Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #5

FF vol. 2 #5

FF vol. 2 #5

"Spooky Kids" or "Merrily into the Eight Arms of Durga the Invincible We All Go"

Postacie
Zapowiedź

• Tajemnica, której na imię... Medusa.

Streszczenie

Budynek Baxtera. Medusa przedstawia dzieciakom z Future Foundation swego syna, Ahurę, prezentuje im także kwiat terringenowego lotosu, jeszcze nie rozwinięty, który uważa za wspaniałą metaforę. Dziękuje Leechowi i Artiemu za przygotowane przez nich ciasteczka i rozpoczyna wykład o Herodocie.

W swoim pokoju Scott próbuje znaleźć sposób, by sprowadzić z powrotem Alexa, gdy do środka zagląda Darla. Krytykuje ona bałagan w pomieszczeniu, zauważając, że to Lang powinien być tu dorosły, a wtedy ten wybucha, stwierdzając, że miał do wykonania tylko jedno zadanie – zająć się durnymi dzieciakami Reeda – tymczasem już trójka uciekła spod jego opieki: najpierw Darla, a teraz Alex i stary John. Dziewczyna zauważa, że ona wróciła, Alex natomiast jest pełnoletni i może sam decydować o tym, co robić. Powinni się raczej martwić Stormem, który jest szalonym starcem i nie wiadomo, co może mu przyjść do głowy.

John tymczasem kręci się po Bowery, zamierzając przespać się w galerii sztuki alternatywnej. Gdy kustosz próbuje go przywołać do porządku, John wpada w szał i przybiera ognistą formę, po czym wzbija się w powietrze.

Podczas, gdy dzieciaki bawią się z Lockjawem, Medusa dziękuje siostrze, że sprowadziła tu jej syna, stwierdzając, że miejsce dziecka jest u boku jego matki. Również przybyła Luna pyta, czy będzie mogła kiedyś rozpocząć naukę w Budynku, po czym spoglądając na ciotkę stwierdza, że jej aura nie wygląda "zdrowo". Medusa obrusza się, przypominając, że jest królową Inhumans i nie pozwala siostrzenicy patrzeć na nią za pomocą swoich mocy, po czym wręcza jej ciasteczko.

Darla przymierza najróżniejsze nakrycia głowy, by znaleźć takie, który pasowałoby do jej egzoszkieletu. W końcu znajduje ją Dragon Man, który znalazł urządzenie mające na celu emulować moce Invisible Woman. Wykonał za jego pomocą kopułę mogącą służyć Darli za "hełm", jednocześnie nie ukrywając jej charakterystycznej fryzury. Nagle rozlega się alarm, wywołany atakiem szalonego Johna na miasto. Czwórka zbiera się, gotowa powstrzymać go i zapewnić bezpieczeństwo postronnym, Medusa przypomina jednak, że mimo wszystko to nadal jest ich przyjaciel, postuluje więc, by byli łagodni. Ant-Man zatrzymuje się jeszcze w sali lekcyjnej, gdzie pokrótce opisuje sytuację i prosi, żeby dzieciaki podzieliły się jakimiś pomysłami co do tego, jak powstrzymać szalonego Torcha, po czym z resztą drużyny rusza do akcji. Słysząc to, Vil i Wu patrzą po sobie i zaczynają się koncentrować.

Na ulicy Czwórka staje przed Torchem. Ciśnięta przez Ms. Thing Shulkie sprowadza Johna na ziemię, gdzie Medusa go unieruchamia. Ant-Man wskakuje mu tymczasem do ucha, gotów porazić jego ucho środkowe, gdy nagle spod wody wyłania się gigantyczne monstrum, które wystrzeliwuje w powietrze fontannę wody. Opada ona na Johna, który, przemoknięty, nie może wzniecić ognia. Sytuację wykorzystuje też fotograf, robiąc mokrej Czwórce zdjęcie, które ozdabia kolejny zgryźliwy artykuł w Bugle'u.

Następnego dnia Jen informuje czytającego gazetę Langa, że właśnie przybyła delegacja ze Starej Atlantydy, której przewodzi Ul-Waa, regent Uharich podczas nieobecności Sue i wuj Vil i Wu. Scott zapewnia, że są dumni z dzieci i dziękuje za ich pomoc w powstrzymaniu Johna. Regent podejmuje temat, pytając, co zrobili z szaleńcem.

Ten znajduje się pod opieką dr H.E.R.B.I.E.go. Nagle budzi się, krzycząc, że Lang musi zniszczyć Dooma.

Na stacji kolejowej w Latverii wysiada Alex Power. Udaje się on do Castle Doom, gdzie staje przed bramą, przedstawia się i wyjaśnia, że wysyłał im e-maile. Przybył porozmawiać na temat Scotta Langa i Future Foundation. Po chwili brama otwiera się przed nim.

Bentley budzi się w ciemności, stwierdzając, że nie jest w swoim pokoju. Nagle staje przed nim Wizard, wraz z towarzyszącymi mu Medusą i Blastaarem.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5 FF vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.