Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #2

Nova vol. 5 #2

Nova vol. 5 #2

"Believe"

Postacie
Zapowiedź

• Chłopiec, hełm i intergalaktyczna spuścizna.
• Sam Alexander w wieku 15 lat zostaje zrekrutowany do Nova Corps.
• Szop, zielona kobieta i wystraszony na śmierć 15-latek.

Cytat

Sam [zakładając hełm]: "Okay... What's the worst that could hap--?"

Streszczenie

Sześć miesięcy temu, szpital w Carefree. Sam Alexander widzi w rękach Rocket Raccoona hełm swego ojca, po czym rozpoznaje postaci z opowieści swego ojca. Rocket bierze do siebie nazwanie go "szopem" i wyciąga swój miotacz, Sam z krzykiem ucieka więc. Gdy wpada na pielęgniarkę, zaczyna jej opowiadać o całym zdarzeniu, gdy jednak zaciąga ją do pokoju, po gościach z kosmosu nie ma ani śladu. Salowa uznaje, że były to tylko majaki wywołane raną i daje Samowi coś na sen. Żadne z nich nie zauważa, że hełm Novy leży pod łóżkiem.

Jakiś czas później Sama budzą dźwięki i światła dochodzące z hełmu, podnosi go więc i wychodzi na zewnątrz. Stwierdza, że ktoś ze szkoły próbuje sobie z niego żartować i wyrzuca hełm, gdy się jednak odwraca, z hełmu wystrzeliwuje ku niebu wiązka energii. Zawraca więc i podnosi go, po czym zakłada sobie na głowę. W następnej chwili jego koszula szpitalna zamienia się w kostium Novy. Hełm zaczyna też odrywać wiadomość zostawioną przez Jessego, który stwierdza, że jeśli jego syn ją widzi, znaczy to, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Wyjaśnia, że wręczył hełm Gamorze i Rocketowi i że jest on dopasowany do jego DNA. Przeprasza, że nie może nauczyć go korzystania z mocy i stwierdza, że nie był najlepszym ojcem. Zapewnia syna, że go kocha, a wtedy wiadomość się kończy. Nagle Sam zaczyna się unosić, gdy to jednak zauważa, przeraża go to, opada więc na ziemię.

Następnego dnia Sam zostaje wypisany ze szpitala ze względu na niewyjaśniony powrót do zdrowia. Gdy matka zawozi go z powrotem do domu, chłopak udaje się do szopy ojca, gdzie zaczyna przemawiać do hełmu. Po kilku bezowocnych godzinach postanawia ponownie go założyć i zaczyna uczyć się korzystać z mocy. Gdy wydaje mu się, że opanował sztukę lotu, zaczyna pędzić przez miasto, nieświadomy, że zauważyła go jego matka. Gdy mija granice miasta, wzbija się w powietrze, rozkoszując się prędkością. Nagle jednak zauważa, że zbliża się do Księżyca, za późno jednak zaczyna zwalniać, przez co rozbija się prosto u stóp Watchera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2 Nova vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.