Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Consequences » Avengers vs. X-Men: Consequences #1

Avengers vs. X-Men: Consequences #1

Postacie
Zapowiedź

BRAK

Cytat

Iron Man: "And no earrings? Not event studs!"
Captain Marvel: "Tony, I'm not an idiot! I know what »no metal« means."

Streszczenie

Blackbird wlatuje w przestrzeń powietrzną Wakandy. Wolverine i uczniowie jego szkoły chcą pomóc w odbudowie kraju po tym, jak zniszczył go Namor (patrz: Avengers vs. X-Men #8). Kiedy dolatują jednak nad mozolnie odbudowywaną stolicę, przed samolotem pojawia się Storm i radzi im jak najszybszą ucieczkę. Rzeczywiście, samolot jest ostrzeliwany przez wojsko. Ororo przywołuje mgły by ułatwić Loganowi odwrót.

Po chwili wchodzi na pokład samolotu. Tłumaczy Loganowi, że też przybyła tu, aby pomóc. Po tym jednak, co zrobili Namor i Cyclops, mutanci nie są tu mile widzianymi gośćmi. Ona zaś... ona jest tu przestępcą.

Tajne więzienie w USA. Scott Summers zostaje przyjęty na oddział. Kierownik placówki tłumaczy mu, że jego więzienie jest przystosowane do przetrzymywania mutantów i na pewno teraz, kiedy ci znów zaczęli się pojawiać, szybko się zapełni. Demonstruje mu działanie obroży oddziałującej na fale mózgowe mutantów, by zniwelować ich moce. Dzięki temu, homo superior będą mogli przechodzić resocjalizację w tańszych więzieniach dla zwykłych ludzi. Jego oczywiście to nie dotyczy. Zostaje zamknięty w bloku przeznaczonym dla mutantów. Będzie jego drugim mieszkańcem.

Avengers Tower. Hope pali list od Cable'a, który zakazuje jej, by go szukała. Odnajdują ją Captain America i Scarlet Witch. Mściciele przekonują dziewczynę, że nie jest sama. Wanda proponuje jej miejsce w którejś z drużyn Avengers, a Steve przypomina, że Wolverine ma szkołę w Westchester. Hope odpiera więc, że chciałaby – dla odmiany – pożyć normalnym życiem.

Nad Meksykiem. Iron Man i Captain Marvel przygotowują się do pojmania zbiega. Tony upewnia się, że Carol nie ma na sobie niczego metalowego, po czym atakują obskurny domek na odludziu. Domek, który okazuje się pusty. Magneto znów im uciekł.

Szkoła imienia Jean Grey. Cap chce, by Logan pomógł im złapać zbiegłych członków Extinction Team. Namor jest poza ich zasięgiem jako głowa niepodległego państwa, a Emma Frost jest już w bezpiecznym odosobnieniu, ale pozostali... Magik, Colossus, Danger i Magneto gdzieś przepadli. Steve nie chce powtarzać swych dotychczasowych zaniedbań w stosunku do mutantów. Ma nadzieję, że Cyclops skłoni ich do skontaktowania się z władzami. Tylko kto skłoni Cyclopsa, żeby im to powiedział? Logan zapewnia, że on nie będzie tą osobą. Bo jak znajdzie się ze Scottem w jednym pomieszczeniu, to pewnie go zabije. Cap jest w stanie to zrozumieć. Ale ostrzega, że w rządzie chcą przywrócić program Sentineli i nie wie, jak długo zdoła ich od tego odwodzić.

Więzienie. Cyclops ma gościa. To Logan.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1 Avengers vs. X-Men: Consequences #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.