Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest - StarLord » Annihilation: Conquest - StarLord #3

Annihilation: Conquest - StarLord #3

Postacie
Zapowiedź

Star-Lord i jego grupa ucieka przed przeważającym przeciwnikiem. Muszą kontratakować, ale nie mają nawet czasu na odpoczynek, bo ich wrogowie zmieniają ich życie w piekło.

Cytat

Groot: "The Kree are an infestation of fleshy vermin. This universe would be better without them."

Rocket Raccoon: "'Fleshy vermin'? Like me?"

Groot: "Groot needs moisture for sustenance and growth. Mammal-thing find Groot a source of moisture."

Rocket Raccoon: "Sure thing, your highness." [Po czym spluwa na niego obficie.]

Streszczenie

Jeden z dronów Phalanx bada różowoskórego Kree, który został znaleziony w podziemiach. Zostaje zidentyfikowany jako robotnik i wszystko wskazuje na to, że ktoś pozbawił go przytomności, blokując nerwy. Wygląda też na to, że jego ubranie zostało skradzione, więc dron zaczyna skanować sektor w poszukiwaniu zanieczyszczeń biologicznych, które mogły tego dokonać.

W tym czasie, Peter Quill w przebraniu robotnika opuszcza kryjówkę swojego oddziału, aby spróbować dostać się do terminalu i poszukać celu ich misji, czyli miejsca, gdzie dokonuje się asymilacji. Kiedy znajduje terminal, odkrywa, że wciąż działają hasła, które przydzielił mu Ronan, gdy mianował go swoim doradcą. Dzięki nim ma dostęp praktycznie do każdego poziomu zabezpieczeń, a przeglądając nowopowstałe struktury dokonuje zaskakującego odkrycia. Stacja przerobowa, której szukali, nie istnieje. Phalanx ewoluowali na tyle, że już nie potrzebują takich miejsc, bo dzięki nanowirusowi przenoszącemu się przez powietrze, cała planeta jest jednym wielkim inkubatorem. Wyciągnąwszy wniosek, że mają przerąbane, wycofuje się z powrotem do kryjówki.

Reszta oddziału zaczyna się już niecierpliwić. Rocket Raccoon pyta, czy to prawda, że Starlord jest odpowiedzialny za sprowadzenie Phalanx na Hala, więc Mantis streszcza mu początek całego tego zamieszania [o którym możecie przeczytać w Annihilation: Conquest - Prologue - Gil]. Rocket zauważa, że najwyraźniej ma obsesję wiedzy, na co Bug odpowiada, że sam ma jakieś obsesje, skoro nerwowo czyści broń już któryś raz. Nagle, Captain Universe zauważa, że coś wyłazi z gruzowiska, a gdy przyglądają się bliżej okazuje się, że to mały Groot. Mantis stwierdza, że to logiczne, bo skoro jest on żyjącym drzewem, po zniszczeniu starego ciała mógł wypuścić młody pęd, który posiada wszystkie jego cechy. W ramach wdzięczności za transport wcześniej, Rocket Raccoon sadza go sobie na ramieniu i w tej samej chwili wyczuwa węchem powrót Quilla. Peter od razu wyjaśnia, co odkrył i dodaje do tego wniosek, że prawdopodobnie wszyscy Kree na planecie zostali zainfekowani. Rocket zauważa, że to wniosek nieco na wyrost, ale Quill oświadcza, że intuicja w tych sprawach nigdy go nie zawiodła, na co szop odpowiada, że pewnie to samo mówił, kiedy zabijał tysiące robotników w walce z byłym heroldem Galactusa [patrz: retrospekcja w pierwszym numerze - Gil]. Zaraz jednak przeprasza, bo sam uznaje, że to cios poniżej pasa, ale Peter puszcza mu to płazem i pyta, jak radzi sobie Captain Universe po tym incydencie z Deathcry. Większość martwi się jego stanem, ale Mantis jest pewna, że we właściwej chwili sobie poradzi, bo Uni-Force nie wybiera swoich nosicieli przypadkowo. On dla odmiany, gdyby chciał, mógłby się wyrzec mocy w każdej chwili, a jednak tego nie zrobił. Podobnie jak Starlord zresztą. Bug pyta, co zamierzają zrobić w sprawie infekcji, domyślając się, że ludobójstwo nie jest opcją, ale Peter woli odłożyć tę decyzję na później. Groot oświadcza, że Kree są nic nie znaczącym robactwem, ale Rocket Raccoon bierze tę uwagę do siebie i kiedy jego wysokość domaga się wilgoci, pluje na niego. Groot odgraża się zemstą, ale szop nie zwraca na niego uwagi, bo słyszy jakieś zbliżające się odgłosy, które brzmią jak chrupanie. Mantis potwierdza, a gdy Bug postanawia to sprawdzić, odkrywa całą hordę robotów, które zbliżają się do nich, pożerając po drodze szczury i wszystkie zanieczyszczenia biologiczne. Starlord wydaje rozkaz odwrotu, każąc Kapitanowi zatrzymać przeciwników. Ten waha się, ale gdy Uni-Force w jego głowie oświadcza, że roboty nie są żywe, traci opory i stawia im czoła.

Pozostali uciekają na wyższe kondygnacje, ale tam również napotykają na stada pożerających wszystko robotów. Bug próbuje zatrzymać je swoją bronią, ale nie jest do dość skuteczne, a z drugiej strony dołącza do nich Captain Universe, który również został zmuszony do odwrotu przez przeważające siły wroga. W tej sytuacji, Mantis używa swoich zdolności i przebija im wyjście do pomieszczenia obok. Wyczuwając wodę, Rocket Raccoon wskazuje drogę do wyjścia, więc Captain Universe przenosi swoich kompanów na wyższy poziom, a następnie uszkadza rury z wodą, zatapiając niższe kondygnacje i szczelnie zamykając za sobą przejście. Znajdują długie drabiny, prowadzące na zewnątrz, ale zanim jeszcze wejdą na nie, horda robotów przebija się przez ścianę. Captain Universe ignoruje rozkaz Quilla i oświadcza, że da im trzydzieści sekund na ucieczkę, samotnie powstrzymując atak. Nie czekając na zgodę, zaczyna się ładować, a Uni-Force ostrzega go, że może nie wytrzymać obciążenia, ponieważ wykryła w jego organizmie obce ciała, które mogą być nanowirusem. Słysząc to, Captain postanawia ostatecznie dowieść, że wart jest mocy, jaką go obdarzono.

Reszta oddziału dociera wkrótce na najwyższy poziom, ale tam również zastaje pożerające wszystko roboty. Quill znajduje w końcu drzwi i używa swoich kodów dostępu, by je otworzyć. Wybiegają na ruchliwą ulicę, a po chwili zauważają, że nie tylko roboty podążają za nimi, ale również mieszkańcy kierują się w ich stronę, jak zombie. Pojawiają się też drony i wszyscy zostają otoczeni, więc Starlord musi wybierać między zabijaniem mieszkańców a poddaniem się i mimo sprzeciwów Groota wybiera w końcu drugą opcję. Niespodziewanie, Mantis ujawnia swoje umiejętności, które blokują czujniki dronów i chronią ich przed zauważeniem, po czym spokojnie zaleca przemyślenie priorytetów jeszcze raz i skupienie się na celu misji. Zauważa też, że ich jedyną nadzieją jest Captain Universe, który właśnie staje w przejściu, trochę zmaltretowany, ale żywy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest - StarLord #3 Annihilation: Conquest - StarLord #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.