Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #2

Fantastic Four vol. 4 #2

Fantastic Four vol. 4 #2

"Voyagers"

Postacie
Zapowiedź

• Pierwsza rodzina opuszcza czas i przestrzeń.
• Jak długo Reed może ukrywać swój cel przed rodziną?
• Co niespodziewanego czeka na Fantastyczną Czwórkę?

Cytat

Ant-Man: "Well, folks, there it is. For the next two hundred and forty seconds, we're the Fantastic Four."

Streszczenie

Wieczorem Thing zjawia się na Yancy Street, gdzie krzykiem ogłasza, że wybiera się w podróż i choć nie powinna ona zająć długo, coś może pójść nie tak. Wtedy to oni będą musieli pilnować porządku na ulicy. A jeśli coś się stanie, znajdzie on sposób, by wrócić na Ziemię i upewni się, że za to zapłacą.

W laboratorium zmniejszony do mikroskopijnych rozmiarów Ant-Man obserwuje rozwój nowotworu z niestabilnych molekuł, rozrastający się na ramieniu Reeda. Sugeruje, żeby zwierzyć się rodzinie, Richards stwierdza jednak, że dopóki nie znajdzie rozwiązania, informowanie jego bliskich o sytuacji doprowadziłoby tylko do paniki. Scott mruczy pod nosem, stwierdzając, że troszcząca się o niego rodzina musi być dla Reeda czymś strasznym, po czym umieszcza właśnie rozdzielającą się komórkę nowotworową w pojemniku i wraca do ludzkich rozmiarów.

Sue przedstawia Medusie uczniów Future Foundation. Gdy królowa jest zdziwiona, że nikt jej się nie kłania, Susan przyznaje, że dzieciaki nie są fanami pokłonów i że już zmuszenie ich do stania bez ruchu przez minutę było nie lada wyczynem. Nagle Turg podlatuje do Medusy, chcąc spotkać się z królową Inhumans twarzą w twarz.

Thing i She-Hulk trenują w siłowni Budynku Baxtera, sprawdzając, kto udźwignie więcej ton. Zabawę przerywa komunikat wzywający wszystkich członków Fantastic Four, nowych i starych, do "Pokoju Omega".

W Pokoju Omega Reed wyjaśnia, że jest to najbezpieczniejsze pomieszczenie nie tylko w całym budynku, ale w całym Wszechświecie i w razie kłopotów to tutaj należy zaprowadzić dzieci. Na razie jednak zamierza jedynie pozwolić członkom Zastępczej Czwórki poznać się nawzajem. Nagle wszyscy spoglądają na Johnny'ego, który nie wie, o co chodzi. Dopiero, gdy Reed pyta, czy o czymś nie zapomniał, Torch zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje.

Jakiś czas później. Johnny próbuje przekonać Darlę do dołączenia do Fantastycznej Czwórki, ta przypomina więc, że zbliża się jej wielka trasa koncertowa i nie może sobie pozwolić na rozproszenia. Johnny obiecuje, że zajmie jej to jedynie cztery minuty w przyszłym tygodniu i postanawia jej pokazać, jak bardzo bycie częścią Czwórki jest wspaniałe.

Wkrótce, laboratorium w Budynku Baxtera. Johnny i Darla stają przed utrzymywanym w stanie zawieszonej animacji małpoludem. Reed wyjaśnia, że jest to brakujące ogniwo między homo habilis a homo erectus, które, ze względu na nieuwagę Torcha, sprowadzili do teraźniejszości podczas ostatniej podróży w przeszłość. Piosenkarka pyta, czy zamierzają go wysłać z powrotem.

Wkrótce później, 2,66 miliona lat temu. Torch, Darla i człowiekowaty zjawiają się na miejscu, gdy nagle zauważa ich gigantyczny dinozaur, ten sam, z którym Czwórka walczyła wcześniej. Widząc go, małpolud wskakuje mu na głowę i obaj zaczynają atakować podróżników w czasie. Nagle Darla zauważa, że sonda, która ich tu przysłała, zaczyna się świecić, oboje więc przechodzą przez portal czasowy z powrotem do teraźniejszości.

Jakiś czas później. Na dachu Baxter Buiding nowa Fantastyczna Czwórka: Ant-Man, Medusa, She-Hulk i Darla Deering, żegnają przygotowującą się do odlotu Pierwszą Rodzinę Marvela. Gdy pasy Franklina i Valerii są już zapięte, Reed zaczyna odliczanie. Po chwili ich pojazd startuje i przenika przez wiszący nad Budynkiem portal. Ant-Man zerka na zegarek i ogłasza, że przez następne dwieście czterdzieści sekund to oni będą Fantastyczną Czwórką.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2 Fantastic Four vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.