Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #2

FF vol. 2 #2

FF vol. 2 #2

"The Big Goodbye"

Postacie
Zapowiedź

• Ant-Man! She Hulk! Medusa! I... Ms. Thing?
• Jak reszta Future Foundation zareaguje na nową drużynę?
• Jaki klasyczny złoczyńca FF czeka, by dosięgnąć nowej drużyny?

Cytat

Dragon Man: "Ms. Deering, technically you are a part of the Fantastic Four. We need to get you out there."
Darla: "Um. No?"

Streszczenie

Dzień pierwszy. Nowa Fantastyczna Czwórka obserwuje odlot rodziny Richardsów i wyczekuje ich powrotu. Minuty jednak mijają, a statek FF się nie pojawia. Po jakimś czasie Czwórka zaczyna przedzierać się przez tłumy reporterów z powrotem do Budynku Baxtera, nie komentując sprawy.

Dzień drugi. Gazety nie piszą o niczym innym, jak tylko o "zagubionej" oryginalnej Czwórce i ich zastępstwie, ochrzczonym jako "Ant-astic Four". Dzieciaki z FF dowiadują się z jednego z artykułów, że Scott był karany, ten więc przyznaje, że w młodości popełnił wiele błędów i złamał wiele praw, zapłacił jednak za to i od tamtej pory starał się być wzorowym obywatelem. Reed o tym wiedział, uznał go jednak za godnego następcę. Zapewnia, że Richards i reszta jego drużyny są bezpieczni, a gdy młodzi pytają, skąd może to wiedzieć, odpiera, że w końcu są superbohaterami. Obiecuje, że także u nich wszystko dobrze się skończy, jeśli tylko będą się trzymać razem. Wtedy jednak zauważa, że nie ma z nimi Medusy – która nadal siedzi w swojej sypialni, czekając na obsługę.

Dzień trzeci. Darla siedzi na dachu Budynku Baxtera, obserwując portal. Odwiedzają ją Leech i Artie, którzy informują ją, że jej naleśniki zostały już zjedzone i zaciągają ją do Maszyny, Która Robi Boop Boop.

Na miejscu trafia ona na Dragon Mana, który wyjaśnia, że reszta Future Foundation słucha wykładu z prawa prowadzonego przez She-Hulk. Sam natomiast obserwuje odczyty maszyny wczesnego ostrzegania, która powinna poinformować ich, jeśli coś będzie miało się wyłonić z portalu. Po chwili urządzenie wszczyna alarm, jego źródło nie pochodzi jednak z przejścia.

W następnej chwili Budynek Baxtera zostaje zaatakowany przez gigantycznego potwora. Ujeżdżający go Mole Man wzywa marną imitację Fantastycznej Czwórki do walki. Ant-Man, Medusa i She-Hulk wkraczają do akcji, a obserwujący to Dragon Man pyta, czy Darla, jako członkini zespołu, nie powinna do nich dołączyć, na co ta zdecydowanie zaprzecza. Podczas, gdy Medusa pomaga w ewakuacji cywili, Shulkie mierzy się z potworem, a Scott atakuje Mole Mana. Dragon Man prowadzi zaś Darlę do pomieszczenia, w którym znajduje się specjalna zbroja zaprojektowana dla Bena Grimma, gdy tymczasowo stracił on moce. Nim jednak piosenkarka zdąży dostać się na pole bitwy, kolebiąc się na każdym kroku, łotr zostaje pokonany. Po chwili na miejscu zjawiają się paparazzi.

Dzień czwarty. Gazety krytykują pierwszą akcję nowej Czwórki, Scott zapewnia jednak, że nie istnieje coś takiego, jak antyreklama. Nagle w jadalni zjawia się Darla, która ogłasza, że odchodzi. Gdy Lang próbuje przekonać ją do zmiany zdania, dziewczyna stwierdza, że nie nadaje się do bycia superbohaterką i że boi się, że kogoś skrzywdzi – a może nawet zabije. Gdy tylko znika, rozlega się alarm wczesnego ostrzegania.

FF – poza Moloidami, których nikt nie może znaleźć – pędzi na dach Budynku Baxtera, gdzie obserwuje, jak przez portal przedostaje się... Human Torch. Szczęśliwy, że przeżył, zaczyna on niszczyć urządzenia kotwiczące przejście, a gdy to się zamyka, ląduje na dachu i gasi swoje płomienie, ujawniając, że nie jest Johnnym, do którego wszyscy są przyzwyczajeni – jest starszy, siwy i ubrany cały na czarno. Widząc zebranych ogłasza, że Fantastyczna Czwórka nie żyje...

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2 FF vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.