valeria mu w tym pomoże. Oświadcza, że wiedza bez wyobraźni jest bezużyteczna, a stworzyć coś jest ciężej, niż coś wiedzieć. Val dodaje, że Franklin posiada zdolność patrzenia na rzeczy tak, jak nikt inny na świecie tego nie potrafi. Wtedy młody Richards zauważa...

Żelkowych rycerzy, dinozaury, kowbojów!
Wiele innych przygód chłopcy jeszcze przeżyli,
W końcu czas im przyszedł wrócić do swych pokojów:
Był już w końcu wieczór i trochę się zmęczyli.

Sprowadziwszy swoją młodszą wersję z powrotem do jego pokoju, Franklin układa Franklina do snu, na do widzenia mówiąc mu, że drzwi do szafy z kieszonkowym wymiarem są czymś więcej, niż może się wydawać, po czym wychodzi razem z Leechem. Proponuje mutantowi, żeby, zamiast czatować pod drzwiami młodego Franklina, poszedł do jego pokoju i tam się przespał. Leech boi się być sam, "Pan Franklin" jednak dobrze wie, że jego przyjaciel niczego się nie boi. To usłyszawszy, Leech zgadza się i odchodzi.

Valeria prowadzi zajęcia Future Foundation, oczekując od reszty klasy odpowiedzi na zagadnienie, które dopiero co skończyła rozpisywać na gigantycznej tablicy. Gdy nikt nie bierze tego na poważnie, dziewczynka wybucha i grozi, że pójdzie po ojca, cichnie jednak, gdy w drzwiach widzi machającego jej na pożegnanie "Pana Franklina".

Później. W barze Franklin opowiada Johnny'emu i Benowi historie ze swojej przeszłości – która prawdopodobnie nie będzie miała miejsca ze względu na to, że odmienił całą przyszłość. Najwyraźniej podczas jednego z końców świata, z którymi herosi będą musieli się zmierzyć, wszystkie superdrużyny – Avengers, do których należała wtedy Invisible Woman, Defenders, Future Foundation, Gwardia Imperialna, X-Men i inni – zostały pokonane przez łotrów, a na polu walki zostali tylko oni – Franklin, Thing, Torch, Leech i Impossible Man. W pewnym momencie Nimrod wystrzelił strumień energii w kierunku Bena, któremu nic jednak się nie stało... Jedynie jego ubranie zostało zniszczone. Pech chciał, że akurat wtedy przyszła pora na jego coroczną zmianę w człowieka – w związku z czym Ben stanowczo odmówił dalszej walki. Na szczęście drużyna miała głowy na karku i Ben jednak ruszył do ataku i uratował świat... w portkach, w które przemienił się Impossible Man, którego swoją drogą już nikt nigdy nie spotkał. Grimm jednak nie daje się zwieść i domyśliwszy się, że Franklin nie chciał jedynie podzielić się historyjkami, pyta, co naprawdę chodzi mu po głowie. Ten odpiera, że pożegnania.

Jakiś czas później, z powrotem w Budynku Baxtera. Reed upewnia się, że naprawdę przyszła pora na jego odejście, Franklin wyjaśnia więc, że choć on i jego młodsza wersja używali swoich mocy prawie wyłącznie w kieszonkowym wymiarze, jego dalszy pobyt w teraźniejszości może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Wyjaśnia, że Wszechświat, jak każdy super-organizm, jest świadomy, i jeśli zostanie tutaj dłużej, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wydarzenia z bliskiej przyszłości, może to doprowadzić do zamieszania. Zapewnia, że jego młodsza wersja niedługo zamanifestuje swoje pełne moce i żegna się z rodzicami. Nim jednak zdąży zniknąć, Sue ma jeszcze jedno pytanie. Wyjaśnia, że zawsze ma wątpliwości – czy jest zbyt surowa, czy może zbyt łagodna? Czy wystarczająco często chwali swoje dzieci? Czy może zbyt rzadko? Dlatego chce wiedzieć, czy wykonali jako rodzice swoje zadanie. Franklin przysięga, że byli wzorowymi rodzicami, po czym, zapewniając, że ich kocha, znika.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #23 FF #23 FF #23 FF #23 FF #23 FF #23 FF #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.