Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #1

Nova vol. 5 #1

Nova vol. 5 #1

"Nova"

Postacie
Zapowiedź

• Human Rocket powraca!
• Sam Alexander to chłopiec z małego miasteczka, którego ojciec-pijak lubi bajdurzyć o jakichś "Nova Corps". Ale dlaczego Sama miałyby obchodzić jakieś problemy oddalone o miliony mil od jego miasteczka?

Streszczenie

Siedemnaście lat temu, planeta Moord. jednostka "Czarnych Nóv" infiltruje więzienie Badoon, skąd uwalnia Gamorę i Rocket Raccoona. Gdy atakuje ich oddział kosmitów, Jesse przebija się przez ścianę, dzięki czemu wszyscy docierają do Xandarskiego statku. Nagle na niebie zjawia się okręt Badoon, Jesse szarżuje więc na niego i przebija go na wylot, wywołując eksplozję. Gdy sam zaczyna opadać ku ziemi, łapie go Titus.

Sześć miesięcy temu. Jesse Alexander, obserwowany przez swego syna, Sama, wymiotuje nad ubikacją w szkole w Carefree w stanie Arizona – gdzie pracuje jako woźny. Podczas, gdy Sam prowadzi pijanego ojca z powrotem do domu, ten stwierdza, że jeśli zostanie wezwany, będzie musiał wrócić w przestrzeń kosmiczną. Ułożywszy go do łóżka, chłopak udaje się do kuchni, gdzie czeka już jego matka. Kobieta wyjaśnia, że jej mąż przeżywa ciężkie chwile, chłopak jednak nie zamierza tego słuchać, wyśmiewając jego historie o Novach.

Następnego dnia w szkole Sama zaczepia miejscowy łobuziak, Moffet, wyśmiewający jego ojca. Temat ten chwilę później porusza dyrektor Philbin, zauważając, że Jesse nie pojawił się w pracy. Po lekcjach Sam trafia na koleżankę z klasy, Carrie, która ujawnia, że wie o tym, że Sam pomaga ojcu. Proponuje pomoc, chłopak jednak dziękuje, po czym zaczyna narzekać na całkowity brak perspektyw w mieście i odjeżdża na swojej deskorolce.

Tego wieczora Jesse opowiada swojej córce, Kaelynn, historię o tym, jak piętnaście lat wcześniej, wraz ze swoimi kompanami z korpusu "Czarnych Nóv", uciekał przed flotą Rigellian po tym, jak skradli jednego z Recorderów, posiadającego pewne ważne dane. Wiedząc, że Ziemianin potrzebny jest na swojej planecie, Titus kazał mu użyć kapsuły ratunkowej, dzięki której dostanie się do najbliższego portu kosmicznego, ten więc zapewnia, że przyśle posiłki. Mężczyzna kończy historię stwierdzając, że przybył na Ziemię w samą porę, by być świadkiem narodzin jej starszego brata. Ten przysłuchuje się temu z ukrycia, a gdy odnajduje go jego matka, ten stwierdza, że ojciec wciska dziewczynce bzdury i że jest nieudacznikiem, kobieta wybucha jednak i stwierdza, że Sam powinien mieć nadzieję, że wyrośnie na przynajmniej w połowie tak dobrego człowieka, co jego ojciec. Chłopak wściekły wypada z domu i zaczyna jeździć gdzie go wzrok poniesie na deskorolce, szybko trafiając do granic miasta. Gdy wraca o domu, odkrywa, że Kaelynn jeszcze nie śpi, ta więc stwierdza, że martwi się o ojca. Sam zapewnia więc, że się nim zajmuje.

Następnego dnia w szkole Sam odkrywa, że ojca nie ma w pracy, Moffet stwierdza więc, że teraz to on będzie musiał czyścić toalety. Chłopak atakuje go, sam jednak dostaje w zęby – a co gorsza, trafia na dywanik do dyrektora. Gdy wraca do domu, odkrywa, że Jessego nie ma, a w szopie, w której sypia, wybita jest w ścianie gigantyczna dziura. Wściekły, chłopak wyrusza na poszukiwania po barach, podczas jazdy na deskorolce przewraca się jednak.

Budzi się trzy dni później w szpitalu, gdzie wyciąga od matki, że Jesse jeszcze nie wrócił do domu. Tej nocy ma jednak pewnych niezapowiedzianych gości – Gamorę i Rocket Raccoona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.