Avalon » Serie komiksowe » Venom vol. 2 » Venom vol. 2 #27

Venom vol. 2 #27

Venom vol. 2 #27

"Minimum Carnage" - part 5: "Family Bondage"

Postacie
Zapowiedź

• Venom, Scarlet Spider oraz Micronauts walczą w obronie świata.

Streszczenie

Marquis Radu wyjaśnia Katy Kiernan, że dzięki symbiotom zniszczy Enigma Force, po czym odtworzy ją – pod swoją kontrolą. Gdy reporterka pyta, czemu łotr wszystko to jej wyjaśnił, ten odpiera, że jego następnym celem będzie jej świat, a ona będzie jego przewodnikiem. Następnie każe wrzucić ją do celi. W Body Banks tymczasem Venom widzi genetyczne "wspomnienie" symbiota z czasów, gdy jego rasa poprzednio zaatakowała Multiversum i prawie doprowadziła do jego upadku. Wracając do rzeczywistości widzi, jak symbioty-klony jego i Carnage'a przejmują kontrolę nad stworzonymi w fabryce ciałami, jednocześnie je pożerając. "Korupcja" symbiota w końcu kruszy kajdany Thompsona, który rzuca się na Kasady'ego – ten jednak, jak się okazuje, jest w stanie kontrolować klony. Domyślając się, że morderca ma nad nimi większą kontrolę dzięki brakowi człowieczeństwa, Venom atakuje i odcina głowę przeciwnika, ten jednak niewiele sobie z tego robi i wyśmiewa "ojca", odtwarzając swoje ciało. Carnage powala Flasha, wtedy jednak na ratunek przybywają mu Scarlet Spider i Redeemer.

W celi Katy ujawnia Enigma Force, że udało jej się wykraść jeden z kluczy strażników, gdy jednak drużyna uwalnia się i zaczyna przemierzać korytarze, zostaje zaatakowana przez symbioty-klony. Ruszają do walki, a utorowawszy im drogę, Rann wysyła Marionette, Buga i Katy na poszukiwania źródła problemu. Zamiast tego grupa wpada na również walczącego z symbiotami Marquisa Radu. Stwierdzają, że plan łotra obrócił się przeciw niemu, te jednak odpiera, że naturalnym stanem Microversum jest chaos i powaliwszy ich, teleportuje się.

Scarlet Spider i Venom są otoczeni przez klony, Thompson postanawia więc pozwolić swojemu symbiotowi na przejęcie kontroli, nie jest jednak w stanie tego zrobić – strój jest bowiem praktycznie zlobotomizowany. Redeemer ujawnia, że Thompson został sprowadzony, by uratować ten świat, ten skupia się więc na bólu, który czuł przez całe życie – gdy był bity przez ojca, gdy próbował ustać na nogach, których już nie miał, czy gdy mógł jedynie patrzeć, jak Venom zabijał niewinnych ludzi. Wykorzystuje to uczucie, by przejąć kontrolę nad pozostałymi symbiotami i je zniszczyć – co uderza też w Carnage'a. Gratuluje on mu ruchu, stwierdza jednak, że to jeszcze nie koniec i wnika w podłogę. Redeemer po chwili ogłasza, że nie wyczuwa go w tym uniwersum, Scarlet Spider pyta więc, gdzie w takim razie jest.

Tymczasem w Houston w Teksasie klienci galerii handlowej giną z rąk miniaturowej armii Carnage'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Venom vol. 2 #27 Venom vol. 2 #27 Venom vol. 2 #27 Venom vol. 2 #27 Venom vol. 2 #27 Venom vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.