Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #11

Scarlet Spider vol. 2 #11

Scarlet Spider vol. 2 #11

"Minimum Carnage" - part 4: "Kill Carnage"

Postacie
Zapowiedź

• Wszystko w rękach szaleńca w Microverse.
• Scarlet Spider musi zmierzyć się z potworem w sobie nim zmierzy się z Carnage'em.
• Venom podejmuje się misji, która może kosztować więcej niż tylko jego życie.

Streszczenie

Scarlet Spider rzuca się do walki z Carnagem, nie zauważając, że sama jego obecność osłabia Redeemera. Zauważa to za to Katy Kiernan, która do niego dopada, ten mówi więc jej, że zepsucie bijące od "koruptora" rozprzestrzenia się. Nagle występ skalny, na którym stoją, zapada się, a widząc to, Kaine rzuca się na ratunek Redeemerowi, obaj jednak spadają z urwiska. Wkrótce później na miejscu zjawiają się żołnierze Marquisa Radu, otaczając symbiota.

Na pokładzie Endeavor oszalały symbiot atakuje tak przeciwników, jak i sprzymierzeńców, przynajmniej dopóki Flare nie uspokaja go swoim śpiewem. Flash odzyskuje kontrolę nad swoim "strojem" i zapewnia, że się to nie powtórzy, wtedy jednak statek uderza w gigantyczny okręt należący do Marquisa.

Wkrótce później Enigma Force i Venom stają przed Marquisem, który ogłasza, że planuje zmusić symbiota do zabicia boga – nie zamierza bowiem dzielić się władzą nad tym wszechświatem. Gdy Rann stwierdza, że mu się to nie uda, Radu odpiera, że umożliwią mu to nie jeden, lecz dwa symbioty. W następnej chwili na miejscu zjawia się skuty Carnage, który jednak po chwili rozrywa więzy i atakuje Marquisa – ten jednak powala go jednym ciosem. Każe swoim ludziom zabrać Enigma Force do celi, a Thompsona i Kasady'ego – do Body Banks, po czym zwraca się do Katy. Rozumiejąc, że w swoim świecie jest ona kronikarką, wyjaśnia jej, że Microversum jest rządzone przez boga, który utrzymuje mieszkańców w ryzach – Enigma Force. Dodaje jednak, że wiele lat temu ich świat został zaatakowany przez symbioty, które były trucizną dla całego wymiaru. Enigma Force udało się przepędzić je ze tego świata, on jednak sprowadził je z powrotem – chce bowiem zostać bogiem, a żeby to uczynić, musi wpierw pozbyć się starego.

Gdzie indziej Scarlet Spider wraz z Redeemerem dostają się z powrotem na szczyt urwiska. Tam uzdrowiciel wyjaśnia, że muszą uratować Microversum przed symbiotami – inaczej zniszczą one ten świat – a po nim upadnie także wymiar, z którego pochodzi heros.

Uwięzieni Venom i Carnage są zawożeni do Body Banks. Widząc "fabrykę", Flash domyśla się, co planuje dla nich Marquis.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #11 Scarlet Spider vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.