Avalon » Serie komiksowe » Marvel Now! Point One » Marvel Now! Point One

Marvel Now! Point One

Postacie
Streszczenie

"NYSE"
Postacie:
- Nick Fury Jr., agent Coulson, Maria Hill
- tajemniczy mężczyzna

Agentka Hill wita Nicka Fury'ego Jr. i agenta Coulsona. Wezwała ich by przesłuchali tajemniczego mężczyznę, który tego samego dnia spowodował zamieszanie na nowojorskiej giełdzie. Według niej mężczyzna pochodzi z przyszłości, a jego wiedza może im się przydać. Gdy Fury i Coulson wchodzą do pomieszczenia, w którym przetrzymywany jest mężczyzna, ten wita ich i wydaje się,  że wie kim są. Nick chce poznać jego tożsamość, ale więzień nie odpowiada na jego pytania. W tym samym czasie Maria Hill prosi, by jej agenci znaleźli dla niej informacje o wszystkich znanych S.H.I.E.L.D. podróżnikach w czasie. Jednym z nich musi być jej więzień.

Nick nie potrafi wyciągnąć z mężczyzny żadnych informacji. W pewnym momencie więzień wypowiada słowo "Kobik", po czym umiera, przenosząc swój umysł do ciał kolejnych agentów S.H.I.E.L.D. Sytuację opanowuje Coulson zabijając agenta, do ciała którego trafił umysł męzczyzny. Gdy do pomieszczenia wchodzi Maria Hill, Nick żąda wyjaśnień. Dyrektorka S.H.I.E.L.D. pragnie zapoznać Fury'ego Jr. z Inicjatywą Avengers."Guardians of the Galaxy"
Postacie:
- Peter Quill i jego matka,
- dwaj Skrulle

Wisconsin. 20 lat temu. Peter wraca do domu, gdzie przy wejściu wita go matka. Zauważa ona, że syn jest posiniaczony – chciał pomóc nękanej dziewczynie. Gdy chłopiec wchodzi do mieszkania, kobieta dostrzega dziwne światło w oddali. Na chwilę na jej twarzy pojawia się radość. Spodziewała się jednak kogoś innego niż dwóch Skrulli.

Będący w łazience Peter słyszy hałas sprzed domu. Gdy wychodzi z pomieszczenia zauważa obcych stojących nad martwym ciałem jego matki. Swym krzykiem sprowadza na siebie uwagę intruzów. Udaje mu się jednak uciec i schronić w jednym z pokoi. W szafie odnajduje strzelbę, którą ku swojemu zaskoczeniu zabija Skrulli. Gdy otrząsa się z szoku znajduje na podłodze szafy dziwny przedmiot. Gdy Peter dotyka go, aktywuje nieznany sobie mechanizm. Nagle cały dom rozjaśnia się światłem, a gdy Peter ucieka z niego, wybucha."Diamondhead"
Postacie:
- Nova,
- Diamondhead

Podekscytowany Nova urządzą sobie lot nad Ameryką. Mijając Nowy Jork i St. Louis cieszy się z tego, że Thor zaproponował mu członkostwo w Avengers. Z rozmyślań wytrąca go niespodziewany atak Diamondheada. Agresor jest wściekły, bo sądził, że Nova nie żyje. Pyta więc Sama, kim jest. Chłopak nie stara się być biernym i atakuje Diamondheada. Jego ciosy nic mu jednak nie robią. Wyśmiany Sam postanawia użyć całej mocy.

Po jakimś czasie. Diamondhead odzyskuje przytomność. Nie widzi jednak nic, gdyż Nova dotkliwie go oślepił. Sam tłumaczy mu, że to przejściowa dolegliwość i ku swojemu zadowoleniu odlatuje, zostawiając Diamonheada samotnego w rozległym kanionie."The New World"
Postacie:
- Loki,
- Miss America Chavez

Nowy Jork. Lecąca nad miastem Miss America ląduje, by spotkać się w jednej z restauracji z Lokim. Nie jest zadowolona z potrzeby rozmowy. Loki zaczyna ją bowiem wypytywać o jej przeszłość. Kiedy wspomina o Billym "Wiccanie" Keplanie, Miss America traci opanowanie i atakuje Lokiego. Ten unika jej ciosu, jednak przy kolejnym ataku nie udaje mu się ta sama sztuczka. Chavez informuje wyrzuconego poza restaurację Lokiego, że będzie go obserwowała. I nie tylko jego. Gdy odlatuje, Loki jest z siebie zadowolony. Zebranie własnych Avengers razem, będzie jego największym osiągnięciem."It's art"
Postacie:
- Scott Lang / Ant-Man,
- mała Cassie Lang

Scott tłumaczy córce, czym jest sztuka. Jako przykład pokazuje Cassie dzieło Duchampa, na którym to Mona Lisa ma domalowany zarost. Dziewczynka na wzór artysty domalowuje różowe wąsy sobie i swojemu tacie na zdjęciu.

Parę lat póżniej. Scott próbuje pogodzić się ze śmiercią córki. Postanawia zemścić się na Doomie za to, co ten zrobił. Udając się w zmniejszonej postaci na wystawę prac Victora von Dooma, odpłaca się mu za swoją krzywdę. Robi to, co spodobałoby się Cassie – domalowuje różowe wąsy jednemu z portretów Dr. Dooma."Crazy enough"
Postacie:
- Forge,
- Cable

Przemierzając gruzowisko Forge rozmawia sam ze sobą. Jest wychudzony i osłabiony. Podejmuje się jednak zadania naprawy napotkanego na swej drodze mechanizmu. Gdy kończy jest z siebie dumny. Niespodziewanie atakuje do bezkształtna różowa masa. Dzięki sprytowi udaje mu się jej uciec.

Kiedy pierwszy raz od dawna słyszy inny niż swój głos, orientuje się, że ostatnie wydarzenia były tylko wytworem jego umysłu. Cable, który odnalazł go, cieszy się, że Forge wraca do zdrowia. Ma również nadzieję, że jemu także pomoże.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Marvel Now! Point One Marvel Now! Point One Marvel Now! Point One Marvel Now! Point One

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.