Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #1

FF vol. 2 #1

FF vol. 2 #1

"Parts of a Hole"

Postacie
Zapowiedź

• Pod nieobecność Fantastic Four zostaje powołana zastępcza Czwórka.
• Ant-Man, Medusa, She-Hulk, Miss Thing!
• Co mogłoby pójść źle?

Streszczenie

Budynek Baxtera. Franklin wyjaśnia, że jego ojciec stworzył Future Foundation, gdy uznał, że konferencje geniuszów, w których uczestniczył, do niczego nie prowadzą. Val dodaje, że ich grupa złożona jest z nadzwyczajnych jednostek, i że mają oni nie tyle zastąpić Fantastyczną Czwórkę, co ukształtować przyszłość dla całego świata. Razem są w stanie rozwiązać problemy, które każdy inny uznałby za nierozwiązywalne. Franklin tymczasem chwali się, że ma własnego Galactusa.

Wcześniej. Reed odwiedza Scotta Langa w jego pracowni. Zapytany, Ant-Man wyjaśnia, że pracuje nad uprzężą, która pomogłaby mu się poruszać, gdy będzie zmniejszony, nie miał na razie jednak większego powodzenia. Reed wyjawia, że przybył do niego z propozycją, chciał jednak najpierw zobaczyć, jak przyjaciel radzi sobie po ostatnich "nieprzyjemnościach", Scott stwierdza więc, że stracił córkę i że w istocie czuje się "nieprzyjemnie". Richards przyznaje, że nie potrafi rozmawiać o takich rzeczach i przeprasza, po czym wykłada kawę na ławę – zamierza wyruszyć wraz z rodziną w podróż po czasoprzestrzeni, i choć obliczył, że na Ziemi nie będzie ich jedynie przez cztery minuty, chciałby na wszelki wypadek zebrać "zastępczą" Fantastyczną Czwórkę. Dlatego przybył do Scotta – pyta, czy Ant-Man zechciałby zastąpić go jako głowa FF.

Teraz. Bentley przyznaje, że poznawanie wszystkich ras, nad którymi będzie kiedyś władał – jako klon superłotra – jest największą zaletą bycia częścią FF. Wymienia, kto należy do jego "klasy" – ludzie, mutanci, Moloidy, Uhari... siedzący obok Dragon Man pilnuje, żeby chłopak był grzeczny i przyznaje, że nie jest ani smokiem, ani człowiekiem, a androidem.

Wcześniej. Sue dociera do unoszącego się wysoko nad Nowym Jorkiem Attilanu, gdzie wita ją Crystal. Prowadzi ona Invisible Woman przed oblicze swojej siostry, królowej Medusy, której Susan zamierza złożyć pewną propozycję.

Jakiś czas później obie siedzą nad krawędzią miasta. Sue wyjaśnia, że razem z resztą rodziny wyrusza w podróż, która, jak ma nadzieję, pomoże wzmocnić ich więzi. Medusa przyznaje, że zazdrości przyjaciółce – nierzadko czuje się tak, jakby jej małżeństwo z Black Boltem było pod nieustannym atakiem. Sprawę pogarsza jeszcze fakt, że zdecydowali się wprowadzić ich syna w sieć intryg, zdrad i zabójstw, jakimi rządzi się rodzina królewska Inhumans. Wyjawia, że czasem chciałaby uciec i nigdy nie wracać, po czym pyta, o jakiej propozycji myślała Sue.

Teraz. Moloidy wyjaśniają, że najważniejszą funkcją FF jest służba Benowi, który uratował ich, skazanych na śmierć, z podziemi Wiecznego Miasta. Od tego czasu widzieli wiele wspaniałych rzeczy i zdarzeń, odwiedzili wiele cudownych światów. Ich jedynym kierunkowskazem jest ciekawość. I służba Benowi.

Wcześniej. W siłowni Thing trenuje z She-Hulk, a gdy rozwala ona worek treningowy, przyznaje, że od jakiegoś czasu czuła potrzebę rozładowania emocji i nie może się doczekać szansy na wzięcie udziału w jakiejś akcji. Ben wyjaśnia więc, że Czwórka wyrusza w podróż, i że choć mają być poza Ziemią tylko przez chwilę, Reed woli, żeby znaleźli jakieś zastępstwo. Gdy Jen pyta, czemu w takim razie robi z tego tak dużą aferę, Thing stwierdza, że rzadko kiedy cokolwiek, co robi Czwórka, idzie zgodnie z planem.

Teraz. Siedząca wraz z rodzeństwem Uharich Onome przyznaje, że sama też dopiero co dołączyła do Future Foundation i nie wie, czego się spodziewać. Wu i Vil, jak zwykle, nie odzywają się w ogóle.

Wcześniej. Johnny budzi się w sypialni Darli Deering z uczuciem, że o czymś zapomniał. Sprawdza notkę w swoim telefonie, ta jednak nie jest szczególnie pomocna. Robi więc to, co – jak myśli – chodziło i wraz z dziewczyną udaje się na śniadanie.

Teraz. Alex Power przedstawia swemu rozmówcy Leecha i Artiego i wyjaśnia, że od kiedy był w wieku mutantów, wraz z rodzeństwem wykorzystywał swoje moce w obronie Ziemi. Stwierdza, że gdy w tak młodym wieku widzi się, jak straszny może być świat, lepiej rozumie się, czemu pozostałe dzieci nie powinny być tego świadome. I to właśnie o dzieci chodzi – którymi Budynek Baxtera jest pełen po brzegi.

Jakiś czas wcześniej. Ant-Man, Medusa i She-Hulk stają przed uczniami Future Foundation. Widząc ich jednak, Scott protestuje i wypada z sali. Reed udaje się za nim i prosi, by udał się wraz z nim do jego gabinetu. Lang jest wściekły, że Richards wrobił go w opiekę nad dziećmi, ten próbuje więc wyjaśnić, że chodziło mu tak o Czwórkę, jak i Future Foundation. Wybrał go jednak nie tylko ze względu na jego geniusz i doświadczenie jako superbohatera, ale także ze względu na jego sytuację. Wie, że nie potrafi zrozumieć, jak Scott się czuje po stracie córki i przeprasza za to, że tak sformułował swoje słowa, by ukryć przed nim fakt, że będzie musiał się opiekować jego uczniami. Nim zdąży jednak wyjaśnić swoje motywy, Scott przerywa mu – rozpoznał bowiem, co pokazują ekrany w pomieszczeniu i pyta, kto jest chory. Reed przyznaje więc, że są to wyniki badań, które przeprowadził na sobie samym. Jest to kolejny powód, dla którego zaprosił Ant-Mana – nie wie dokładnie, co mu jest ani jak się uleczyć, wie jednak, że nie znajdzie odpowiedzi w obecnym kontinuum czasoprzestrzennym. Podróż, którą odbędzie wraz z rodziną, jest jedynie pretekstem, by odnaleźć remedium. A Scott jest teraz jedyną osobą, która o tym wie. Prosi, by jeszcze raz rozpatrzył jego propozycję. Wie, że żadne z dzieci z FF nie zastąpi mu córki, jest jednak pewien, że będą w stanie mu w jakiś sposób pomóc – tak, jak on im.

Chwilę później. Scott Lang przedstawia się zebranym uczniom jako ich przyszły wychowawca i prosi ich, by opowiedzieli mu, czym jest Future Foundation.

[Uwaga: historia ta jest kontynuowana w Fantastic Four vol. 4 #2 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #1 FF vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.