Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #16

Avenging Spider-Man #16

Postacie
Zapowiedź

• Zupełnie nowy Superior Spider-Man łączy siły z Wolverinem i jego X-Men.

Streszczenie

Nowy Jork. Spider-Man przemierza miasto, gdy nagle odnajduje gigantycznego pająka. Rozpoczyna z nim walkę. W międzyczasie zastanawia się czy nie jest to jakiś zagubiony osobnik po wydarzeniach ze "Spider-Island". Długo jednak nie mierzy się sam na sam z monstrum. Na pomoc przybywają X-Men. Mutanci przejmują starcie, a Potto zaczyna przypominać sobie w głowie kim jest każdy z nich. Problemem może być Rachel, która jest telepatką. Przy okazji Beast oznajmia, że stworzenie z którym walczą ma dna mutanta i pająka. W końcu Spider-Man rusza pokonać monstrum. Grupa nauczycieli szkoły im. Jean Grey dostrzega zmianę zachowania u Ścianołaza, który omal nie zabija swojego przeciwnika. Kiedy Wolverine próbuje przemówić mu do rozsądki, Potto odpowiada lewym sierpowym prosto w twarz Logana, by po chwili uwikłać się w jednostronne starcie na pięści, które wygrywa. Iceman oczernia Ścianołaza, że ten zabił wielkiego pająka. Hank uspokaja Bobby'ego i informuje, że to zaledwie ogłuszenie. Nagle Storm dostrzega kobietę, która leży w miejscu upadku monstrum. Rachel sprawdza ją telepatycznie, ale okazuje się, że ta nie ma żadnej pamięci, tak jakby dopiero się urodziła. Ogólne zamieszanie wykorzystuje Logan, który łapie Spider-Mana i rozkazuje Marvel Girl, aby ta sprawdziła co jest nie tak z Peterem. Potto cudem się ratuje oznajmiając, że to naruszenie prywatności i Captain America by tego nie pochwalił. Beast przeprowadza jeszcze skan na nieprzytomnej kobiecie. Okazuje się, że ta posiada dna mutanta, ale nim nie jest. X-Men spekulują, że może to być sprawka Mr. Sinistera. Drużyna zabiera więc dziewczynę i udaje się z powrotem do swojej siedziby. Spider-Man także się oddala, jednak cały czas myśli o tym co zobaczył. To musiał być klon, a za całość prawdopodobnie odpowiadał Jackal.

Tajemnicze pomieszczenie. Jackal przegląda probówki, na głos dziękuje Mr. Sinisterowi za "genetyczny sklep ze słodyczami" i oznajmia, że jeszcze wiele pracy przed nim.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #16 Avenging Spider-Man #16 Avenging Spider-Man #16 Avenging Spider-Man #16 Avenging Spider-Man #16 Avenging Spider-Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.